הקיצוצים והפיטורים בביה”ס רעות – התלמידים וההורים תלו מודעות אבל

זה התחיל במגמת הצילום, נמשך במגמת המוזיקה ועכשיו מגמת התיאטרון: בית הספר רעות לאמנויות בחיפה, ממשיך בקיצוצים ופיטורי מורים הפעם מנהל מגמת התיאטרון בבית הספר ומורה נוספת המלמדת במגמה מזה חצי שנה, דבר שעורר סערה בקרב התלמידים וההורים זאת בעקבות ההשלכות של הצעדים האלה שפוגעים באיכות ורמת הלימוד וכן בתלמידים עצמם.

בעקבות ההחלטה לפטר את שני המורים ממגמת התיאטרון ההורים והתלמידים תלו בכניסה וברחבי בית הספר מודעות אבל בהן נכתב: ״המומים, כואבים ודואבים אנו מודיעים על פטירתו של בית הספר רעות תיכון״, זאת כמחאה על ההחלטה.

אין זו המחאה הראשונה של תלמידי בית הספר רעות. להזכירכם, לפני כשנה סיקרנו כאן את המחאה של תרמידי מגמת המוסיקה. פרטים כאן: 

 

מודעת אבל – פטירתו של תיכון רעות בחיפה (צילום – חי פה)

 

הורה לתלמיד בכיתה י’ סיפר בשיחה לחי פה:

“קיימת התנהלות מגמתית של קיצוצים ושינויים במערך בית הספר בלי ידיעת ההורים. זה הפך להיות מגמתי וכל שנה מגמה אחרת והדברים חוזרים על עצמם. אנחנו כהורים דורשים את בטיחות בית הספר, ולשמור על המורים.  אנחנו נגד תחלופה של מורים ודורשים מורים קבועים כי אחרי שהתלמידים מתחברים למורים ומתקדמים איתם באים וקוטעים את התהליך הזה”.

“אני חייב לציין שהתלמידים מאוד מעריכים את מנהל מגמת התיאטרון אותו מפטרים, כי הוא מביא את המגמה לרמה מאוד גבוה. המורים  החיצונים שבאים בלי קשר למגמה הם מביאים את האקסטרא בהצגות בצילומים ובמוזיקה. הבן שלי ותלמידים אחרים שהיו בסדנה עבדו עם המורים ועכשיו מה ? התהליך של ההמשך נקטע  -הם פשוט פוגעים באיכות הלימודים. דבר נוסף שמדאיג אותנו כהורים הוא שזה קורה כל שנה במגמה אחרת והשאלה מה המגמה הבאה? “.

מעיריית חיפה ומשרד החינוך נמסר לחי פה בתגובה:

“בשנים האחרונות משקיעה עיריית חיפה מיליוני שקלים בטיפוח בית הספר “רעות לאמנויות”, שהינו בי”ס עירוני לאמנויות, מהמובילים בארץ. כחלק ממגמת חיזוק ביה”ס, הוא מתוקצב ב 28% מעל לתקן, ומועסקים בו מיטב המורים בארץ בתחומי האמנויות”.

 

הגיבו כאן לכתבה