טקס יום השואה המרכזי בחיפה יתקיים ביום ה’ 12.04.18 בשעה 15:00 ברחבת אנדרטת “יד לניצול” ברחוב קסל בחיפה

יד עזר לחבר מוזאון

 

לראשונה מאז פתיחת מוזיאון השואה והתקומה בחיפה, יערך טקס יום השואה המרכזי ביום ה’ ה-12.4.2018  ברחבת אנדרטת “יד לניצול” ברחוב קסל בחיפה

מנכ”ל ומייסד עמותת יד עזר לחבר שמעון סבג

“אני רואה את הייחוד בטקס השנה בכך שהוא נערך זמן קצר לאחר פתיחת המוזיאון החדש שלנו .זה המוזיאון הראשון בארץ ואולי בעולם שבו הניצולים מספרים את סיפוריהם”.

יד עזר לחבר מוזאון

לראשונה מאז פתיחת מוזיאון השואה והתקומה, יערך טקס יום השואה המרכזי ביום ה’ ה-12.4.2018 של עמותת יד עזר לחבר במתחם ה”בית החם” ברחוב קסל בחיפה החל מהשעה 15:00 ברחבת אנדרטת “יד לניצול”. את הטקס יכבדו השנה מלבד מאות ניצולי שואה בהם מאה דיירי הבית החם של עמותת “יד עזר לחבר” גם שרים, חברי כנסת, ראשי ערים, שגרירים, קונסולים, עשרות שוטרים וחיילים ומאות אורחים.

עוד הוסיף ומנכ”ל ומייסד עמותת יד עזר לחבר שמעון סבג.
“אני רואה את הייחוד בטקס השנה בכך שהוא נערך זמן קצר לאחר פתיחת המוזיאון החדש שלנו”

“זה המוזיאון הראשון בארץ ואולי בעולם שבו הניצולים מספרים את סיפוריהם כשהם יושבים מול המבקרים ומציגים את הדברים שאיתם באו מהשואה בפולין, גרמניה וכל רחבי אירופה. ההתרגשות במהלך הביקור במוזיאון מכה בנו כל פעם מחדש”.

בטקס השנה יהיו אורחים ביניהם יו”ר האופוזיציה יצחק הרצוג, חברי כנסת מהקואליציה, ראש עירית חיפה, ראשי ערים מהאזור, שגרירים וקונסולים. יבלוט בנוכחות נשיא השגרירות הנוצרית בישראל יורגן בולר שיהיה אחד מאורחי הכבוד באירוע.
את הטקס השנה ינחה גלעד עדין, הטקס יהיה קצר ויכלול קריאת אל מלא רחמים, קדיש מפיו של ניצול שואה דייר מהבית החם וסיפור אישי אחד.

“הטקס המרכזי שלנו הוא אחד האירועים המרכזיים שמקיימת העמותה לצד עשרות אירועים חברתיים מסוגים שונים, אנחנו רואים בטקס הזה את עיקר יעודה של עמותת יד עזר לחבר. הרצון שלנו לשמר, להנציח, לזכור ולא לשכוח את הטרגדיה שעברה על העם היהודי הוא בלתי פוסק.

אנחנו כאן כדי לעזור לניצולים להרוויח את הימים שעוד נותרו להם בחיים כדי שיוכלו לחייך ולהרגיש. תפקידנו לדאוג שלא יישאר ניצול אחד חסר בית, רעב ללחם או עזוב. אני כאן להזכיר לכולם שהיום הזה הוא יום אחד בשנה וחובתנו לזכור ולעשות כל יום בשנה, 24 שעות ביממה. אני יחד עם המתנדבים עושים ככל שעולה בידנו, אבל אנחנו לפעמים לא יכולים לעשות הכל. בואו ביום הזה נגיד לעצמנו, בעיקר כל אחד לרעהו שחובתנו לזכור אבל גם לעשות”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.