הפנינג לכל המשפחה, יום ו’, 8/6/18 בשמורה הימית החיפאית שקמונה | יום האוקיינוסים

יותר שמורות ימיות - יותר ים לכולם!

שמורת שקמונה פארק הכט תל שקמונה (צילום - שרה אוחיון)

קהילות אנשי הים התיכון למען שמורות ימיות

ביום שישי הקרוב 8/6 יציינו בכל רחבי העולם את יום האוקיינוסים הבינלאומי. הציבור החיפאי מוזמן לשמורה הימית שקמונה,  לאירוע מרגש במיוחד, בהפקת הקהילה הימית ראש כרמל. פרטים מלאים על האירוע – בסוף הכתבה.

בשנה האחרונה התאגדו ארגוני הסביבה ושמירת הטבע בישראל (החברה להגנת הטבע, צלול, אקואושן, מחמל”י) למען מטרה אחת – הרחבת שמורות הטבע הימיות בים התיכון.

פחות מ-1% משטח הים התיכון מוגדרים כשמורת טבע, לעומת כ-25% משטח היבשה. כמו ביבשה גם בים – הדרך הכי טובה לשמור על הטבע היא באמצעות שמורות טבע ימיות.

בשיתוף פעולה עם רשות הטבע והגנים, עמותת אנו-עושים שינוי, אך יותר מכל קהילות חוף ואנשי ים מכל רחבי הארץ, בנינו את רשת “אנשי הים התיכון” – רשת ארצית של צוללים, שחיינים, גולשים ואנשים שפשוט אוהבים את הים ורוצים לשמור עליו בריא ומלא חיים למען הדורות הבאים.

הקהילה הימית ראש כרמל חוגגת את השמורות הימיות באירוע חוויתי לכל המשפחה

הקהילה הימית ראש כרמל פועלת להרחבת שמורת ים ראש כרמל אשר תגן על רכס הכרמל התת ימי והחי המופלא המתקיים על מורדותיו. נושא זה יהיה במוקד ההפנינג הציבורי.

לכתבה המלאה על שמורת ים ראש כרמל:

אנו מזמינים אתכם לאירוע שלנו בשמורה הימית שקמונה, שהוא גם ארוע ההשקה המרכזי של רשת אנשי הים התיכון -Mediterranean People:

בתוכנית:

אירועי בוקר 8:00-11:00

  • מיקום האירוע בבוקר בשני מוקדים: בכניסה הצפונית והדרומית לשמורת שקמונה (ליד המכון לחקר ימים ואגמים וגם בסמוך למסעדת מקסים) תעמודנה עמדות הסברה ויתקיים מפגש פתוח של אנשי הקהילה הימית ראש כרמל עם תושבי חיפה במטרה לחשוף את פעילות הקהילה בכלל ולמען הרחבת השמורה הימית ראש כרמל בפרט.
  • השכם בבוקר ניצור כתובת אנושית על קו המים “אנשי הים התיכון” אשר תצולם מהאוויר בעזרת רחפן. מעוניינים להצטרף? צרו קשר במייל rotemv@spni.org.il
  • צוללי משמר הים מטעם ההתאחדות הישראלית לצלילה והחברה להגנת הטבע יקיימו צלילת ניקיון בשמורה הימית.

אירוע אחה”צ 16:00-19:00

הפנינג שמורת ימיות בחוף שקמונה

מיקום האירוע: בסמוך למכון לחקר ימים ואגמים
הקהילה הימית ראש כרמל מזמינה אתכם להפנינג חוויתי לכל המשפחה!
מהשעה ארבע אחר הצהריים ועד שבע בערב יתקיימו בחוף שקמונה (בסמוך למכון לחקר ימים ואגמים) תחנות הפעלה וסיורים מרתקים: המגוון הביולוגי בים תיכון, המסע המופלא של צבי הים, שמורות טבע ימיות, סוד הצדפים, ים של פסולת, משחקי חוף וסיורים חוף סלעי בשמורה. הפעילוית בהובלת מתנדבי הקהילה הימית ראש כרמל.
הפעילות פתוחה לקהל הרחב- אין צורך להירשם!
השמורה הימית והגן הלאומי שקמונה. צילום: תומר כתר.

ההזמנה לאירוע בחיפה:

אירועי קהילות אנשי הים התיכון יתקיימו במוקדים נוספים לאורך החוף הישראלי:

 

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור תרבות ואירועים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו