ממשיכה את המומנטום • הפועל חיפה משיגה ניצחון חשוב

ניצחון חשוב (צילום: חגית אברהם)

לראשונה בהיסטוריה במסגרת ליגת העל, הפועל חיפה אירחה את הפועל ב”ש, המדורגת מקום אחד מתחתיה בטבלה ורוצה להמשיך את המומנטום החיובי אחרי הניצחון בדרבי בראשון האחרון.

חסין מעמיד את החמישייה הקבועה שלו שכוללת קו אחורי כישרוני של ג’ייסון סיגרס וקינן אוונאס ביחד עם עמית שמחון איגור נסטרנקו ופרימן. ממול, חמישיית נטולת צברים בדמות ווטרס, ג’יימס בנקס, אריק גריפין, אמיר בל ומתאזרח אחד טראוויס ווריק אצל רמי הדר, שחוזר לרוממה אחרי עונות יפות בצד הירוק של העיר.

רבע ראשון

פרימן ממשיך בדיוק מאיפה שהוא סיים בדרבי, דאנק אדיר שלו מעלה את חיפה ראשונה על לוח התוצאות. מנגד, בנקס עם קליעה מחצי מרחק משווה את התוצאה. 2-2.
ריצת 6-0 יפה של הפועל מסדרת יתרון מהיר לחיפאים 8-2 אבל ב”ש, עם הגנה קשוחה, מחזירה עם ריצה משלה ולא נותנת להפועל לברוח. 8-6.
גורקוביץ’, שעלה מהספסל של רמי הדר, מרים שלשה שנכנסת פנימה אבל אוואנס מחזיר באחת משלו ובעיקר עמית שמחון עם כניסה לסל שכוללת החלפת ידיים באוויר נגמרת בסל ועבירה. 15-9 חיפה.
חסין מראה אזורית בפעם הראשונה ומקבל מיס מאץ’ של בנקס נגד סיגרס שנגמר בשתי נקודות בצבע ומקרב את ב”ש עד הפרש נקודה. 16-15 למארחים כאשר נותרו שתי דקות לסיום הרבע.
רוצסט’י, שמתרגל חזרה לליגת העל, עם 6 נקודות רצופות מעלה את חיפה ליתרון שיא במשחק. 23-17.
גריפין עוד מצמק עם 2 קליעות מדויקות מקו העונשין אבל אקורד הסיום שייך לאוואנס שקובר שלשה וקובע את תוצאת הרבע. 26-19 חיפה.

מנהיג (צילום: חגית אברהם)
מנהיג (צילום: חגית אברהם)

רבע שני

האדומים של ב”ש חזרו מדויקים מההפסקה עם סלים של עמית זיס ובל אבל נסטרנקו שם כדאי להשאיר את הפועל במרחק סביר. 30-26.
לחץ הגנתי מבית היוצר של רמי הדר, הזכור לנו מתקופות אחרות, מביא לאיבודי כדור, אחד מהם של רוצ’טסי שמאפשר לעמיס זיס דאנק קל, ושולח את חסין לדבר עם השחקנים כשהתוצאה מאוזנת על 30-30.

עוד מאותו דבר אחרי פסק הזמן, לחץ של הדרומיים מוביל לעבירת 8 שניות ווריק מוסיף שלשה כדאי לעלות את ב”ש ליתרון ראשון במשחק. 33-30 באר שבעי.
חסין מגיב בחילופים ושולח את אוואנס ובקאלס לפרקט, אך גם זה לא עוזר נגד מבול השלשות של ב”ש. גריפין עם שתיים כאלה ברציפות מרחיק את ב”ש ל9 הפרש. 45-36 לאורחים.
עמית שמחון, ומיד אחריו איגור נסטרנקו קוטעים בצורת של 3 דקות ללא סל למקומיים ומצמקים את ההפרש חזרה לחד ספרתי. 47-40. רמי הדר מזעיק פסק זמן.
התקפה אחרונה של הרבע נגמרת בסל קל בצבע של נסטנרקו וממזער את הנזקים מרבע לא טוב של האדומים מחיפה. תוצאת החצי הראשון 47-42 ב”ש.

רבע שלישי

החצי נפתח בבליץ של החיפאים ובעיקר של עמית שמחון שעם 2 שלשות רצופות מחזיר את הפועל לעניינים. פרימן עם עוד סל קל בצבע מחזיר את היתרון למקומיים. 50-49 חיפאי.
ווטרס מחזיר בשלשה משלו אבל עמית שמחון לוהט עם עוד שלשה אחת וגם סיגרס מצטרף לחגיגה עם אחת משלו, שם את התוצאה על 58-54 למארחים ושולח את רמי הדר לשולחן המזכירות.
מבול השלשות נמשך, הפעם מהידיים של נסטרנקו. עוד ג’אמפ יפה מחצי מרחק של אוואנס מריץ הפועל ל15-6 מתחילת המחצית וליתרון שיא. 65-58 חיפה.
המופע של עמית שמחון נמשך, הפעם עם שלשה פלוס עבירה, ומעלה את מאזנו האישי של 17 נקודות. 13 מהם בחמש הדקות האחרונות. ווטרס עוד מספיק לצנן טיפה את ההתלהבות. 68-60 למקומיים.

ה-איש של הפועל (צילום: חגית אברהם)
ה-איש של הפועל (צילום: חגית אברהם)

רבע שכולו אדום של חיפה, ב”ש נראית מבולבלת וחיפה מנצלת את זה לעלות ליתרון דו ספרתי. 74-63 חיפאי כשהשעון מראה דקה וחצי לסיום הרבע השלישי.
חיפה, כנראה מבוהלת מהיתרון, עם סדרת טעויות בהתקפה מאפשרת לב”ש להתקרב חזרה. ווריק עם סל ועבירה מצמק את ההפרש, אך סיגרס עם שהייה באוויר שנגמרת באנד וואן משלו מחזיר את ההפרש לדו ספרתי. 77-67 חיפה.
התקפה אחרונה ביידים של רוצ’סטי שמכווץ את ההגנה, מוצא את משעור שחודר יפה ומסיים בפלאוטור שנכנס ויוצא. זריקה משוגעת משלושת רבעי מגרש של עמית זיס נכנסת אבל אחרי הזמן. 77-68 למארחים לקראת הרבע המכריע של המשחק.

רבע רביעי

10 דקות אחרונות של כדורסל, דווקא ב”ש היא זו שפותחת חזק עם שלשה של ווריק בהתקפת מעבר ועם סל פלוס עבירה של גריפין שמורידים את ההפרש לחמש. 79-74 למקומיים.
אבל מי אם לא עמית שמחון, ה-איש של הפועל במשחק, צולף עוד אחת מקשת השלוש. הגנה רכה של הפועל מאפשרת לעמית זיס שלשה משלו אבל כארם משעור, מראה שגם הוא יודע וקובר עוד אחת מרחוק כדאי להשאיר את חיפה במרחק ביטחון ולקבוע 85-77.
שמחון נמצא בכל מקום, הפעם עם חסימה ששולחת את חיפה למתפרצת ונגמרת בידיים הבטוחות של פרימן. סל ששולח את רמי להדר לדבר עם השחקנים שלו כשלוח התוצאות מראה 87-77 שנותרו שש דקות לסוף המשחק.

פרימן, שנה ראשונה בארץ, מראה יעילות בצבע ועם ריצת 6-0 פרטית מעלה את הפועל ליתרון, שנראה שממנו אין דרך חזרה. 96-81 למקומיים.
רוצ’סטי, עם 2 זריקות עונשין, שם את האדומים מחיפה על 100 עגול שנותרו 1:10 לסיום המשחק, עם תצוגה התקפית כזאת קשה להפסיד.
גריפין, עוד ישים 2 קלות בצבע ויסיים עם 22 נקודות אבל זה לא יספיק לערב ענק של הפועל חיפה שנחתם בתוצאה 101-91 ועולים למאזן 6-3.

סיכום המשחק ותגובות

קלעים בולטים לחיפה: שמחון – 24, פרימן – 18, אוואנס – 11.
קלעים בולטים לב”ש: גריפין – 22, ווריק – 16, ווטרס וזיו – 14 כל אחד.

אלעד חסין, ברכות על עוד ניצחון מרשים. יצאתם לרבע השלישי אחרת לגמרי. מה אמרת להם?

“במחצית באתי לשחקנים ואמרתי להם, או שאנחנו חבורה של גברים או בכיינים. לא יעזור שנבכה לשופטים. ידענו שב”ש באים לפרק ולפוצץ, דיברנו על זה. אם אנחנו רוצים להתפרק, בואו. אבל אם לא, צריך לעלות לפרקט, להיות אגרסיביים ולהראות שאנחנו לא מפחדים מאף אחד.”

הצגה התקפית של עמית שמחון עזרה לכם בזה.

“עמית הוא חלק מאד חשוב בפאזל שלנו. איך שהוא נלחם בדרבי, זה חזר אליו היום. הוא היה מאד רגוע, נתן לנו בוסט ענקי ברבע בשלישי ואני מאד גאה בו. אבל זה לא רק הוא, כל הקבוצה – שחקנים, צוות, מאמנים, פיזיותרפיסט, הנהלה, זה ניצחון גדול של המערכת.”

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור ספורט בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו