דורשים הקמת ספרייה מטרופולינית בעיר חיפה!

הירוקים של חיפה על רקע העברת 60 מש”ח ממפעל הפייס לעיריית חיפה:

דורשים הקמת ספרייה מטרופולינית בעיר חיפה!
הספרייה_העירונית_בקרית_אליעזר.JPG
בזבוז במקום תרבות: בתנועת הירוקים של חיפה מותחים ביקורת חריפה על העברת 60 מיליון השקלים שהתקבלו ממפעל הפייס להקמת ספרייה מטרופולינית בעיר חיפה לטובת כיסוי החריגות התקציביות בפרויקט האצטדיון. השבוע שיגר יו”ר סיעת הירוקים של חיפה, אדריכל שמואל גלבהרט מכתב חריף ליועץ המשפטי לעירייה בעניין.

“אבקש לברר מתי התקבלה ואושרה ההחלטה, ע”י אילו גורמים ומה היו השיקולים לוותר על פרויקט כמו ספריה מטרופולינית אשר לדעת רבים חשובה לא פחות מהאיצטדיון” כתב גלבהרט לעו”ד רשף חן היועץ המשפטי לעירייה.

על האצטדיון אומר גלבהרט: “כמיטב מסורת הפאר של קיסרי רומא וצרפת, אמירי קטאר ואבו-דבי: ראש העיריה יהב קבע אישית את ציפוי גגותיו בחומר דמוי מוזהב! תג מחיר רק עבור החומרים ועבודות הציפוי, וזה בנוסף לגגות עצמם, לפי דו”ח מבקר העיריה – 25 מיליון שקל! עלות הציפוי המוזהב מצטרפת לחריגות העתק באיצטדיון עצמו, עד כדי מאות מיליוני שקלים. הרבה לפני ההחלטה הזו אנחנו הצענו הקמת גג סולארי שיפחית את הזיהום ויספק את האנרגיה הסולארית לאצטדיון וסביבתו. כך היינו חוסכים את הכסף שנלקח מפרויקט הספריה המטרופולינית!”
חזית_הספריה_העירונית_בקרית_אליעזר.JPG
נציג הצעירים למועצת העיר מטעם רשימת “הירוקים של חיפה” אסף זגריזק הוסיף השבוע: “העירייה שלנו לא אוהבת תרבות, היא מעודדת בידור. אם תלמיד תיכון רוצה להעמיק את הידע שלו בספרייה, כדאי שיהיו לו הורים עשירים שירשמו אותו לבית ספר פרטי. ככה זה בעיר בה מייעדים אצטדיון לעשירים וספריות לעניים” .

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.