זעאתרה זז הצידה אך לא חוזר בו מדבריו: “אני לא מתנצל”

בניגוד לציפיות שיחזור מהדברים שיוחסו לו בדבר גינוי צה"ל ותמיכה בחיזבאללה וחמאס העדיף רג'א זעאתרה לפרוש מסגנות ראש עיר בשכר ופינה את מקומו לשהירה שלבי

רג'א זעאתרה ושהירה שלבי בהודעה על פרישתו זעאתרה ממינוי לתפקיד סגן רה"ע חיפה (צילום: חגית אברהם)

במסיבת עיתונאים שהתכנסה היום (רביעי 12/12/18) בקפה שטרודל במושבה הגרמנית בחיפה הודיע יו”ר סיעת חד”ש במועצת העיר חיפה  רג’א זעאתרה שחברת המועצה השנייה מטעם הסיעה שהירה שלבי תתמנה במקומו לסגנית ראש העיר.


לאחר מסע לחצים מכל רחבי הקשת הפוליטית ברמה ארצית והמקומית על ראש העיר חיפה עינת קליש-רותם, ופגישה לילית דחופה שקיימה עם חבר מועצת העיר חיפה רג’א זעאתרה העומד בראש סיעת חד”ש בחיפה מיד עם שובה לארץ מחופשה, התייצב היום זעאתרה מול התקשורת והודיע כי הוא פורש ממינויו כסגן ראש העיר חיפה ואת מקומו תתפוס חברתו לסיעה שהירה שלבי.

רג'א זעאתרה ושהירה שלבי בהודעה על פרישתו ממינוי סגן רה"ע חיפה(צילום: חגית אברהם)
רג’א זעאתרה ושהירה שלבי בהודעה על פרישתו ממינוי סגן רה”ע חיפה(צילום: חגית אברהם)

זעאתרה החל במחמאה לשהירה שלבי “אני גאה להכריז שלראשונה בחיפה אשה ערבייה פלסטינית תהיה סגנית ראש העיר” ומיד עבר לתקוף את ראש הממשלה בנימין נתניהו: “נתניהו מפחד מהדו קיום בין יהודים לערבים בחיפה, מפחד מראש העיר החדשה ומפחד מהדמוקרטיה”.

יחד עם זאת, זעאתרה לא נסוג כהוא זה מהדברים שיוחסו לו בדבר תמיכה באירגוני החיזבאללה והחמאס ומאבקם במדינת ישראל.

לכאורה, נראה כי מבחינתו של זעאתרה מטרה אחרת הושגה במלואה והיא שאיפה להיבחר כחבר כנסת. אין ספק כי הבמה התקשורתית הנרחבת לה זכה והסתייגותם הנמרצת של ראש הממשלה ושרים אחרים ממינויו, סייעו להציב את זעאתרה בעמדת מנהיגות ארצית לציבור הערבי.

היום יכולים כולם לרשום לפניהם את הדברים הבאים – מי שלא רצה את רג’א זעאתרה כסגן ראש העיר חיפה, עוד יקבל אותו כחבר בכנסת ישראל.

רג'א זעאתרה ושהירה שלבי בהודעה על פרישתו ממינוי סגן רה"ע חיפה(צילום: חגית אברהם)
רג’א זעאתרה ושהירה שלבי בהודעה על פרישתו ממינוי סגן רה”ע חיפה(צילום: חגית אברהם)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.