הפסנתר שמשנה את חזית מרכז הכרמל בחיפה

הפסנתר מבטון שנותן את הטו

צילום:הפסנתר מהבטון במרכז הכרמל( ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה)

ביום שני ה 15/10/18 הוצב לראשונה פסנתר מבטון במרכז הכרמל חיפה, הפסנתר עשוי מבטון והוא זה שנותן את הטון במרכז.

הפסנתר הוצב ברחבת תחנת הכרמלית שבמרכז הכרמל כולם יכולים ליהנות ולהתנסות ולחנוך את הפסנתר מהבטון .

הפסנתר, עשוי מבטון חזק במיוחד במשקל של 350 ק”ג, מצויד במערכות הגברה ובמערכת שליטה ובקרה מרחוק, המאפשרת תכנות של שעות פעילותו לאורך היממה וכיבויו. על אף היותו חשמלי, הוא מותאם לשימוש אינטנסיבי במרחב הציבורי בכל תנאי מזג אוויר ולאורך כל עונות השנה.

בין עוברי האורח הרבים שכבר חנכו את הפסנתר בנגינה היו מרינה רובוקובה, מנהלת האקדמיה למוזיקה של סנט פטרסבורג, המבקרת בחיפה במסגרת שיתופי פעולה בין האקדמיה, בראשה היא עומדת, לבין בית הספר למוזיקה “הביט” בחיפה והתלהבה מהאטרקציה הייחודית והפליאה בנגינתה.

כבר ביום ראשון להצבתו התקבצו סביב הפסנתר החדש סקרנים רבים לצד נגנים מקצועיים, ביניהם גם תלמידי דור העתיד של המגמה למוזיקה של בית הספר “רעות לאומניות”, יסמין עדן ועידו בנין, אשר זכו לתשואות ממושכות של הקהל שהזדמן למקום. עוד ניגנו על הפסנתר דניאל קרוגלוב, המעבד המוזיקלי והפסנתרן של התזמורת הסימפונית חיפה וה”ביג בנד”, שהיה בדרכו לחזרה שהתקיימה באודיטוריום לרגל פתיחת עונת ההופעות החדשה, פועל מחלקת התברואה של עיריית חיפה וחובבי צלילי הפסנתר – מבוגרים ובני נוער – אשר נהנו לעצור לכמה דקות את שגרת חייהם לטובת אתנחתא מוזיקלית נעימה, אליהם הצטרפו גם אחרים בשירה.


הנגינה בפסנתר החדש פתוחה לציבור הרחב אשר מוזמן ליהנות ממנו לאורך כל ימות השבוע:

בימים ראשון עד חמישי בין השעות 09:00-14:00 ומ-16:00-22:00

בימי שישי החל מהשעה 09:00 ועד 14:00

ובימי שבת החל מהשעה 10:00 ועד 14:00 ובהמשך מהשעה 16:00 ועד 22:00.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.