עיריית חיפה דוחה את מרוץ המדרגות, יזם האירוע דידי נישליס “אני מאד מעוניין שהאירוע יצא לפועל”

מירוץ המדרגות המסורתי שהיה אמור להיערך בפעם השמינית ברציפות השנה בתחילת מאי, נדחה עד להודעה חדשה. מדובר בהפקה גדולה, בה משתתפים אלפי רצים מחיפה ומחוץ לחיפה. במירוץ משתתפים גם תלמידי בתי הספר וחלק מבתי הספר אף נוהגים להעניק ציון גבוה בספורט לתלמידים המשתתפים במירוץ. המירוץ מוזנק, מדי שנה, מרחוב הנמל בחיפה ומסתיים על הכרמל, בגן האם.
היום ( חמישי 28/03/19) בצהריים, יצאה הודעה קצרה מעיריית חיפה בזו הלשון:
“עיריית חיפה מודיעה על דחיית מועד מירוץ המדרגות מאחר והנושא נמצא בבדיקה של השירות המשפטי בעירייה, אשר בוחן גם את ההתנהלות החוזית הנוגעת למירוץ”.

מירוץ המדרגות של חיפה - הזינוק מרחוב הנמל (צילום: ירון כרמי)
מירוץ המדרגות של חיפה – הזינוק מרחוב הנמל (צילום: ירון כרמי)

לחי פה נודע כי ברקע להודעת עיריית חיפה על דחיית המרוץ, קיים רצון של הנהלת עיריית חיפה החדשה, לבחון מחדש את אופן ההתקשרות בין עיריית חיפה ליזם הקבוע של אירוע זה, מר דידי נישליס. הפקת אירוע כזה מחייבת תקציב עירוני והקצאת משאבים עירוניים ולכן בוחנים את תנאי ההתקשרות וכן את הסוגייה הקשורה בחובת קיומו של מכרז. נישליס, מצידו, מסביר כי מדובר באירוע עירוני חשוב, הממתג את העיר חיפה ומעודד פעילות גופנית של נוער ובוגרים. עוד מסביר נישליס כי המותג “מירוץ המדרגות” הוא מותג שיש לו זכויות יוצרים לגביו ולכן גם אם עיריית חיפה מעוניינת לצאת למכרז, יהיה זה ראוי ומכבד, כי ייצרו אתו תחילה קשר, יבררו את עמדתו ויסדירו את זכויותיו.

מרוץ המדרגות של חיפה 2015 (צילום: ירון כרמי)

דידי נישליס, יזם הארוע, הגיב בשיחה עם חי פֹּה להודעה של עיריית חיפה אודות דחיית המירוץ:


“חשוב לי מאד שהאירוע ייצא לפועל. זהו אירוע מאד חשוב לעיר חיפה ולתושביה. עיריית חיפה טרם יצרה קשר בנוגע לאירוע, לכן תמוה בעיניי שהם מודיעים הודעה כזו היות ואין להם סמכות לעשות זאת בתור גוף שלא אחראי על הפקת המירוץ. אשמח מאד להיפגש עם עיריית חיפה, על מנת שהמירוץ הזה יתקיים, גם השנה, הזה בצורה הטובה ביותר, כפי שהתקיים כבר 7 שנים. גם אם יהיה יזם אחר, ניתן לשבת, לשוחח, ולהסדיר את זכויות היוצרים שלי במירוץ.
דידי נישליס מגיש את מרץ המדרגת (צילום: ירון כרמי)
דידי נישליס מגיש את מרץ המדרגת (צילום: ירון כרמי)

מירוץ המדרגות – כל הכתבות

כתבת חי פה, מיכל ירון במרוץ המדרגות ה-3
כתבת חי פה, מיכל ירון במרוץ המדרגות ה-3

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. ייבגני ח. אמר/ה

    לנישליס אין שום זכויות יוצרים
    תושבי חיפה רצו את המדרגות עוד טרם נישליס נולד

  2. יוסי ש. כהן אמר/ה

    המסלול שנישליס בחר ממש גרוע