גנץ בכנס בחירות בחיפה: “לא מתקבל על הדעת שבפריפריה תוחלת החיים תהיה נמוכה יותר מאשר במרכז. לא יכול להיות דבר כזה בשום פנים ואופן”

בני גנץ ומיקי חיימוביץ' בסיור בחיפה

יו”ר מפלגת כחול לבן, והמועמד לראשות הממשלה בני גנץ, קיים ביום ראשון 17/3/19 כנס בחירות מוצלח בהשתתפות מאות תושבים בבית אבא חושי בחיפה שהיה מלא עד אפס מקום, ומשתתפים רבים נאלצו לצפות בכנס במסכים שהוצבו מחוץ לאולם.

מאות נותרו מחוץ לאולם בכנס כחול לבן בחיפה (צילום: ירון כרמי)
מאות נותרו מחוץ לאולם בכנס כחול לבן בחיפה (צילום: ירון כרמי)

בכנס התייחס, גנץ לפיגוע הרצחני באריאל, פסילתו של בן ארי, מתח ביקורת על ראש הממשלה, ודיבר על הנושאים שבכוונתם לקדם ולשנות: ביטחון, מערכת בריאות, רווחה, חינוך וסביבה.

“אצלי בעל תפקיד או שר שיעשה שימוש בשכול לצרכים פוליטיים יעזוב את התפקיד והמשרד תוך 24 שעות”

בני גנץ ומיקי חיימוביץ' בסיור בחיפה
בני גנץ ומיקי חיימוביץ’ בסיור בחיפה

בתחילת דבריו, התייחס גנץ לפיגוע באריאל, והניצול שעשו פוליטיקאיים לתעמולת בחירות ואמר: “אצלי בעל תפקיד או שר שיעשה שימוש בשכול לצרכים פוליטיים יש לו 24 שעות לעזוב את התפקיד שלו והמשרד שלו”.

“באנו לספק לכל אזרחי ישראל ביטחון אמיתי ולא ביטחון מדומה. נתניהו, לא מפסיק להציג את עצמו כאיש ביטחון, הוא לא מביא ביטחון, הוא מטפח את הטרור ובשבעות האחרונים חווינו אירועי טרור. אצלנו זה לא יקרה. אנחנו נקפיד על מדיניות ביטחונית תקיפה ומתמשכת, נשקם ונעצים את ההרתעה שצריכה לחזור. גם כלפי חמאס וגם כלפי כל גורם אחר במזרח התיכון. הסוגיה של ביטחון וריבונות הוא דבר מאוד חשוב”.

“כשנחזיר את ההרתעה לא נתבייש אלא נשמח לקדם מאמצים מדיניים שיחתרו לשקט”, אמר גנץ והוסיף “הצבעים שלנו כחול לבן, כי זה מייצג את כל עם ישראל. אנחנו נעשה הכל כדי להעניק לאזרחים חיים של תקווה, הצלחה ושגשוג”.

“טוב שיש שופטים בירושלים שיודעים לשים גבולות ולהקפיד על חוק ואתיקה ועל נוהג נכון”

על פסילתו של בן ארי שהתקבלה אתמול באותו יום שנערך הכנס אמר גנץ: “טוב שיש שופטים בירושלים שיודעים לשים גבולות ולהקפיד על חוק ואתיקה ועל נוהג נכון”.

“ההתפרקות וההפקרות היא לא רק בביטחון ולא רק באובדן ההרתעה הישראלית. לצערי היא גם בעובדה שראש הממשלה אפשר ששכר בקודשי הביטחון שלנו למען רווח אישי. מדווחים כי הוא הרוויח 16 מיליון שקלים בעסקת הסוללות דברים שלא נתפסים ומקווה שהם לא נכונים. אבל ראש ממשלה שיש נגדו שלושה כתבי אישום, אני קורא להקמת ועדה ממלכתית לחקר השחיתות הגדולה בתולדות ישראל. לצערי נתניהו איבד את הדרך”.

“אנחנו נצבים בצומת דרכים על צביונה של החברה הישראלית וזו הסיבה שהחלטתי לרוץ לראשות הממשלה והקמנו אני וחבריי את כחול לבן באנו לשרת להנהיג ולהחזיר את התקווה.  לאן שלא מסתכלים רואים שחור בעיניים שחור בביטחון שחור במשטרה ומערכת המשפט שחור בדיור שחור בפרנסה ובכל נושא”.

“אנחנו רוצים לשפר את התחבורה בארץ בשני פיקטורים. פיקטור מהיר של שינויים במיסוי, בשימוש שמייעלים את התחבורה באופן שלא צריך להמתין לפיתוח תשתיות שכידוע לוקח לו הרבה זמן לקרות, ובמגביל לזה נעשה תהליכים שיפתחו את התשתיות. מסילות רכבת, ועוד תחבורה ציבורית ועוד נתיבים”

“לישראלים מגיע יותר ביטחון, יותר בריאות, יותר רווחה, יותר הזדמנויות, יותר הצלחה ויותר גאווה לאומית ושמחת חיים ולא פחות חשוב לנצח את הבחירות ולהביא שינוי לישראל וכן אפשר לנצח את הבחירות. חייבים להביא שינוי, אפשר להביא שינוי וזה יקרה אם כחול לבן תהיה דבר ענק גדול ומרכזי כי אנחנו באים לעבוד בשבילכם”.

“לא מתקבל על הדעת שבפריפריה תוחלת החיים תהיה נמוכה יותר מאשר במרכז. לא יכול להיות דבר כזה בשום פנים ואופן”

ירון חנן ויעל שנער בכנס כחול לבן בחיפה

בכנס סיפר גנץ, על המפגש שלו עם יעל שנער, חברת מועצת העיר חיפה ותושבת העיר במסגרת הסיורים שערך במהלך היום בחיפה: “פגשתי את יעל תושבת חיפה, אישה הרה שהביעה חשש לבריאותה ובריאות ילדיה בגלל זיהום האוויר בעיר, והיא צודקת. אנחנו חייבים לשמור על הסביבה שלנו ולמנוע נזקים בריאותיים וחייבים לשקם את מערכת הבריאות”.

“אבל אי אפשר לעשות את זה כשחסר לנו בצפון לא רק חדר מיון נוסף, חסר לנו בית חולים שלם, חסרות מיטות חסרים רופאים. שמעתי את יעל גרמן, מעמדת מספר 13 ברשימה איך היא עבדה קשה כשרת הבריאות. בתי החולים שלנו עומדים בלחץ עצום, החולים ובני המשפחה והרופאים סובלים. לא מתקבל על הדעת שהיקרים שלנו ממתינים שעות על גבי שעות ומתאשפזים על כסא גלגלים במסדרונות, לא מתקבל על הדעת שבפריפריה תוחלת החיים תהיה נמוכה יותר מאשר במרכז. לא יכול להיות דבר כזה בשום פנים ואופן. המצב הזה המקומם במיוחד לאור העובדה שמבחינה טכנולוגית מערכת הבריאות שלנו מהמתקדמות בעולם, אני לוקח עליי עם חבריי לטפל בזה נשקיע ככל שיידרש לטפל במערכת הבריאות. יש מספיק תוכניות להפחתת העומס בבתי החולים. אפשר גם לקדם את נושא הרפואה מונעת”.

“הנושא הסביבתי זה הנושא שאני רוצה לקדם ובתוך זה הנושא של זכויות בעלי חיים”

מיקי חיימוביץ’ המועמדת מספר 7 ברשימת “כחול לבן” בראשותו של גנץ התייחסה בכנס למערכת הבריאות, הרווחה והסביבה: “מערכת הבריאות בקריסה, פקקי ענק, יוקר מחייה פילוג פנימי, ואני כאמא חושבת שמגיע לבנות שלי וגם לכם האזרחים יותר. מגיע לכם מדינה מתוקנת שיש בה ראייה לטווח ארוך”.

“אנחנו במשבר אקלים שאנחנו כבר חווים”, הוסיפה חיימוביץ, שמכוונת לתיק הסביבה: “אולי אתם חושבים שזה רחוק ולא שייך לנו, אבל זה עלול להשפיע על כל אחת ואחד מאיתנו בעיקר על העולם שנשאיר לילדים שלנו. יש לנו 12 שנים לצמצם את פליטות גזי החממה ואנחנו בישראל לא עושים מספיק. אני הכרתי את הנושא הסביבתי דרך העמותה שייסדתי ונחשפתי לעוד ועוד נושאים סביבתיים והנושא הזה משפיע על כל היבט בחיים שלנו”.

“הנתון המזעזע ש – 2500 אנשים מתים מזיהום כל שנה בישראל זה נתון שצריך להפחית וחיפה היא העיר שהכי סובלת מכל מקום אחר בארץ מתחלואה בגלל התעשייה המזהמת שנמצאת במפרץ, וזה חייב להשתנות”

“הנושא הסביבתי זה הנושא שאני רוצה לקדם ובתוך זה הנושא של זכויות בעלי חיים. אני רוצה לקדם מדיניות ירוקה וסביבתית בישראל, אנרגיות מתחדשות ולהפחית זיהום אוויר. הנתון המזעזע ש- 2500 אנשים מתים מזיהום כל שנה בישראל זה נתון שצריך להפחית וחיפה היא העיר שהכי סובלת מכל מקום אחר בארץ מתחלואה בגלל התעשייה המזהמת שנמצאת במפרץ, וזה חייב להשתנות. אנחנו צריכים לשמור על הטבע שלנו. התמונה הכללית בארץ בנושא הזה היא מדאיגה, ההעדפה של בעלי אינטרסים ובעלי הון על בריאות התושבים יש הרבה מה לעשות ואפשר לשנות”.

דודי מיבלום ומיקי חיימוביץ’ בסיור בחיפה

יש לציין כי לכנס קדם סיור של המועמדים מכחול לבן בחיפה בני גנץ, יעל גרמן, מיקי חיימוביץ’, רם ברק, ע’דיר מריח ופרופ’ אלון טל -שהם וכן הועבר להם תדרוך מחבר מועצת העיר ירון חנון מסיעת הירוקים, ביחד עם יעל שנער ודודי מייבלום מהירוקים, על המצב במפרץ חיפה מנקודת ראותם.


ירון חנן אמר לחי פה, כי התדרוך התמקד בעיקר בצורך לשנות את הכיוון האסטרטגי הלאומי של ממשלת ישראל ביחס למפרץ. כיום מדובר על סיכון ופגיעה בלתי קבילים שהממשלה מתעלמת ממנו בגדול, על אף שגם דו’ח מקינזי קובע כי אין כל ערך כלכלי למתחם בז”ן שמצדיק את המשך הישארותו במפרץ ולא יגרם שום נזק למשק אם תוך 6 עד 7 שנים המתחם ייסגר ואיתו תתבטל התעשייה והמתקנים העצומים והפוגעניים כל כך הנלווים לבז”ן.


חנן, התריע בפני גנץ על מידע מטריד שהגיע אליהם אודות מו’מ חשאי שמתנהל לכאורה בין בעלי בז’ן לחברות סיניות המעוניינות לרכוש את מפעלי בז’ן ולהעמיק את אחיזתם בעיר חיפה.
זו סכנה שנתניהו מתעלם ממנה אך אם הסינים יקבלו רשות לרכוש את בז”ן לא נוכל להוציא אותם מכאן בעתיד. בנקודה הזו הדברים אלה גובו גם בדברים שאמר לנציגי כחול-לבן פרופ’ שאול חורב, שהיה בעבר יו’ר הועדה לאנרגיה אטומית בישראל.

בני גנץ ומיקי חיימוביץ' בסיור בחיפה
בני גנץ ומיקי חיימוביץ’ בסיור בחיפה
ירון חנן וגנץ בסיור בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.