עיריית חיפה הוציאה צו הריסה מנהלי לדייר שבנה ללא היתר בסטפן וייז

האוניברסיטה הפתוחה – רחב

דייר ברחוב סטפן וייז מבצע עבודות בנייה, תוך הפעלת משאיות כבדות בכניסה לוואדי שקמונה. העבודות מתקיימות תוך חריגה מקו בניין וחציבה לכיוון שטח הוואדי.

מעיריית חיפה נמסר:

עיריית חיפה הוציאה צו להפסקת העבודות המתבצעות במקום. הצו הופר למרות ביקורת יום יומית המתקיימת במקום, ע”י אגף הפיקוח הכללי.  

בעקבות הפרת הצו, נשלחה התראה על נקיטה הליכים פליליים בגין הבניה הבלתי חוקית, הפרת הצו והשימוש בשביל.

כמו כן הוצא צו הריסה מנהלי ונשלחה הודעה על פי המתחייב במסגרת החוק. אגף הפיקוח על הבנייה ימשיך לעקוב אחר הנושא ויפעל לאכיפת החוק.

עוד נמסר מעיריית חיפה כי מדובר בדרך גישה קיימת ולא מדובר בפריצה של דרך חדשה.

עיריית חיפה – רחב
משאיות כבדות בכניסה לוואדי שקמונה – מצפון לסטפן וייז
עבודות חציבה מחוץ לקו בניין ופלישה לוואדי – סטפן וייז
עבודות בניה מחוץ לקו בניין – סטפן וייז

מפה: סטפן וייז


ואדי שקמונה – לפני כניסת המשאיות

(משמאל – בית הכנסת)

ואדי שקמונה – לפני

ואדי שקמונה – אחרי כניסת המשאיות

(משמאל – בית הכנסת)

ואדי שקמונה – אחרי

מכתב תלונה אשר שלחו דיירי הרחוב לעיריית חיפה

‏7 מרץ, 2018

הנדון: בניה בלתי חוקית בבניין ברחוב סטפן וייז

1.      אנו דיירי שכונת כרמל צרפתי הגרים ברחובות סטפן וייס, אדמונד פלג וקאודרס, הרגשנו עד לאחרונה תושבים ברי מזל על שזכינו להתגורר בשכונת מגורים, המורכבת מפסיפס אנושי איכותי המרכיב את החברה הישראלית והחי לאורך השנים בהרמוניה ובכיבוד הדדי. אם נוסיף לכך את העובדה כי מיקומה הגיאוגרפי של השכונה נושק לחורש ים תיכוני העוטף אותה ומשתלב עם נוף מדהים הנשקף מהבתים, הרי זה שילוב מנצח של איכות חיים וגאוות תושבים בעירם. וזה אכן היה המצב עד לאחרונה, כשדייר (השם שמור במערכת חי פה) לעשות דין לעצמה ולקבוע עובדות חדשות בשטח תוך הרס מוחלט של הסביבה והטבע, פגיעה בערוץ זרימה טבעי – נחל שקמונה – העובר בין הרחובות סטפן וויס ואדמונד פלג וגרימת הצפות כתוצאה מכך, ובניה מאסיבית בלתי חוקית וללא היתר בניה

2.      כאמור לפני כחודש השתנו חיי דיירי השכונה ללא היכר: הדייר החל במלאכת בניה מסיבית שכללה סלילת כביש גישה לבית מתוך החורש העוטף את הבתים תוך עקירה והריסתו של החורש הטבעי, ביצוע חציבה מסיבית בחצר הבית לצורך בניית בריכה תוך גרימת זעזועים בכל הבניין ובניינים סמוכים, עקירת עצים ושיחים בחורש הטבעי בוואדי שקמונה הסמוך, שפיכת פסולת הבניין לרבות שאריות ביטון בוואדי תוך נזק בלתי הפיך לטבע שמסביב וליכולת הניקוז של הוואדי, כשהכל נעשה תוך התעלמות מוחלטת מאיכות חייהם של דיירי המקום, מחוקי מפגעי רעש וסביבה, ובעיקר ללא אישורים והיתרים כמתבקש עפ”י חוק.

3.     עם התחלת העבודות ולכל אורך התקופה דווח לעירייה מדי יום על הבניה הלא חוקית בשטח ועל הרס הסביבה. למי לא פנינו: לאגף הפיקוח של העירייה, ללשכת ראש העיר, ולכול גורם אפשרי בעירייה-  בבקשה ובדרישה לגיטימית להפסקת העבודות הפרועות. הפקחים לפעמים הגיעו ובדרך כלל לא, וכשהגיעו כבר הפקחים – העבודות בשטח בדרך כלל המשיכו, ואם כבר הצליחו לעצור את העבודה פעם או פעמיים – הרי שביום שלמחרת העבודות חודשו תוך צפצוף על החוק.  וההרס הסביבתי קורם עור וגידים ממש לנגד עינינו וללא הפרעה,  ושכונה שלמה עומדת משתאה, חסרת אונים ומתוסכלת  לנוכח אוזלת ידה של העירייה למעשה בריונות זה.

4.      ב –  28/2/2018 הגיעו הפקחים הודיעו לנו בגאווה שהפעם הם מסרו לדייר צו מניעה מבית המשפט על הפסקת העבודות. למרות בקשתינו הם לא השאירו לנו העתק של הצו, וראה זה פלא – העבודות המשיכו למחרת היום, וכשפנינו שוב לעירייה נמסר לנו שזה בטיפול, ובטיפול, ובטיפול… עד עצם היום הזה

5.      ונכון להיום העבודות בשטח נמשכות ללא מפרע, המיקסרים עם הבטון ממשיכים להגיע, והבחור מצפצף עלינו התושבים, על העירייה והעומד בראשה, על החוק ועל ערכי הטבע והסביבה.

 

אנו בחי פה נמשיך לעקוב אחר ביצוע הצו

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...