רשימת ‘אכפת לי מתושבי חיפה’ בראשות צביקה ברבי הביעה תמיכה ביהב | דיווח מהכנס בבית אבא חושי

יו"ר הסיעה צביקה ברבי קרא לתושבים לחשוב לפני שהם מצביעים האם הקול שלהם בקלפי הוא גחמה, או שהם רוצים לתמוך במנהיג, שעוד לא אמר את המילה האחרונה. ראש העיר יונה יהב התחייב לעשות ככל שביכולתו על מנת שצביקה ברבי יהיה חבר מועצה ויוכל להמשיך ולדאוג לתושבי נווה שאנן

יונה יהב וצביקה ברבי (צילום חגית אברהם)
יונה יהב וצביקה ברבי (צילום חגית אברהם)

במסיבת עיתונאים שהתקיימה אתמול הודיע צביקה ברבי, ראש רשימת אכפת לי מתושבי חיפה, כי הוא תומך בראש העיר יונה יהב ומאמין שיהב הוא מנהיג, שעוד לא אמר את המילה האחרונה שלו. מסיבת העיתונאים נערכה בבית אבא חושי, המגרש הביתי של ברבי, שכיהן כיו”ר ועד השכונה וכבר שנים רבות פעיל מאוד עבור התושבים בנווה שאנן.

יונה יהב וצביקה ברבי (צילום חגית אברהם)
יונה יהב וצביקה ברבי (צילום חגית אברהם)

את מסיבת העיתונאים פתח מי שנמצא במקום הרביעי ברשימתו של יהב וצעירי חיפה, אורי גרינברגר באומרו שהבחירות לראשות המקומית יהיו בעוד שבועיים והוא סבור ש-60% מבעלי זכות הבחירה יממשו אותה ויבחרו ביהב כראש עיר. הדובר הבא היה יהב, שהודה לברבי על התמיכה בו והבטיח שהוא יפעל לשמירה על צביונה של נווה שאנן ולא יאפשר לגורמים מחוץ לחיפה לפגוע בשכונה.

צביק’ה ברבי הודה בתחילת דבריו ליהב על האמון, שיהב נתן בו, כאשר מינה אותו ליו”ר וועד שכונת נווה שאנן:

“נווה שאנן היא השכונה הכי גדולה ביותר בחיפה ומתגוררים בה 74,000 תושבים. חצי מחברי המועצה לא עשו כלום 5 שנים ועכשיו הם אומרים שצריך להציל את העיר מיהב. נווה שאנן היא לא למכירה. אני אומר לכל הציבור החיפאי, תחשבו האם הקול שלכם הוא גחמה או שתבחרו במנהיג, שעוד לא אמר את המילה האחרונה. אנשים מנסים לעשות סיבוב על נווה שאנן, אבל זה לא יקרה. אני שחקתי פה את סוליות הנעליים שלי כשהלכתי ממקום למקום בשכונה על מנת להבין את כל הבעיות של תושבי השכונה ולא אף אחד אחר”.

ברבי אמר כי הוא יעשה הכול על מנת לסייע ליהב להיבחר שוב לראשות העיר ואילו יהב מצידו אמר כי הוא חושב שברבי יוכל להוסיף הרבה למועצת העיר והוא יעשה ככל יכולתו על מנת שהוא יהיה חבר מועצה.

יונה יהב צביקה ברבי ואורי גרינברגר 16/10/2018 (צילום: מיכל ירון)
יונה יהב צביקה ברבי ואורי גרינברגר 16/10/2018 (צילום: מיכל ירון)

בתשובה לשאלה מהקהל, התייחס ברבי להסכם שנחתם בין יו”ר סיעת חיים בחיפה ד”ר עינת קליש רותם וחבר המועצה מיכי אלפר ואמר שההסכם מסוכן מאוד, יותר מצונאמי והוא לא יאפשר לנווה שאנן להתחרד ולהפוך לבית שמש, וההסכם הזה יגרום לכך:

“על כל שטח פנוי יהיו כאן ישיבה וכולל. נווה שאנן תתחרד לגמרי כמו שקרה בבית שמש, כשאנשים זלזלו והקלו ראש. הכתובת כרגע על הקיר, אבל התושבים שלנו לא יתנו לזה לקרות”.

יונה יהב וצביקה ברבי (צילום חגית אברהם)
יונה יהב וצביקה ברבי (צילום חגית אברהם)

יהב ציין כי בנווה שאנן יש אוכלוסייה חזקה מאוד השייכת לציונות הדתית וכשהוא מדבר על שמירה על צביון השכונה הוא חלילה לא מתייחס אליה, אבל הוא לא יאפשר לגורמים מחוץ לשכונה להיכנס לשכונת נווה שאנן ולעשות בה כבתוך שלהם.
בסיום מסיבת העיתונאים חתמו יהב, שי אבוחצירה וברבי על הסכם משותף, שבו נקבע שיתוף הפעולה העתידי בין הסיעות.

יונה יהב נואם בכנס:

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.