ד”ר מיכאל הלברטל מונה למנכ”ל הקריה הרפואית רמב”ם

ד״ר מיכאל הלברטל, מנכ"ל הקריה הרפואית רמב"ם (צילום: פיוטר פליטר)

ד”ר מיכאל (מיקי) הלברטל, מי ששימש בשנים האחרונות כסגן מנהל בית חולים רמב”ם, מונה לתפקיד מנכ”ל הקריה הרפואית רמב”ם וייכנס רשמית לתפקיד  ביום 28 בפברואר.

ד”ר הלברטל בן 60 נשוי ואב לארבעה, תושב זיכרון יעקב, מחליף בתפקידו את מנהל בית החולים ב-13 השנים האחרונות פרופ’ רפי ביאר, ובכך הוא הופך למנהלו ה-14 של אחד מבתי החולים הגדולים בישראל.

ד”ר הלברטל למד רפואה בבית הספר לרפואה בטכניון. בהמשך עבר התמחות עמיתים באנגליה בשנת 1992 ובבית החולים לילדים בטורונטו ב-1996. הוא בעל שלוש התמחויות, אותן עשה במהלך 32 שנות עבודתו ברמב”ם: הראשונה ברפואת ילדים, השנייה בתחום טיפול נמרץ ילדים ושלישית, בתחום המינהל הרפואי, כשקיבל תואר MHA מאוניברסיטת תל אביב הפקולטה למינהל עסקים ע”ש “רקאנטי”. ד”ר הלברטל שירת שנים ארוכות במילואים כרופא מבצעי מוטס בחיל האוויר.

משנת 2001 היה ד”ר הלברטל אחראי על תחום טיפול נמרץ לב ילדים ברמב”ם, אותו הקים בבית החולים. בשנת 2009 עבר להנהלת רמב”ם. בשנת 2013 החל בתפקידו כסגן מנהל בית החולים כאשר תפקידיו העיקרים בהנהלה היו: אחראי על סקטור הרופאים, מנהל תחומי רפואה נילווים, מנהל איכות בטיחות וניהול סיכונים, יו״ר המרכז הבינלאומי ללימודי טראומה והיערכות לפיגוע המוני וחרום של בית החולים וחבר מטה שעת חרום של בית החולים. לצד תפקידיו הרבים ברמב”ם, לאחרונה מונה ד”ר הלברטל למרצה בכיר בפקולטה לרפואה בטכניון.

בין תחומי העניין המקצועיים והישגיו של ד”ר הלברטל, ניתן לציין כאמור, את הקמת היחידה לטיפול נמרץ לב ילדים ברמב”ם, את הקמת המנהלת לאיכות בטיחות וניהול סיכונים בביה”ח, וכן את הטמעת התהליך בתרבות הארגונית שלו ואת קידום תחום המינהל הרפואי במסגרת כובעו כיו״ר האיגוד למינהל רפואי.

סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן בירך על המינוי ואמר:

״אני מברך את ד״ר הלברטל על המינוי להיות מנהל בית החולים. הוא נכנס לנעליים גדולות ואני סמוך ובטוח שהוא יוביל את הצוות הרפואי וינהיג אותם להישגים מרשימים במערכת הבריאות לטובת כלל הציבור בחברה הישראלית. מאחל לו, לתושבי הצפון ולצוות בית החולים את ברכת הדרך”.

מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוסיף:

״אנו מכירים את הפעילות, היוזמות ויכולת הביצוע  של ד”ר הלברטל ברמב”ם מזה מספר שנים. ד”ר הלברטל הוכיח יכולות גבוהות בניהול בתקופות עומס ומשבר ואנו משוכנעים שימשיך ויוביל את בית החולים הגדול בצפון לעמוד במשימות החשובות של דאגה לאיכות השירות הרפואי שניתן לתושבי הצפון, כמו גם להמשך שילוב וטיפוח הדורות הבאים של רופאים ואחיות במגזר הציבורי אני מאחל לו המון בהצלחה, ולצוות המסור של בית החולים רמבם”.

ד״ר מיכאל הלברטל מסר:

“לפני כעשר שנים התמזל מזלי להיות מוזמן להצטרף להנהלת בית החולים רמב”ם ומלבד הצורך ללמוד מקצוע חדש, היות וניהול הוא מקצוע לכל דבר, התלוותה למהלך הזה הזכות לעבוד עם חברי הנהלה מדהימים ומרתקים שכל ליבם הוא למען המטופלים והרפואה הציבורית למדתי רבות מפרופ’ ביאר, שאת עבודתו  ופעילותו למען רמב”ם ותושבי הצפון אני מעריך עד מאוד. לפנינו לא מעט אתגרים ואני סמוך ובטוח שנעמוד בכולם, כפי שהיטבנו לעשות עד היום, בזכות העובדים הנהדרים והצוותים המצוינים שלנו, ולרווחת מטופלינו”.

ראש חטיבת בתי החולים במשרד הבריאות ד״ר אורלי ויינשטיין הוסיפה:

“מינוי מעולה לטובת המערכת כולה. מהכרותי עם ד״ר הלברטל אני יודעת שהוא ידע להוביל את רמבם למקומות הנכונים, ואני בטוחה שהעבודה המשותפת של המשרד ושל בית החולים תמשיך להיות פורה. אני מאחלת לו, לצוות בית החולים הצלחה רבה. מינוי ראוי לטובת בית החולים ולטובת תושבי האזור”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.