הדרבי הבטיח – הדרבי קיים | כדורסל

הדרבי החיפאי בכדורסל (צילום: חגית אברהם)

20:30, רוממה, בלי קהל ביציע, אבל עם הרבה מתח על הפרקט, יצא לדרך הדרבי החיפאי הראשון מזה 20 שנה. מסכות ירוקות מצד אחד אל מול הרפואיות של הצד השני. שריקת פתיחה.

אוונאס השתלט על ההארכה (צילום: חגית אברהם)
אוונאס השתלט על ההארכה (צילום: חגית אברהם)

חסין עולה בחמישייה עם אוונס בעמדת הרכז, שמחון וסיגרס כגארדים ונסטרנקו ופרימן שסוגרים את הקו הקדמי. ממול, בריסקר, סורקין ונאור בגזרת הישראלים, בתוספת של דונטה סמית' האגדי ומנדוזה.

רבע ראשון

שתי הקבוצות פותחות מהוססות, מגששות את השטח. איבוד כדור של שמחון מגיע לידיים של דנטה שמריץ את מנזודה למתפרצת שנגמרת בדאנק ירוק. נקודת עונשין מהצד השני שמה את המשחק בשיווין 4 אחרי 3 דקות של כדורסל.

שלשות של דנטה סמית ורומן סורקין מזנקות את הירוקים קדימה,בצד השני שתי זריקות עונשין מוצלחות של איגור, הוא יורד לספסל ומוחלף על ידי ראקים באקלס. אלעד חסין ממצמץ ראשון.
פרימן עם 2 מהלכים יפים, אחד בפיק אנד רול יפה עם אוונס והשני עם דאנק שמכניס לפוסטר את סורקין, קובעים יתרון אדום ראשון. 13-12.
טיילור ברון, הזר החדש של מכבי, רושם שתי נקודות ראשונות בארץ הקודש ומחזיר את היתרון למכבי. 14-13.
אפרופו ארץ הקודש, טיילור רוצ'סטי, יהודי על הנייר, מסדר הוקי אסיסט לשלשה של שמחון מהפינה אחרי מסירה יפה של פרימן. מעלה את הפועל ליתרון שיא ברבע הזה. 19-14 אדום.
4 נק' רצופות של הירוקים מוריד את הקבוצות להפסקה ביתרון מזערי של נקודה. 19-18.

רבע שני

חסין עולה עם אזורית בהגנה ומיד מקבל שלשה מהיידים של דנטה, עוד פוזישין הגנתי טוב של הירוקים שולח את סוואנה לצהול על הקווים, סורקין משלים עוד 2 מהעונשין וחיפה עולה ליתרון 3 אחרי פתיחה נהדרת של הרבע. 23-19.
סיגריס עוד הספיק לצמק, אבל ההיילייט של המשחק מגיע בדמות צ'ייס דאון בלוק של סורקין שמדביק את הכדור ללוח ורץ לצד השני לסיים בדאנק על הראש של הפועל. מהצד השני, סיגרס משאיר את הפועל בעניינים עם סל פלוס עבירה. 25-23 ירוק. טיים אאוט טלוויזיה בא בדיוק בזמן אחרי משחק מבולגן של שתי הקבוצות.

שתי הקבוצות חוזרות חזק מפסק הזמן, מצד אחד פרימן מניח 2 קלות וצוברוביץ מהצד השני עם מהלך יפה של דאנק פלוס זריקת עונשין שלא נוצלה כראוי.
הקבוצות נראות לחוצות, לא מצליחות להגיע לפואנטות ההתקפיות ורק שלשה של רומן סורקין קוטעת בצורת של שלוש דקות בלי סלים. 30-26 ירוק.
מכבי ממשיכה להראות עליונות וכל סל מגיע בשיניים, הפעם זה מנדוזה עם אנד וואן יפה שמעלה את חיפה ליתרון שיאה של 32-26.

רוצ'סטי, שמזכיר לנו שהוא שייך לרמות הגבוהות, סוגר ריצת 5-0 אישית ומקרב את הפועל למרחק נגיעה, אבל אזורית רכה של הפועל מאפשרת לצוברוביץ נקודות קלות בצבע, ולמכבי לשמור על מרחק סביר. 37-31 ירוק. חסין לוקח זמן ומחשב מסלול מחדש. ביציאה מפסק הזמן, אוונס, שעד עכשיו לא הגיע, מחליט להכניס את עצמו בכח והולך עד לטבעת כדאי להרוויח סל ועבירה. את הזריקה הוא לא מנצל. שלשה של משעור על רגל אחת שנכנסת עם יותר מזל מאשר יכולת נותנת זריקת אופטימיות לאדומים אבל דנטה סמית' קובר שלשה גדולה עם סיום המחצית. חצי לא גדול של כדורסל אבל צמוד ומעניין. 42-36 ירוק.

שחקן קלאץ' (צילום: חגית אברהם)
שחקן קלאץ' (צילום: חגית אברהם)

רבע שלישי

בדומה לתחילת המשחק, הקבוצות מחפשות את עצמן ולא מוצאות עד שעמית שימחון מנצל את יתרון הגובה שלו על נאור שרון כדי לשים סל ראשון במחצית השנייה אחרי דקה וחצי של משחק.
סיגרס עם שלשה גדולה על שעון ה24 מצמק את התוצאה עד למרחק פוזישין אחד. 44-41. פעולה טובה של סורקין מצד אחד מתקזזת עם רכות הגנתית שמאפשרת ריחוף של פרימן לטבעת אחרי מסירה נהדרת של שמחון. היתרון של חיפה נשאר בעינו. 48-45.
בריסקר, שחזר אחרי מכה קלה בכנף, מעלה את הניקוד האישי ל5 אחרי שלשה גדולה אבל איבוד רע שלו מתרגם ל2 נקודות של באקלס מהצד השני. מכבי נשארת בלי מענה לפרימן, שעם 4 נקודות תוך דקה מקרב את הפועל. 55-53 ירוק.
טיפול רע בפיק אנד רול של מכבי, משאיר את סיגרס לשלשה פנויה שצוללת פנימה ומעלה את האדומים ליתרון ראשון במשחק מאז הרבע הראשון. נראה שהפועל התעוררה וחזרה להציג את היכולת מפתיחת העונה. 56-55 אדום כאשר השעון מראה שתי דקות לסיום הרבע השלישי.

היתרון ממשיך לעבור מצד לצד, הפעם, צוברביץ עם חסימה נהדרת על סיגרס מריצה את מכבי למתפרצת שנגמרת בסל ועבירה של מנדוזה. אוונס מחזיר ב2 יפות מחצי מרחק. תיקו תיקו שיווין 58.
התקפה אחרונה של הרבע בידיים הבטוחות של סיגרס שעולה לג'אמפ קצר מחצי מרחק ומוריד את הפועל ביתרון סל אחד לקראת הרבע המכריע של המשחק. 64-62 אדום.

אלעד חסין (צילום: חגית אברהם)
אלעד חסין (צילום: חגית אברהם)

רבע רביעי

10 דקות מכריעות של כדורסל מתחילות בידיים ירוקות של דנטה סמית שמטביע את הכדור ומשחרר שאגת אנחה. נסטרנקו מראה יד רכה מחצי מרחק וקובע יתרון 4 לאדומים אחרי 3 דקות ברבע. 68-64.

פעולה הגנתית טובה של מנדוזה מעירה לחיים את הספסל הירוק ונותנת למייקל בריסקר להחזיר את היתרון למכבי אחרי שלשה נהדרת, השנייה שלו במשחק. סורקין תופר עוד אחת מחוץ, ממשיך את המומנטום הירוק ושולח את חסין לשולחן המזכירות לבקש פסק זמן. 72-68 ירוק.
כנראה שחסין לא דיבר על סגירה לריבאונד בהפסקה, מכבי עם 3 הזדמנויות בהתקפה אחת שמסתיימת עם עוד שלשה, הפעם של דונטה סמית'. יתרון שיא לטובת הירוקים, 75-68. עם הפועל רוצה להיראות ממה היא עשויה העונה, זה הזמן.

החטאה ירוקה בצבע, שולחת את אוונס למתפרצת של הפועל שנעצרת בעבירה בלתי ספורטיבית ועוצרת את המומנטום. אוונס מדייק בב2 מהקו ומשלים את העבודה עם עוד סל קל בתוך הצבע. 75-74 ירוק.

משחק הריצות נמשך, אחרי 2 מדויקות של ברסיקר מהקו, סיגרס תופר שלשה אחרי חדירה ואסיסט יפה של שמחון שמשאיר אותי חופשי לגמרי. התוצאה, 77-77. יש משחק.

אוונס, שנח כל המשחק, השתלט על שתי הדקות האחרות ועם 4 רצופות מעלה את הפועל ליתרון. סורקין עם ריבאונד התקפה חשוב, סוחט עבירה איך מדייק רק באחת משתי הזריקות שלו. 81-78 אדום.
בריסקר קובר שלשה של אומץ מטר מאחורי קשת השלוש ומקרב את מכבי עד לנקודה, אבל פרימן, שבלט לאורך כל המשחק, מחזיר עם סל משלו. 84-81 להפועל עם 40 שניות על שעון המשחק. פסק זמן מכבי.

סוואנה מקבל מה שהוא רצה, 2 קלות של סורקין בצבע שמורידות את ההפרש לנקודה ומעביר את הלחץ לצד האדום, שם, חסין מבקש זמן לחשוב.
התקפה הכי חשובה של המשחק, כדור בידיים של סיגרס, ועם סל בניתור מחצי מרחק, מראה שזורם לו קרח בורידים. היתרון חוזר למרחק שלשה, עכשיו סוואנה עושה חושבים משלו כשעל השעון יש 14 שניות.
התקפה אחרונה מבולבלת של הירוקים, כדור שכמעט נאבד, זריקה רעה של מנדוזה שנוחתת בידיים של סורקין, שבנגיעה מעביר לאיש הכי נכון על הפרקט, בריסקר, שעם צליל הבאזר קובר שלשה ושולח את המשחק לעוד 5 דקות של כדורסל.

הארכה

בהארכה כבר הייתה שליטה מוחלטת של קבוצה אחת, הפועל. כארם עם ריצה פרטית של 5 נקודות ועוד סלים של אוואנס וסיגרס מעלים את היתרון ל9, הגבוה במשחק עד כה ושולחים את הירוקים לדבר בפסק הזמן. הזדמנות אחרונה מבחינתם לחזור למשחק. אבל לא ככה, איבוד כדור ירוק בצד אחד וסל יפייפיה של אוונס בצד השני,  מעלים את היתרון האדום לדו ספרתי וחותמים את הדרבי האדיר הזה בניצחון אדום. בסיום, 100-91 להפועל, שמראים שעד לסיבוב הבא, הם הקבוצה השלטת בעיר.

סיכום הדרבי החיפאי

קלעים בולטים בהפועל: ג'ייסון סיגרס – 26, קינן אוואנס -22, לנארד פרימן – 18, כארם משעור – 11.
קלעים בולטים במכבי: רומן סורקין – 26 (שיא קריירה) , דונטה סמית ומייקל בריסקר – 18 כל אחד, ריגוברטו מנדוזה – 13.

אלעד חסין, ברכות על הניצחון. בחצי הראשון לא הבאתם את עצמכם, מה קרה?
"היינו בלחץ, אמרתי לשחקנים להשתחרר ולהירגע. בצד השני יש קבוצה טובה עם שחקנים עם המון נסיון. שמח שניצחנו ואני מקדיש את הניצחון לאוהדים שבבית."

דניאל סוואנה, לא הופעתם להארכה. מה קרה?
"נשברנו, הם קלעו כמה זריקות קשות, מה שהעלה אותם תוך דקה ליתרון והיה לנו קשה לחזור מזה. הם שיחקו טוב בהגנה, הם היו עלינו בכל מקום. מגיע להם כל הקרדיט."

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    כדורסל זה ספורט בריא.נפלא בשעה טובה שהדרבי החיפאי ייצא לדרך.כל הכבוד לכם.

הגיבו כאן לכתבה