מוסך בלתי חוקי שהוקם בפלישה לקרקע ציבורית באזור התעשייה נשר פונה ונהרס

המוסך הבלתי חוקי שנהרס (צילום: פקחי רשות מקרקעי ישראל)
תאטרון חיפה – רחב

מפקחי רשות מקרקעי ישראל וההוצאה לפועל בליווי שוטרים מתחנת זבולון ויחידת מנהלת תיאום פעולות אכיפה פינו מוסך בלתי חוקי שהוקם בצפון אזור התעשיה נשר סמוך למסילת הרכבת על אדמות מדינה המיועדות להמשך פיתוח מסילת הברזל.

הפולש, תושב נשר, השתלט על הקרקע, בשטח כולל של כ-4,000 מ”ר, הקים עליה מוסך בלתי חוקי שכלל חמישה מבנים חלקם שימשו כמחסנים, הניח ציוד ללא היתר, וטיפל ברכבים פרטיים ומסחריים לשימושו העסקי ובכך גם פלש לאדמות מדינה על חשבון הציבור וגם הקים מבנים ללא היתר – כל זאת בניגוד לחוק. הפלישה אל אדמות המדינה מהווה עבירת הסגת גבול במקרקעי ציבור, עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל.

אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב

הפינוי וההריסה בוצעו לאחר הליך משפטי שניהלה הרשות לפינוי הפלישה ופסק דין שהתקבל אשר קבע כי הבעלים של המוסך פולש ועליו לפנות את השטח, להשיבו לקדמותו ולהתפנות, ולאחר שמפקחי הרשות הזהירו את הפולש כי אם יתנגד לפינוי הקרקע היא תפונה בהליך הוצאה לפועל בליווי משטרתי ויוגשו נגדו תביעות כספיות להחזר עלויות הפינוי הנגרמות לקופת המדינה.

לאחר שהפולש, לא ביצע את הפינוי בעצמו והמשיך לפעול במקום כל הזמן, מפקחי הרשות וההוצאה לפועל הגיעו בליווי שוטרי יחידת מתפ”א ותחנת זבולון של המשטרה, פינו 10 כלי רכב שהיו באותה עת במקום, 9 רכבים פרטיים ועוד רכב מסחרי אחד והרסו את המבנים באמצעות ציוד מכני הנדסי כבד, פינו את הציוד וניקו את השטח, כשהם מחזירים בכך את הקרקע לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי.

מנהל מרחב השמירה חיפה ברשות מקרקעי ישראל, מזייד פארס: “פעולות האכיפה של רשות מקרקעי ישראל נועדו לקיים את החוק לטובת כלל תושבי המדינה שהם הבעלים החוקיים של הקרקע. לפולש ניתנו אין ספור הזדמנויות לביצוע הפינוי בעצמו, אך הוא המשיך לדרוס את החוק ברגל גסה ולהפעיל את המוסך כשהוא גורף ממון לכיסיו על חשבון הציבור, אך הוא נתקל בנחישות המפקחים לפנותו, בנוסף הרשות תדרוש ממנו את הוצאות הפינוי והשימוש בקרקע אשר עלולות להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים. הרשות תמשיך לפעול בנחישות נגד עבירות קרקע ולמען שמירת הקרקעות לדורות הבאים”.

המוסך הבלתי חוקי שנהרס (צילום: פקחי רשות מקרקעי ישראל)
המוסך הבלתי חוקי שנהרס (צילום: פקחי רשות מקרקעי ישראל)

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תאטרון חיפה – רחב
מירית הנדסה – עתלית – רחב
כללית  – מיון לייד הבית – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
הסטודיו – אירועי החודש
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB