200 איש נותרו מחוץ לאולם המלא בבית אבא חושי באירוע "שבת תרבות" בחיפה

עינת קליש רותם - אירוע "שבת תרבות" בבית אבא חושי בחיפה - 29/12/2018 (צילום: אקי פלקסר)

האולם בבית אבא חושי התמלא עד אפס מקום באירוע "שבת תרבות" בהשתתפות אבי גבאי, בוגי יעלון וראש העיר עינת קליש רותם. כמאתיים איש נותרו מחוץ לאולם ושמעו את האירוע ברמקולים.

בוגי וגבאי שידרו את המסרים הרגילים וביניהם ההצהרות של שניהם על כך שבשום אופן לא ישבו עם נתניהו. יעלון אמר כי יסכים לשבת עם הליכוד אם במקרה יהיה בראשותו מישהו אחר.

אבי גבאי וערן זינגר - אירוע "שבת תרבות" בבית אבא חושי בחיפה - 29/12/2018 (צילום: חגית אברהם)
אבי גבאי וערן זינגר – אירוע "שבת תרבות" בבית אבא חושי בחיפה – 29/12/2018 (צילום: חגית אברהם)
בוגי יעלון - אירוע "שבת תרבות" בבית אבא חושי בחיפה - 29/12/2018 (צילום: אקי פלקסר)
בוגי יעלון – אירוע "שבת תרבות" בבית אבא חושי בחיפה – 29/12/2018 (צילום: אקי פלקסר)

עינת קליש: לוקח לי זמן להבין את הריקבון המחשבתי אשר נמצא בעיריית חיפה. העובדים בעירייה הם טובים, אבל ידיהם היו כבולות, במשך שנים.

בנוגע להתחדשות עירונית, אמרה קליש: מנווה דוד עד נווה פז קיימות מספר שכונות חוף שמצריכות התערבות מעמיקה. יותר מידי אנשים התעסקו עם ההתחדשות העירונית, בעוד שבפועל, כמעט אף אחד לא עשה מעשה משמעותי כדי לקדם אותה בשטח – רק בזבוזי כספים. נדרש פיקוח ותכנון יותר הדוק על תמ"א 38. אין למנוע מאנשים לחזק את בתיהם נגד רעידות אדה ומצד שני יש למנוע מקבלנים "לחגוג" על חשבון התושבים במידה פרועה (כלכלית ותכנונית).

בנוגע לארנונה הגבוהה בחיפה: קליש הודיעה כי ביקשה ממשרד הפנים לעצור את עליית הארנונה וכי יש סיכוי מצויין להוריד את הארנונה, אבל זה תהליך מורכב, שיכול לקחת מספר שנים, מכיוון שזה תלוי מאד גם בהחלטות של משרד הפנים.

באשר למפרץ חיפה אמרה קליש: אני מנסה לעצור את התוכניות הנוראיות שעושים היום… מדובר בהליך לא פשוט לעצור הכל, אבל כל מה שעדיין לא נבנה הוא הפיך ויש תקווה. הסינים יגיעו והתכניות שלהם לגבי נמל חיפה מחרבות את שדה התעופה של חיפה. קליש מאשימה את חברת נמלי ישראל (חנ"י) ומשרד התחבורה והודיעה כי לא תתן להם לדרוס את העיר. "אם הם לא ישתפו איתי פעולה – תהיה פה מלחמת עולם…"

עינת קליש רותם - אירוע "שבת תרבות" בבית אבא חושי בחיפה - 29/12/2018 (צילום: אקי פלקסר)
עינת קליש רותם – אירוע "שבת תרבות" בבית אבא חושי בחיפה – 29/12/2018 (צילום: אקי פלקסר)

 

בנוגע למערכת היחסים בין יהודים לערבים אמרה קליש: "חיפה היא לא ישראל וישראל היא לא חיפה". קליש אמרה שהיא מרוצה מכך שיש לה סגן ראש עיר ערביה מסיעת חד"ש. עוד אמרה קליש כי מי שרוצה להתעסק בסכסוך הישראלי – ערבי, מוזמן לקחת קו אוטובוס 940 ולנסוע לירושלים לריב שם.

צפו בוידאו: קליש: אני שמחה על כך שיש סגנית ראש עיר ערביה ראשונה בישראל

 

בנוגע לרכבל מהצ'ק פוסט לטכניון אמרה קליש: מה שכבר החלו בבנייתו יישאר. אנסה לשדרג את הפרויקט. חסרה תחנה בשכונת נווה שאנן, המונה כ-70 אלף יש. אני לא מבינה איך המתכננים התעלמו מהצורך הזה. אעשה מה שצריך כדי לתקן זאת.

 

אבי גבאי וערן זינגר - אירוע "שבת תרבות" בבית אבא חושי בחיפה - 29/12/2018 (צילום: אקי פלקסר)
אבי גבאי וערן זינגר – אירוע "שבת תרבות" בבית אבא חושי בחיפה – 29/12/2018 (צילום: אקי פלקסר)

לא ניתן להגיב