תתחדשי בת גלים: וועד חדש לשכונה ובראשו יובל בוסין

בבחירות שנערכו השבוע נבחרו 5 חברי וועד, ששמו להם למטרה לקדם את האינטרסים של תושבי השכונה בתחומי ביטחון אישי, הבנייה, החניות ועוד. בוסין: "חשוב לנו שהקול של תושבי השכונה יהיה משמעותי, כשמתקבלות החלטות, שמשפיעות על איכות החיים שלנו".

בבחירות לוועד שכונת בת גלים נבחר יו”ר חדש, יובל בוסין. בוועד יהיו חברים גל דדוש, עופר חייט, סילביה אלפסי וגליה אברהם. ביום רביעי אחר הצהריים הגיעו 170 תושבים לבחור את הוועד. במקום נכחו גם חברי וועדת בחירות שהיו אחראים על אופן ביצוע הבחירות.

בפני הוועד עומדים אתגרים מורכבים. “אני מצטער שאנחנו מתחילים לפעול רק עכשיו”, אמר היום יו”ר הוועד יובל בוסין לחי פה, “קודם כל חשוב לנו לדאוג לביטחון של התושבים בשכונה. כבר פנינו ונפגשנו בעבר עם נציגי המשטרה ומאוד חשוב לנו שתהיה נקודת שיטור בשכונה עצמה בסוף הטיילת על מנת לשמור על בטחון התושבים ולתת מענה מיידי כשיש צורך. כיום יש שוטר קהילתי, שנמצא בקריית אליעזר, וזה לא מספיק. מה שבמיוחד חשוב לנו זה שעות הפעילות של השיטור המקומי. שוטר שהולך בשעה 23:00 לא ייתן מענה מלא. עד 5 בבוקר לפחות בסופי השבוע צריך להיות שוטר בסוף הטיילת על מנת שהתושבים פה יוכלו להסתובב בביטחון”.

חברי ועד שכונת בת גלים בישיבת צוות ראשונה

לטענתו של בוסין בעיה קשה נוספת היא הבנייה בשכונה: “אנחנו כמובן בעד בנייה, אבל חשוב לנו שהבנייה תיקח בחשבון גם את האינטרסים של תושבי השכונה. בשנים האחרונות הייתה פה הרבה בנייה לגובה ולא ייתכן לבנות בניינים גבוהים שמסתירים את הנוף לבניינים הקיימים ומוקמים בצמידות רבה אליהם.

בנוסף, אנחנו מוטרדים מאוד ממספר החניות שקבלנים פה נדרשים להוסיף, כשהם בונים. היינו רוצים לראות הקפדה על מספר חניות ריאלי, כמו שקורה על פי רוב בכרמל. לא ייתכן לבנות בניין שיש בו חנייה אחת לדירה ובחלק מהמקרים גם פחות.

לתושבי השכונה חשוב מאוד שיגיעו לכאן משפחות צעירות ויגיעו בשביל להישאר. לא זוגות שגרים תקופה קצרה בשכר דירה וממשיכים הלאה. אנחנו כבר לא רואים ילדים, שגרים בשכונה. הבעיה היא שלא בונים פה כמעט דירות של 4 חדרים ויותר. משתלם יותר ליזמים לבנות יח”ד קטנות, אבל זה לא מה שהשכונה שלנו צריכה. עכשיו כוועד אנחנו נעשה מאמץ להשפיע על מה שבונים בשכונה שלנו ואני מקווה שנצליח לקדם דברים לטובת כלל התושבים”.

יובל בוסין – יו”ר ועד שכונת בת גלים (צילום – עצמי)

בוסין מציין עוד כי אין שכונה נוספת בחיפה, שמגיעים אליה בכל יום כל כך הרבה אנשים, לרכבת, למרכז הרפואי רמב”ם, לחוף הים ועוד וצריך להיערך גם לקראת זה. בנוסף, חשוב לו שהוועד גם יהיה שותף בנושא הגנים ובתי הספר בשכונה.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. ג'רי אמר/ה

    בשנות השישים , cאלף קודם בת גלים היתה שכונה עם חוף פתוח מהמם, חוף שקט בצמוד לבי”ח רמב”ם , הרבה דמויות ססגוניות (בריכת בת גלים המיתולוגית משפ. הבנים מרגוליס/ מרגלית , נעמי ברוט, אדון חסן עם הרכב קונוורטבל הלבן , מאמן כדורגל ניצול שואה
    שגידל דור שלם של ילדים שגדלו להיות שחקני כדורגל להפועל /מכבי חיפה , בינה המתווך , גב’ קומפניץ מהמסעדה
    יוסי חווטו הדייג , הדייג ההונגרי ששמו פרח מזכרוני , שבתאי המציל וכ’)חיי לילה , קזינו שבו נערכו חתונות , בית קולנוע תכלת , דיסקוטק וכ’ וכ , חמישים וחמש שנים עברו , כל פעם שאני מגיע לחיפה , עורך סיור ברכב בשכונה , ומצטער ,שכונה לא מטופחת , אין זכר לכלום .ממש עצוב .
    סיפור קצר הקשר לפרסונה שעבד בבריכת בת גלים והקשור לאורי אילן ז”ל . אחד מהנופלים בשבי בחוליה שנשלחה להחלפת הסוללות בצמוד לתל פאחר , סא”ל מוזס (נשפט בחזרתו מהשבי דרגותיו סגן נשללו , הורחק מצה”ל , לימים אחרי כמעט שלושים שנה צהל הודה בטעות כבודו ודרגותיו הוחזרו )היה בין המבקרים בבריכת השחייה בת גלים .בבריכה עבד ערבי בעל חזות אירופאית , שניסה להתחבר לקצין בדיעבד התברר מסיבות ריגול . אותו “פועל” הופיע בבית הסוהר בדמשק יחד עם החוקרים הסורים , שוחח בעברית עם מוזס וניסה להוציא ממנו מידע . סופו של המרגל שהתגלה כמסייע בזמן היות החוליה בבית הסוהר בדמשק לא מצוינת בארכיונים , ובספר הפרשה של אורי אילן הי”ד .