כדורסל בחיפה: קריות IN, חיפה OUT

הפסדן של הקבוצות החיפאיות בסוף השבוע האחרון לשכנותיהן הקרייתיות, הוכיחו מעל הכל שהפריפריה בליגה הלאומית חיה ובועטת, או זורקת. סיקור על שני משחקי דרבי שהסתיימו בניגוד להלך המשחק והתגובות של מאמני "הסינדרלות".

מוצקין על הגובה (צילום: חגית אברהם)

כותב שורות אלה לא מאמין לכותרת בה בחר לכתבה, אך העובדות מדברות בעד עצמן, הקבוצות החיפאיות, שאחת מהן מועמדת לעליית ליגה על הנייר ואחת פתחה את הליגה בצורה חלומית, הפסידו את משחקיהן מול השכנות הקרייתיות בישורת האחרונה. בקבוצות הכדורסל של קריית אתא ומכבי קריית מוצקין קורה משהו טוב בשנים האחרונות ולא בכדי. יכול להיות שיותר מיכולת, היו אלה הפסדים של אופי לחיפאיות? לקבוצות מחיפה יש פחות או יותר סגל טוב וקהל אוהדים נאמן שאמור להביא אותן עד לפלייאוף השנה אך אי אפשר להתעלם ממה שקורה בפרברי חיפה, והניצחונות של הקרייתיות בסופ”ש האחרון הן חלק ממגמה שהולכת ומתקדמת לכיוון חיובי בכדורסל הישראלי.

 

הפועל חיפה – עירוני קרית אתא 101:99

האם ייתכן שהכתבה האחרונה שמדור זה עשה על הפועל חיפה והפתיחה המושלמת שלה בליגה, “ניחסה” את הקבוצה?? מאז אותה כתבה מפרגנת, הקבוצה כבר עם 3 הפסדים רצופים כשהפעם היא הפסידה את המשחק עם הבאזר, אוי רחימי, לבי לבי עליך.

משחק מטורף היה ביום חמישי האחרון בהיכל הספורט ברוממה. אמנם, הפועל חיפה, שלטה ברוב שלבי המשחק, אך האורחים מאתא, הוכיחו רוח לחימה והרבה אופי ובהתקפה האחרונה של המשחק, כשהלוח מראה על שוויון 99, דנזל ליוינגסטון קבר סל עם הבאזר. קרית אתא עלתה למקום השלישי ואילו האדומים של הפועל מאבדים גובה.

שרון אברהמי, מאמנה של קרית אתא שוחח עם חי פה בסוף השבוע, אודות המשחק ודעתו על הפערים בין העיר לפריפריה:

אני פחות מסתכל על זה שאנחנו קבוצה מהפריפריה שהתמודדה מול קבוצה מהעיר הגדולה. הפועל חיפה הוא מועדון מכובד וטוב, אך אנו באים לכל משחק על מנת לנצח לא חשוב מול מי. הניצחון הזה היה חשוב מאוד בשבילנו, כי לדעתי לא הרבה קבוצות ינצחו שם. הפועל חיפה שלטו ברוב המשחק ולמעשה אנחנו “גנבנו ניצחון” בסוף עם הבאזר.

למרות התוצאה, להפועל חיפה יש קבוצה טובה, שתדבר חזק בליגה.  המטרה שלנו היא להיות בצמרת, אבל הליגה הזאת קשה ויש הרבה קבוצות לא קלות לגבור עליהן.

שרון אברהמי. קריית אתא על המפה (צילום: אתר מנהלת ליגת העל)
שרון אברהמי. קריית אתא על המפה (צילום: אתר מנהלת ליגת העל)

מכבי קרית מוצקין – מכבי חיפה 73:82

נעבור למנה השנייה, שהייתה ביום שישי בצהריים: למרות מזג האוויר הסוער, הגיעו לא מעט אוהדי מכבי להיכל במוצקין, כדי לצפות במשחק עם אווירה חמה וקצב טוב. מכבי “האנטר” חיפה, שלטה  לאורך רוב המשחק, החל מהרבע השני, ולרבע האחרון ירדה ביתרון 64:51. אלא שפעם מי יודע כמה, הירוקים שוב בעטו בדלי וברבע האחרון שליטה כמעט אבסולוטית של המקומיים ממוצקין ובעשר הדקות האחרונות קלעו 31 נקודות מול 9 בלבד של מכבי חיפה. ניצחון מרשים למוצקין שמתחילה לתפוס גובה בטבלה והיא כבר במקום השישי.

רועי פרל, מאמנה של קריית מוצקין, לא הופתע במיוחד מהניצחון של קבוצתו על מכבי “האנטר” חיפה ובראיון לחי פה, מסביר את התמורות החיוביות שקורות בקבוצה בשנה האחרונה:

הגענו למשחק כדי לשמור על הביתיות. גם את רחובות, שהייתה ערב פתיחת העונה פייבוריטית לעליית ליגה, כמו מכבי חיפה, ניצחנו בבית, אך צריך לזכור שהליגה הזו מאוד מאוזנת ויש הרבה פיקנטריה עם הקבוצות מחיפה והקריות. ישנה יריבות ותחושה של מתח כשיש את המפגשים האלה, במשחק בשישי, דווקא ב-3 הרבעים היה נראה שלחיפה יש יותר מוטיבציה לנצח אותו ורק ברבע האחרון הכל התהפך, מכבי חיפה קבוצה מעולה ועדיין פייבוריטים להיות בצמרת הגבוהה ולעלות ליגה.

הקבוצה שלנו מנוהלת על ידי שני אנשים: משה גרוסמן וקובי פינטו, שלקחו אותה מהליגה הארצית והעלו אותה לליגה הלאומית בתמיכה מלאה של ראש העיר חיים צורי.

ההנהלה נותנת שקט, נותנים לקבל החלטות, השחקנים מקבלים תנאים טובים, עיר שכולה סביב הספורט. נבנה פה משהו מיוחד ואני מקווה שתהיה פה המשכיות. אנו שואפים להכנס לפלייאוף, בין שמונה הראשונות, אנו מסתכלים ממשחק למשחק כי הליגה הזו מאוד הפכפכה, צריך פשוט לנצח.

מוצקין על הגובה (צילום: חגית אברהם)
מוצקין על הגובה (צילום: חגית אברהם)
פעם כוכב של מכבי חיפה, היום מנהל בנוער של מוצקין, עידו קוז'יקרו במשחק בשישי(צילום: חגית אברהם)
פעם כוכב של מכבי חיפה, היום מנהל בנוער של מוצקין, עידו קוז’יקרו במשחק בשישי(צילום: חגית אברהם)

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.