הפגנה נגד חוק הלאום: בחיפה נלחמים על הדמוקרטיה ביחד!

מעל 100 יהודים וערבים הגיעו לרחבת העירייה למחות על חוק הלאום. ההפגנה אורגנה על ישי תנועת צדק חברתי והגיעו אליה מנהיגים מישובים ערביים ודרוזים

ספורטן – כללי – רחב

בעיר הדו – קיום והסובלנות מפגינים לתיקון חוק הלאום

ברגעים אלו (שלישי 31.7.18, 18:00, גן הזיכרון) בתקיימת בחיפה הפגנת המונים תחת הכותרת “נלחמים על הדמוקרטיה ביחד לצדק חברתי ולשוויון”.

קניון שער הצפון – מתחלף – רחב

להפגנה הגיעה עו״ד תמי אולמן, יו״ר לשכת עורכי הדין בחיפה עם עורכי דין נוספים על מנת להביע תמיכה בהתנגדות לחוק.

צפו בשידור חי מההפגנה – לא ערוך (צילום – מיכל ירון)

 

 

מואסי, בקעה אל גרבייה:

הפגיעה בשפה הערבית היא פגיעה ב 20% מהאוכלוסייה. זה פוגע בשפה ובתרבות ולא הוגן כלפינו. חוק גזעני כזה לא ימחק את העובדה שאנחנו חיים כאן וזה המדינה שלנו. ממשלת הימין הקיצוני מנסה להבעיר כאן אש אבל אני רוצה להאמין שיש כאן הרבה אנשים כמוכם, שרוצים לראות משהו אחר. סמוטריץ׳, בן גוריון של הדור הזה, הוא זה שקובע את סדר היום.

 

ווגיה כיוף ראש המועצה המקומית עוספייה:

״זו המולדת שלי, נולדתי פה, אני לא מוכן שייקחו לי את המדינה ואת המולדת. אני לא מתייחס לזה שצעירים דרוזים אולי לא יתגייסו, אני מתייחס לזה שזו המדינה של כולנו ולא ייתכן שיחוקקו בה חוקים גזעניים שפוגעים גם ברוב ובגם במיעוט״.

 

צילום מיכל ירון

ההפגנה המתקיית בשכונת הדר המעורבת, מול היכל העירייה, מאורגנת על ידי מפלגת צדק חברתי בראשות מוטי אשכנזי וגד הרן ובשיתוף ארגונים נוספים, כמחאה על נוסח חוק הלאום. לדברי המארגנים, החוק אינו מגדיר את הדמוקרטיה והשוויון כחלק ממהותה של מדינת ישראל, פוגע ברגשות המיעוטים, ובכך מחריף את הכרסום המתמשך בסולידריות החברתית.

על פי ראשי מפלגת “צדק חברתי” אשר חרתה על דגלה תיקונן של עוולות חברתיות, צמצום פערים, חיזוק מעמד הביניים וחלוקה שוויונית יותר בנטל, הפעם ההתגייסות היא לטובת הגנה על נפשה של הדמוקרטיה, שרק בחסותה ניתן לטפל בתיקון החברתי הנדרש כל-כך בישראל.

צילום מיכל ירון

 

גד הרן, מיוזמי המחאה ומראשי מפלגת “צדק חברתי”, מסר לחי פה:

“לצערי אנו נמצאים בשלב האחרון במאבק על דמות המדינה, שהוקמה ועוצבה על-פי ערכי מגילת העצמאות. . אין ספק כי חוק הלאום הנוכחי פוגע ביד מכוונת בדמוקרטיה הישראלית ובעקרון השוויון ואיננו יכולים לשתוק יותר. התחושה היא שאנחנו מאבדים את התשתית הבסיסית ביותר של הערכים שלנו ואי אפשר יותר לעמוד מנגד. לא ניתן למגמות של פרימת החברה, הסתה והתעלמות להמשיך לדרדר אותנו לכאוס חברתי. אנחנו כאן כדי לצעוק את זה”.

צילום מיכל ירון

 

ממפלגת צדק חברתי נמסר לחי פה:

“בגלל הזעם הציבורי הגדול, על החקיקה הפזיזה והפוגענית של הכנסת בעניין חוק הלאום, שבאה בהמשך לסדרה של השתלחויות והתעמרויות בציבורים גדולים, כולל מיעוטים, קשישים, נכים ובעלי מוגבלויות, להט”בים, משפחות מוחלשות, וצעירים שמתקשים להתמודד עם יוקר הדיור והמחיה – החלטנו ליזום עצרת מחאה גדולה בחיפה – עיר שהיא מופת לדו-קיום בין מיעוטים וחילונים ודתיים וכל עם ישראל. מוזמנים כל חלקי החברה הישראלית: יהודים, דרוזים, מוסלמים, נוצרים, צ’רקסים וכל האחרים”.

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
תגובות
בטעינה...
מירית הנדסה – עתלית – רחב
ספורטן – כללי – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
אונ’ חיפה – לימודי חוץ – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב