ערב סוער במועצת העיר בעקבות מינוי רג’אא זעאתרה לסגן ראש עירייה. קליש רותם בתגובה: “פופוליזם OUT דיון מכבד וענייני IN”

יו"ר סיעת חד"ש רג'אא זעאתרה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

מועצת העיר חיפה אישרה הערב (ג’, 04/12/2018) כי יו”ר סיעת חד”ש בחיפה רג’אא זעאתרה, ימונה כסגן ראש עירייה לאחר שנחתם ביניהם הסכם קואליציוני. זעאתרה, יכהן כסגן ראש עירייה ברוטציה עם הרב דובי חיון מסיעת מרצ החל מאמצע הקדנציה.

יו”ר סיעת הליכוד שמשון עידו, הביע התנגדות חריפה בעקבות ההחלטה על מינויו של זעאתרה ואמר: “ביום שאנחנו מדברים על מיגור האלימות (נשים בעיקר) ראש העירייה מודיעה על חתימת הסכם ומינויו של אדם שנחשד באיומים כלפי עובדת עירייה, אדם אשר טען שחמאס אינו ארגון טרור והשווה את הציונות לדאע”ש. אדם שמייחל להסתלקותו של הכובש  והוא אומר “אנחנו בעלי הארץ הזאת” וכי ירושלים בירתה של פלסטין והוא מייחל להסתלקותנו. ביום כזה שאנחנו מכריזים על מינוי כזה זו בושה לעירייה. אנחנו לא מתנגדים לסגן ערבי, הליכוד בקואליציה היה 30-40 שנה ואנחנו לא מתנגדים לסגן ערבי אבל לאדם שמלבה את היצרים בעיר חיפה בכל הפגנה אנחנו מתנגדים התנגדות חריפה”.

ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם: “חיפה היא מעורבת, רב גוונית, מורכבת וזאת יופיה בפסיפס האנושי יוצא דופן שיש בה. כאשר ערב הבחירות חתמנו על הסכם עם סיעת דגל התורה האשימו אותי הציבור החילוני שאהפוך את חיפה לבני ברק. כאשר חתמתי עם ישראל ביתנו האשימו אותי ציבור השמאל שחיפה תאבד את המתינות שלה ותיפגע, חתמנו עם סיעת מרץ וחיפה מתחדשת  ועוד רבים אחרים, מצד אחד קראו לי עוכרת ישראל ומצד שני קראו לי גזענית. אני חיפאית אוהבת את חיפה ואת כל אנשיה”.

“היום אנחנו חותמים על הסכם עם סיעת חד”ש. מבין שלוש הסיעות של הציבור הערבי שהתמודדו למועצה זו היא הסיעה היחידה שנכנסה. הציבור הערבי הוא חלק מהעיר שלנו, חלק חשוב ועלינו לכבד את רצון בוחריו, אנחנו גם נדרוש מהם לכבד באותה מידה את רצון שאר הבוחרים של העיר חיפה. כראש העיר של כולם אני אמשיך לעשות הכל למען חיים משותפים בכבוד בשלום ובשקט. פופוליזם OUT דיון מכבד וענייני IN. על זה אעמוד בכל הכוח ואלחם מול כולם. אני מקווה שמועצת העיר המכובדת תעביר יחד איתי את המסר החשוב הזה לכל תושבי חיפה. אנחנו כאן לשרת את כולנו, אנחנו כאן כדי לדאוג לחינוך טוב לכל ילדינו, אנחנו כאן כדי להבטיח שכולנו בלי יוצא מן הכלל ננשום אוויר נקי, ערבים יהודים ימין ושמאל”.

יו”ר סיעת חד”ש רג’אא זעאתרה בתגובה: “זכותם של אנשי הליכוד להתנגד למינוי הזה בין אם מסיבות פוליטיות או מסיבות שהם בעצמם רצו להיות בקואליציה. זה לגיטימי, מה שלא לגטימי זה להשתמש בהסתה, בגזענות כפי שקרה ברשת בימים האחרונים. חיפה זאת עיר ערבית יהודית יש כאן שני עמים שחיים ביחד, צריך לכבד את שניהם גם אם יש לפעמים חילוקי דעות פוליטיים, דעות שונות. צריך לחפש את המשותף, את טובת התושבים. אני כאן וחברתי שהירה נבחרנו כדי לשרת את התושבים הערבים, את החינוך ואת השכונות ואת כל תושבי העיר, ואני שמח שאנחנו חלק מהקואליציה וחלק מהעשייה ומקווה שתהיה עשייה פורייה”.

הגיבו כאן לכתבה