מעל 500 איש הפגינו בעצרת נגד פשעי השנאה ונגד הומופוביה בחיפה

חדשות חיפה, מבזקים שוטפים, כתבות עומק, צוות כתבי השטח של חי פֹּה מביא את העיר חיפה אליכם למחשב 24X7.

מעל 500 איש הפגינו בעצרת נגד פשעי השנאה ונגד הומופוביה בחיפה

מאת: סמר עודה - חי פה
02/08/2015, 03:37
הודעות: 2238
עיתונאית - צוות חי פה
מעל 500 איש יהודים וערבים, חברי הקהילה הלהט"בית וסטרייטים, נשים וגברים, צעירים ומבוגרים הפגינו אמש (מוצ"ש) נגד פשעי השנאה ונגד הומופוביה בחיפה. ח"כ מיכל בירן מטעם מפלגת העבודה שהגיעה לתמוך במפגינים אמרה: "זה ממש מרגש אותי שלא נשארתם על הגדר. הקו שאתם מציירים בין ההומופוביה לבין הגזענות זה אותו קו, כי מה שנדרש כדי לשרוף תינוק וגם לדקור אנשים במצעד זה אותו דבר". ראש עיריית חיפה יונה יהב: " חיפה היא עיר לכל הקהילות".

כתבת וידאו - ההפגנה נגד ההומופוביה ופשעי השנאה


Cooking with Yosi
Whatsapp Haifa News


003- הפגנה נגד הומופביה.JPG
מפגינים נגד פשעי השנאה ונגד הומופוביה (צילום: סמר עודה)

מאות המפגינים שהשתתפו בעצרת הניפו את דגלי הקהילה הלהט"בית והרימו שלטים עליהם נכתב בין היתר: "חקיקה כנגד פשעי שנאה עכשיו" – "עומד בגאווה ושום סכין לא תכניע אותי" – "אדם הוא אדם" –"הסתה מתחילה במסדרונות הממשלה" – "הכיבוש הורג" וקראו קריאות כמו: "הומופוביה היא טרור שום תירוץ לא יעזור" - "חיפה צריכה להיות עיר לכל הקהילות" –"ביבי תתפטר הדם שלנו לא הפקר" – "ביבי תתפטר דם ערבי לא הפקר"- " די לשנאה ולפחד" ועוד...

יהב: "חיפה היא עיר לכל הקהילות"

IMG_3228.JPG
ראש עיריית חיפה יונה יהב ומפקד תחנת חיפה נצ"מ אבי אדרי (צילום: סמר עודה)

"באתי לכאן בעקבות הזעזוע מהמקרה בירושלים" אמר ראש עיריית חיפה יונה יהב, שהגיע לתמוך במפגינים. "אני רוצה לומר לכם שמתוך אמונה עמוקה אני מזדהה עם השלטים כאן, חיפה היא העיר לכל הקהילות. לכל הקהילות מתוך כבוד הדדי ואהדה הדדית. לא יתכן שום דבר אחר וכל דבר שאינינו זה, זאת לא חיפה וכדאי שכולם ידעו את זה. זאת האמונה שלנו ואתם קהילה אהודה רצויה ותמשיכו לעשות את מה שטתם עושים". יהב הודיע למפגינים, כי העירייה איתרה בית לקהילה והם יתנו להם אותו באהבה גדולה וכבוד רב.

ח"כ בירן: "מה שנדרש כדי לשרוף תינוק וגם לדקור אנשים במצעד זה אותו דבר"

ח"כ מיכל בירן (העבודה): "אני מתרגשת להיות דווקא כאן בחיפה. זה ממש מרגש אותי שלא נשארתם על הגדר והקו שאתם מציירים בין ההומופוביה לבין הגזענות זה אותו קו כי מה שנדרש כדי לשרוף תינוק וגם לדקור אנשים במצעד זה אותו דבר. הדבר שהכי מזעזע אותי זה מי שאמורים להרגיע את הרוחות בכנסת ישראל, דווקא הח"כים דווקא בכנסת ההסתה הולכת וגוברת גילוי הגזענות וההומופוביה רק הולכים וגוברים, אבל אנחנו האדם הסביר והאדם השקט לא יכולים להפקיר את הזירה, אז אנחנו הולכים לדבר עם כל מי שאנחנו יכולים, לשכנע עוד ועוד אנשים הקול השפוי של מדינת ישראל שהגיע הזמן לרדת מהגדר. כי זה הקרב על החיים שלנו".

עם סיום הצעדה התקיימו מעגלי שיחה לבני נוער. העצרת הסתיימה ללא אירועים חריגים.

IMG_3246.JPG
(צילום: סמר עודה)

IMG_3216.JPG
(צילום: סמר עודה)

IMG_3208.JPG
(צילום: סמר עודה)

IMG_3221.JPG
(צילום: סמר עודה)גאווה בחיפה: כתבות אחרונות בחי פֹּה

גאווה בחיפה: לכל הכתבות בחי פֹּה


יש לכם סקופ? כתבו ישירות לסמר: samar.haipo@gmail.com

תגובות במערכת התגובות של חי פה

חזור אל חדשות