החלטה היסטורית: לשמירת הסביבה החופית

החלטה היסטורית: הוועדה הארצית לשמירת הסביבה החופית אישרה פה אחד את הקמת חזית הים העירונית בחיפה
הוועדה לשמירת הסביבה החופית – הוולחו"ף, אישרה היום [ד'] פה אחד את תכנית המתאר הארצית לפיתוח חזית ים עירונית בחיפה תמ"א 13 א'/3. בדיון שהתקיים בירושלים עמדו חברי הוועדה על חשיבות התוכנית ליצירה עוגן תיירותי משמעותי לחיפה וחיזוק הקשר של העיר לים.
סגנית ומ"מ ראש העיר חדווה אלמוג, אשר ייצגה את העירייה בדיון הביעה סיפוק מההחלטה המהווה למעשה ישורת אחרונה לקראת אישורה הסופי של התוכנית שתשנה את פני העיר כולה. עם השלמת התוכנית תיווצר בחיפה שדרת תיירות חדשה שתחילתה בטיילת לואי שעל הר הכרמל המשכה בגנים הבהאים וסופה בנמל שיפתח את שעריו לציבור הרחב.
תכנית המתאר כוללת הוראות של תכנית מפורטת, שהוכנה עפ"י החלטת המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, במטרה לממש את הקמת חזית הים העירונית בחיפה ופתיחתה לציבור בחלקו המערבי של נמל חיפה.
מהנדס העיר אריאל ווטרמן: "עם מימושה של התוכנית תפתח העיר חיפה אל קו המים ואזור הנמל יזכה לפיתוח חסר תקדים כמוקד פעילות פנאי ונופש שישרת את כל צפון המדינה ויתרום עשרות אלפי מקומות תעסוקה חדשים. במקום יווצר מתחם תיירות בין לאומי שיכלול מסעדות, בתי קפה וטיילות שיביאו להגעתם של אלפי תיירים לעיר".
התוכנית מגדירה את הנמל המערבי כנמל קרוזים מודרני שיביא להגעת מליוני תיירים לאזור תיירותי הכולל: טיילת , בתי קפה ומוסדות ציבור
במוקד התוכנית, עומד פיתוח החזית הימית של העיר כהמשך ישיר לפרויקט ההתחדשות העצום שהעיר עברה הכוללת את הפיתוח המאסיבי של קמפוס הנמל, השוק התורכי, כיכר פריז, המושבה הגרמנית והאזור כולו.
במסגרת זו יהפוך חלקו המערבי של הנמל [מול שדרות בן גוריון] לנמל נוסעים בלבד. לצדו יפותח מרכז בילוי תוסס שיכלול בתי קפה, מסעדות, מסחר ומגורים.
במרכז התוכנית, עומדת השאיפה להפוך את העיר למוקד כלכלי שיקרין על הפעילות העסקית, התרבותית
מטרת התכנית, כפי שנוסחה בהוראות המועצה הארצית, היא "לאפשר פיתוח חזית ים עירונית ראשית לעיר חיפה, אשר תהווה מוקד לפעילויות עירוניות דוגמת תיירות, בילוי, מסחר, פנאי ונופש, בראיית הצרכים והחזון של העיר חיפה, וכל זאת בשילוב ותוך מתן מענה הולם לגורמים סמוכים וגובלים ובכללם מערכת הביטחון והנמל."
ראש עיריית חיפה יונה יהב: "מדובר בשלב חשוב נוסף בדרך לאישור התוכנית שהיא בעלת משמעות היסטורית עבור העיר חיפה ומשקפת את פרי היוזמה והמאמץ המתמשך של עיריית חיפה לפתח ולשקם את העיר התחתית וליצור במרכזה אזורי פעילות חדשים אשר ייצבו את חיפה כעיר חוף מהמובילות בעולם.
קרדיט הדמיות: עמי שנער, אמיר מן אדריכלים.

Picture4.jpg

2 תגובות
  1. עיריית חיפה אמר/ה

    [attachment=2:1lgtp6s8]Picture2.jpg[/attachment:1lgtp6s8][attachment=1:1lgtp6s8]Picture3.jpg[/attachment:1lgtp6s8][attachment=3:1lgtp6s8]Picture5.jpg[/attachment:1lgtp6s8]

  2. irir אמר/ה

    רק בעיה "קטנה" אחת הסתרתם בכתבה – מסילות הרכבת החשמלית וכל קונסטרוקציות הברזל, הנלוות. ששליטנו קיבל החלטה היסטורית ותומך בהם.

לא ניתן להגיב