קראטה קידס: הדוג’ו החיפאי שמביא מדליות באמנויות הלחימה

הדוג'ו של רחל (צילום: יהונתן שלומי)

דוגו’ בחיפה

ברחוב בית אל בשכונת רמת התישבי בחיפה, נמצא הדוג’ו של רחל שלומי. דוג’ו, למי שלא יודע, הוא מונח יפני שמסמל היום מקום בו מתאמנים באמנויות לחימה. ביפן, משתמשים במונח זה במשמעות רחבה יותר, ככינוי לכל מקום לאימונים פיזיים. בדוג’ו של רחל, מתאמנים מעל ל-40 תלמידים ותלמידות מכל הגילאים, מצוציקים בני 4 ועד בוגרים בני 50 פלוס. הדוג’ו מאוד מגוון באוכלוסייתו- מדברים שם לפחות 5 שפות שונות: עברית, ערבית, רוסית, אנגלית וגרמנית.

חימום לקראת אימון
הדוג'ו של רחל שלומי בחיפה (צילום: יהונתן שלומי)
הדוג’ו של רחל שלומי בחיפה (צילום: יהונתן שלומי)

לאורך השנה, חוגגים שם ביחד את ראש השנה ופסח, לצד קריסמס ופסחא. בנוסף, מתאמנים שם תלמידים עם צרכים מיוחדים, שמשתלבים נהדר בהווי הכללי. האווירה המיוחדת בדוג’ו נותנת הרגשה של מיקרוקוסמוס של חיפה – אנשים מגוונים שחיים ונהנים יחד.

רחל שלומי – מנהלת הדוג’ו

את הדוג’ו, כאמור, מנהלת ומאמנת רחל שלומי, בת 37, נשואה ואמא לשלושה. רחל היא חיפאית, מזה 25 שנים, מאז שעלתה לארץ עם משפחתה מרוסיה. היא מהנדסת תוכנה במקצועה, בוגרת הטכניון ועובדת באלביט מערכות כ-12 שנים. רחל מתאמנת בקראטה עשרים וחמש שנים ומחזיקה בדרגת חגורה שחורה דאן 5. מזה כמה שנים היא מאמנת קראטה לילדים, נוער ובוגרים במתנ”ס בית אל בשכונת רמת התישבי (שלוחת מתנ”ס ליאו בק).

דור לוחמי הקראטה הצעירים - הדוג'ו של רחל שלומי - חיפה (צילום: יהונתן שלומי)
דור לוחמי הקראטה הצעירים – הדוג’ו של רחל שלומי – חיפה (צילום: יהונתן שלומי)

 

הזכיה במדליות

ב-12/12/2018, השתתפו ספורטאי הדוג’ו של רחל באליפות הכושר של ארגון JKS ISRAEL ברמת גן. ארגון זה קיים כבר למעלה מ-20 שנים, בניהולם של ניר יגר סנסאי ורן חן סנסאי. לאליפות הזאת הגיעו תלמידי קראטה מכלל הדוג’ואים של הארגון. מקצי התחרות כללו ילדים מגילאי 5 ומעלה ועד אחרון התלמידים הבוגרים (מעל גיל 18).

במהלך התחרות, עמד כושרם של התלמידים למבחן, בפרט – כפיפות בטן, שכיבות סמיכה, ריצה מהירה, זריזות, ריכוז ותחושת זמן כללית. כל אחד נלחם כנגד הזמן שלו, ולידו שופט צמוד, עם טיימר. התלמיד המהיר ביותר במקצה שלו הוכרז כמנצח.

התלמידים התחילו את מסלול הכושר מכפיפות בטן (בהתאם לגיל), ריצה לתחנת שכיבות הסמיכה, ולבסוף ריצה מהירה ואיסוף קונוסים לנקודה מוסכמת מראש, שם מדידת הזמן של התלמיד נעצרה.

כ-100 תלמידות ותלמידי קראטה מכל הארץ השתתפו באליפות המכובדת. כולם נחושים להוכיח לשופטים ולעצמם שהדרך שלהם לשיפור הכושר, אשר החלה כמה חודשים לפני, אכן השתלמה. תלמידי הדוג’ו החיפאי, מנו 10 נציגים באליפות הכושר ברמת גן. החל מילדים בני 5, ועד בוגרים בני 37. התחרות עצמה הייתה קשה, שכן תלמידי נבחרת הקראטה של JSK ISRAEL השתתפו בה גם, כחלק מההכנה לאליפות הארצית במרץ ולאליפות העולם בדבלין באוגוסט. יחד עם זאת, קטף הדוג’ו של רחל מדליות רבות במקצים שונים וחזר לחיפה מלא גאווה בתלמידיו.

להלן תוצאות התחרות – אליפות הכושר של ארגון JKS ISRAEL:
  • לירוי בורוליה – מקום I, מקצה ילדים גילאי 5.
  • נורי שחם ברנדר – מקום II, מקצה ילדים גילאי 5.
  • עמנואל זוהר – מקום III, מקצה ילדים גילאי 5.
  • איתן שלומי – מקום 4, מקצה ילדים גילאי 5.
  • אלכסנדר שפיק – מקום 3, מקצה בנים, גילאי 7-8.
  • אלה אברמוביץ’ – מקום 3, מקצה בנות, גילאי 9-10.
רחל שלומי מעניקה מדליה לאחד מתלמידיה (צילום: יהונתן שלומי)
הדוג'ו של רחל (צילום: יהונתן שלומי)
הדוג’ו של רחל (צילום: יהונתן שלומי)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.