הכירו את חברי מועצת הנוער העירונית בחיפה | כך נקדם את הנוער בעיר חיפה

נבחרת פורום הנהגתי חדש למועצת הנוער העירונית בחיפה
2018-2019

לנוער החיפאי בעיר חיפה יש אג’נדה ורצונות משלהם. הנבחרת נבחרה בבחירות דמוקרטיות בבתי הספר אליהם הם משתייכים. בני נוער שנבחרו למועצת הנוער העירונית הם נציגים מוכשרים שתורמים מזמנם, מטרת הנבחרת לקדם ולהעצים את בני הנוער בעיר. לכל אחת ואחד רצון משלו וביחד הם יוצרים קבוצה שתפעל מול גורמי החינוך בעיריית חיפה – הם יפעלו לשימור הקיים, לצד קיום פעילויות חדשות בעיר חיפה לטובת הנוער.

בנוסף, מתכוונים במועצת הנוער להקים מערך הסברה, למניעת שימוש בסמים ואלכוהול בקרב בני הנוער, לטפח ולקדם את פרויקט “זכותי” על מנת שבני הנוער ידעו מהן הזכויות שלהם. יקיימו מליאות משותפות עם תלמידי החינוך המיוחד בעיר. יעודדו נציגות מבתי ספר וארגוני נוער שלא שלחו נציגים בשנים האחרונות, יעבירו הכשרות וליווי מקיף לכל המועצות הבית ספריות בעיר, ישתפו פעולה עם איג”י ובית הקהילות על מנת שיוכל לעבור הכשרה מסודרת בנושא קהילת הלהט”ב ועוד…

הרכב חברי מועצת הנוער העירונית:

מישל סמיונוב – יו”ר המועצה
מישל סמיונוב

ביה”ס: אנקורי צפון, כיתה: י”א
מישל מדריכה בארגונים “נוער לתת” והמד”צים, נציגה במועצת התלמידים והנוער המחוזית כבר מעל שנתיים ונציגה במועצת התלמידים והנוער הארצית. בשנה החולפת לקחה מישל חלק בקהילת מגדר עירונית ובית ספרית.
בשנה הקרובה היא מתכוונת לקחת את פעילות המועצה צעד אחד קדימה, להעלות ולקדם נושאים שבוערים לנוער החיפאי, לתת מקום לביטוי לחברי המועצה ולנוער החיפאי ככלל ולייעל את עבודת המועצה.

מישל מסרה לחי פה: “לפי דעתי, למרות שהמועצה שלנו מדהימה, מכל מקום ניתן לעלות ולהתפתח. השנה אני מתכוונת לתת מעצמי למען המועצה, למען עשייה ערכית וחברתית רציפה במהלך כל השנה.”

נריה גושן – סגנית יו”ר
נריה גושן

ביה’’ס: תיכון קריית חיים-חטיבה עליונה, כיתה:י’’א
נריה מתחילה את שנתה הרביעית במועצה העירונית ואת השנה השנייה במועצה המחוזית – מחוז חיפה בתור הדוברת המחוזית. מעבר לפעילותה במועצות הנוער, נריה מדריכה בני נוער, מזה שלוש שנים במדצי”ם ובמשצי”ם.

נריה סיפרה לחי פה: “אני רוצה בעיקר לתרום לגיבוש של המועצה שלנו, חוץ מזה אני רוצה לבקר במועצות בית ספריות בעיר, להסביר ולספר על התפקיד של המועצה, שיכירו את כל עולם המועצות, שיראו שיש משהו מעבר למועצה הבית ספרית וימשכו לעולם הזה.

מזכ”לית המועצה – אסיה אורלוב.
אסיה אורלוב (צילום: אלבום אישי)
אסיה אורלוב (צילום: אלבום אישי)

ביה’’ס: אליאנס, כיתה י’’א
אסיה היא נציגה במועצה הבית ספרית של אליאנס ובמועצה העירונית של חיפה, היא לקחה השנה חלק בשתי משלחות מבית הספר אליאנס.

אסיה מסרה לחי פה: “אני מתכוונת ורוצה לתרום למועצה סדר יציבות ולכידות. לעזור למועצה לעבוד כגוף אחד מאורגן ולהגיע להשיגים גבוהים ולפעילות עשירה.”

 

דובר המועצה ויושב ראש ועדת דוברות – יוחאי עמיר.
יוחאי עמיר

ביה’’ס: תיכון קריית חיים-חטיבת דגן , כיתה: ט’
יוחאי מכהן כסיו’’ר בבית הספר ונציג בית הספר למועצת הנוער העירונית חיפה. עוד הוא מכהן כנציג למועצת הנוער מחוז חיפה.

יוחאי מסר לחי פה: “אני רוצה להעלות את המודעות למועצה העירונית בקרב בני נוער ולגרום להם להכיר את המועצה. אני אבקר בבתי הספר ובמועצות הבית ספריות ואנאם בטקסים רשמיים ובטקסים הבית ספריים. בנוסף,  אקדם את המועצה בכל רשת חברתית ותקשורתית בעזרת כתבות וסרטונים ויראליים.

איתי קרויטורו – יו”ר הוועדה האתית-משפטית
איתי קרויטורו (צילום: אלבום אישי)
איתי קרויטורו (צילום: אלבום אישי)

ביה’’ס עירוני ה’, כיתה: ט’
איתי פעיל חברתי במועצות התלמידים החיפאית, בה הוא מכהן בתפקיד יו”ר הועדה האתית משפטית. עוד הוא פעיל במסגרת תפקידו במועצת התלמידים של בית הספר. איתי חבר גם בוועדת הייעוץ של יחידת החדשנות הטכנולוגית של משרד החינוך.

איתי קרויטורו מסר לחי פה: “השנה, כיו”ר הוועדה האתית משפטית אני מתכוון לפעול בכמה רבדים, על מנת שבני נוער יקבלו את זכויותיהם. רובד אחד בו אפעל הוא יצירת קשרים הדוקים עם מועצות התלמידים הבית-ספריות, על מנת לספק ידע, תמיכה ובקרה, אשר יעזרו לחדד את הזכויות ויחזקו את הקשר עם השטח.
רובד נוסף בו אפעל, הוא יצירת מערך הסברה, שיכשיר את המועצות הבית-ספריות וייתן להם כלים להביא לידי מימוש את זכויות התלמידים בבית הספר. בנוסף, אפעל ליצירת מבנה ארגוני יעיל וחכם במועצה ולעבודה ממוקדת מטרות.”

רוני סידי – יו”ר ועדת נוער וקהילה
רוני סידי

ביה’’ס: ליאו-בק, כיתה: י’’ב
רוני חברה במועצה העירונית, המחוזית והארצית ובשכבה הבוגרת של חוגי הסיירות של החברה להגנת הטבע.

רוני מסרה לחי פה:  “אני כרגע בהליכי בניית תכנית שנתית לוועדת נוער וקהילה. אני רוצה לתרום לקירוב בני הנוער לעיר חיפה וכן אחד לשני. בנוסף, אני רוצה למצב את המועצה העירונית, כגוף המקשר בין בני נוער מכל בתי הספר, תנועות וארגוני הנוער בעיר, כדי שהמועצה תוכל לייצג את כולם ולהוביל פרוייקטים משותפים ומשמעותיים בעיר חיפה.

נבחרת מועצת הנוער בחיפה 2018

הגיבו כאן לכתבה