מעל 20 שעות המתנה במיון רמב”ם בשל תפוסה של למעלה מ- 200 %

מיון בית החולים רמב"ם בחיפה (צילום: ירון כרמי)
תאטרון חיפה – רחב

162 בני אדם המהווים למעלה מ- 200 אחוז תפוסה שוהים בחדר מיון בית חולים רמב”ם. 10 חולים מתוך ה-162 שוהים במיון מעל 20 שעות.

ברמב”ם מסבירים, כי העומס נוצר כתוצאה ממחלקות פנימיות, כירורגיות ואורטופדיות בתפוסה של למעלה 100 אחוז, ומדווחים כי זמני הטיפול במיון ארוכים במיוחד.

אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב

 

אנו מזכירים לתושבי האזור כי כללית פיתחה בשיתוף עם רמב”ם מענה מעולה להפחתת העומסים במיוני בתי החולים: מיון קהילתי, הפועל בלין ומצטרף לרשת מיונים קהילתיים שפועלים גם בזבולון ומרפאות היועצות של כללית בנהריה, עכו כרמיאל וסחנין.

במיון מיטות עם חיבור לצנרת בהן ניתן להשהות למספר שעות. היתרונות: מסלול מהיר רופאים מומחים (לא סטאז’רים ומתמחים…). מעבדה ומכון הדמיה, ויועצים מכל התחומים בנוסף לבית מרקחת במקום. לא צריך מכתב הפניה ואין תשלום אגרה. העלות רק השתתפות עצמית כמו פניה לרופא יועץ. מסלול מהיר בלי ההמתנות הממושכות בבתי החולים, ובלי חשיפה לזיהומים צולבים. ניתן לפנות מגיל 16.

יש לצין כי לפי נתוני משרד הבריאות 60 אחוז מהפניות למיון הן בשעות היום. למעלה מ 95 מהפונים למיונים הקהילתיים יוצאים לאחר אבחון וטיפול במקום ללא צורך להגיע למיון בבי”ח ואף לא מגיעים למיון לאחר מספר ימים כי טופלו כהלכה.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
תגובות
בטעינה...
מירית הנדסה – עתלית – רחב
צוערים לשלטון המקומי – רחב
עיריית חיפה – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB