הפנינג צלילה בבת גלים וראיון מיוחד במים עם אביהו האן על חזון השמורה הימית בחזית הטיילת • אנשי הים התיכון

אנשי הים התיכון, בשיתוף החברה להגנת הטבע ורשות הטבע והגנים, הפיקו אירוע שנורקלינג ציבורי בטיילת בת גלים. האירוע נועד לקידום המודעות למשאב הטבע המרהיב שנמצא כאן ממש מתחת לאף. המארגנים קראו להרחבת השמורה הימית, על מנת שתכלול גם את המקטע שבין המכון לחקר הימים והאגמים לחוף השקט. שמורה שכזו תאפשר שיקום מהיר של המרקם האקולוגי הנהרס על ידי דייג מסחרי פרוע. נציין כי המקום מהווה גם אתר גלישה בינלאומי, בעיקר ברוחות מערביות האופייניות לסערות החורף ויש לשמור עליו פתוח לציבור הרחב.
במהלך האירוע קיימנו ראיון מיוחד עם אביהו האן ואקי פלקסר, בעומק הים. צפו בוידאו:

ראיון עם אביהו האן ואקי פלקסר – חזון השמורה הימית מול טיילת בת גלים (מראיין: ירון כרמי)

אביהו האן אמר לחי פה – חדשות חיפה:
הים הוא משאב ציבורי אדיר ואנחנו חייבים לשמור עליו. אני מודה לחברה להגנת הטבע, לרשות שמורות הטבע ולקהילת אנשי הים התיכון שנרתמו לשמירה על המקום הזה. אני קורא להרחבת השמורה הימית לטיילת בת גלים.
האן ציין כי הרחבת שמורות טבע תלויה, במידה רבה, בנוכחות של שר להגנת סביבה שיש לו מודעות לנושא השמירה על הטבע. האן טוען כי הכל מתחיל בממשלה ומסביר כי החיבור שיצר עם מפלגת כחול לבן, עשוי לאפשר שינוי בחיפה. "גם עינת קליש צריכה להירתם לשמירה על החופים ולבצע שינוי מהותי בסביבת חיפה" , אמר האן.

אקי פלקסר אמר לחי פה – חדשות חיפה:
בתדרוך שאלו אותי איך הגעתי לכאן… אני תמיד הייתי כאן. את בר המצווה שלי חגגתי כאן בקזינו וכאן מתחת למים זה ממש גן עדן, פאר הבריאה.

4 תגובות
 1. גלבהרט אמר/ה

  כבוד לכולכם ובעיקר לחי-פה ולאביהו. פיספוס שלי שלא ידעתי. בדרך כלל אני שוחה ב"בק-דור". תזכרו את כיברת הדרך שעברנו מה"מרינה" ז"ל, ועד השמורה שתזכה לשנים אין סופיות

  1. שלמה מומו כהן אמר/ה

   המרינה עוד תשוב ותקום במקום המיועד שבין החוף הפתוח לשקט. מבצע של פעם ביובל שנורקלינג לא הופך את המקום לאתר צלילה או נופש. האזור מוזנח ולא מנוצל. מרינה תציל את העיר את שעונת בת גלים ואת הים הנהדר שיש לנו.

 2. ירון חנן אמר/ה

  איזה כיף לכם! איזה יופי מתחת למים מול בת גלים! כעת ברור איזה הרס תכננו נדל"ניסטים במקום המדהים והנדיר הזה, מול ראש הכרמל. כל הכבוד למאבק 'ניהלו הגולשים, ביחד עם חובבי הטבע והירוקים כנגד אנשים חסרי טיפת לב והבנה איזה נכס טבעי קיבלה חיפה במתנה וכמה היה ועדיין חשוב לשמור עליו לדורות הבאים….ספרו זאת לניר שובר מלשכת ראש העיר!!

 3. אילנה כרמל אמר/ה

  כתבה נהדרת לתפארת הים בפרט ולבת גלים בכלל. ולצוללים המאושרים ולמגיני השמורה הנאמנים. שלא נרתעים מלהגשים את חלומם . כה לחי ויישר כוחם.

לא ניתן להגיב