טקס מרגש ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה התקיים בשכונת קרית אליעזר ! 

מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה” אשר השתתף בטקס

טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה התקיים הערב (שלישי, 17.4.2018), הטקס התקיים ברחבת האנדרטה לזכר הנופלים אשר ברחוב צה”ל פינת רח' אבנר שעליה מונצחים כל שמותיהם של בני שכונת קריית אליעזר במערב חיפה אשר נפלו בכל מערכות ישראל. הטקס החל עם צפירת הדומייה שנשמעה ברחבי ישראל לזכר חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. אש הלפיד הודלקה על ידי חיילי זרוע הים של צה"ל ונציגי בתי הספר בשכונה. 

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קרית אליעזר 18/4/2018 (צילום – אדיר יזירף)

בטקס נשאו דברים חברת מועצת העיר, הגב' עינת קליש שאמרה בדבריה המרגשים: "משפחות שכולות, הורים, אחים, אחיות, בנים, בנות, חברים וחברות, אתם, אנשים יקרים ואמיצים, חיים עם יום זיכרון 365 ימים בשנה. הזיכרון נמצא בבית, בתמונות שעל הקירות. הוא נמצא שם בבוקר לפני שהולכים לעבודה, כשחוזרים בערב הביתה, כשמדליקים את האור, כשצופים בטלויזיה, כשחוזרים מחופשה. הימים ארוכים ארוכים, קשים קשים. ואתם ממשיכים, ממשיכים.

עינת קליש רותם ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קרית אליעזר 18/4/2018 (צילום – אדיר יזירף)

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה הוא יום שבו כולנו- ילדים, מבוגרים, וותיקים ועולים, הופכים לְמִיקְשַה אחת, גוף אחד. גוף שֵאחד מאיבריו נִכְּרַת באכזריות, והותיר אחריו לַנֵצַח – פצע פתוח ולב מדמם. אנו ניצבים כאן היום יחד, קהילה מלוכדת של אלפי בני אדם. המון אדם, צפוף, חבוק, שְלוּב זרועות, שֵחולק בדממה אַפוּפַת צער את דִמְעוֹתַיו. הקושי הזה, שאנחנו סוחבים על גבינו שבעים שנות עצמאות, הופך היום להוקרת תודה חרישית. משפחות יקרות, אין לנו ארץ אחרת. יקירנו שעזבו אותנו, ציוו לנו את הארץ הזו. הם חלמו על ארץ אמיצה, בטוחה ומכבדת. למענם. תהי נשמתם צרורה בצרור החיים".

רבני השכונה הרב שמואל קפלן, והרב דוד אבוחצירה קראו תפילת אל מלא רחמים ופרק תהילים. יו”ר וועד שכונת קריית אליעזר הגב' ורד חנין נשאה אף היא דברים מרגשים ואמרה: "משפחות יקרות, אנחנו כאן כדי לומר לכן שאנחנו יודעים שאין נחמה למי שאיבד בן, בעל, אב,אח, שלא נוכל להחזיר את מי שהלך ואיננו, אבל, אולי תנחם אתכם ולו רק מעט, הידיעה שאנחנו, כולם זוכרים ונזכור אותם, ופניהם לעולם לא ימחקו מתמונות חיינו, יהיה זיכרם של הנופלים ברוך !".

מימין: מנחה הטקס גיל שנברג ולצידו הרב יוסי ליפש שליח חב"ד בשכונה – יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קרית אליעזר 18/4/2018 (צילום – אדיר יזירף)

עוד נשאו דברים במהלך הטקס המרגש האב השכול מר משה שרביט, תושב השכונה, אשר איבד את בנו החייל החובש סמ”ר יחיאל (חיליק) שרביט ז”ל שנהרג שבועיים לפני שיחרורו מצה”ל בפיגוע חבלני בצומת "בית–ליד" בשנת 1995, כאשר רץ מהראשונים לתת סיוע לחיילי צה”ל הפצועים במקום ועם הפיצוץ השני שהתרחש במקום נהרג. מר יוסף מלינה, אביו של השוטר סנ”צ יצחק (איציק) מלינה ז”ל שניספה באסון השריפה בהר הכרמל בשנת 2010 אמר קדיש לזכר הגיבורים שבמותם ציוו לנו את החיים.

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קרית אליעזר 18/4/2018 (צילום – אדיר יזירף)

האנדרטה בשכונת קריית אליעזר הוקמה ונבנתה בשנת 1969, היא בנויה משלושה עמודים גבוהים, מעין רובים שקניהם פונים לקרקע ונעוצים בבסיס, בתקווה שלא יהא עוד צורך בהם. על אחד העמודים לוח ועליו שמות כל 45 הנופלים. על בסיס האנדרטה סמל צה”ל ופסוק מקינת דוד: “איך נפלו גבורים …”

באירוע נטלו חלק המשפחות השכולות, תלמידי בתי הספר, חיילי זרוע הים של צה"ל ומאות מתושבי שכונת קרית אליעזר כיום, ותושבי השכונה בעבר, כמו כן נראו תושבי השכונה ותיקים, זוגות צעירים וחוזרים, הסמוכות לשכונה, עם סיום הטקס הונחו זרים על האנדרטה, זרי בתי הספר בשכונה, המשפחות השכולות ועוד. תוכנית אומנותית בטקס, בשירה וריקוד הוצגה ע”י תלמידי בתי הספר השונים שבשכונת קרית אליעזר, בהם: ביה”ס “רעות”, ביה”ס דרור, עירוני א, הנרייטה סאלד וביה”ס “יבניאלי”.

גיל שנברג מנחה את הטקס – יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קרית אליעזר 18/4/2018 (צילום – אדיר יזירף)

עוד יש לציין כי את הטקס הנחה בחן רב ובטוב טעם גיל שנברג ולאחר הנחת הזרים על האנדרטה הקהל התכבד בשירת התקווה. היה זה טקס מרגש ביותר, זיכרם של קורבנות חללי צה”ל ונפגעי פעולות האיבה ישאר בליבנו לנצח !

לזכרו של איציק מלינה – יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בשכונת קרית אליעזר 18/4/2018 (צילום – אדיר יזירף)

צילומים: בלעדי לאתר "חי פה" אדיר יזירף.

 

לא ניתן להגיב