ירי מקלעים כבדים מול חופי חיפה

(חי פה) - תושבי חיפה שמעו הלילה, 11/7/24, 22:50,...

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

קדישמן קו ראשון לנוף

מנשה קדישמן (צילום: ענבל חן ברגב)

חיפה על מפת העולם עם מטוס ראשון של ״אייר חיפה״

"אייר חיפה" נוחתת: המטוס הראשון של חברת התעופה החדשה...
באנר גורדון 240624
באנר חזית הים רחב
באנר חברה כלכלית 100724
באנר מוזאוני חיפה 230624
באנר קריית אתא קיץ 2024
באנר שבוע הספר העברי בקריית ביאליק - רחב
באנר מוזאוני חיפה 230624
פרסום בחי פה - רחב - מונפש

״דן כרמל״ מלון היוקרה הראשון בחיפה

המלון הנימצא על רכס הכרמל שמשקיף לנוף המרהיב של...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

הציור שנגע בחיים ובשכול

בכתבה קודמת הבאנו את סיפורה של מגי רום, אמנית...

המלון בבת גלים נבנה במהירות הבזק על אף שהוא חוסם את קו החוף

זוהי כתבת המשך לכתבה שפרסמתי לפני כחודשיים בתקופת הבחירות...

ד"ר איל בראון – רופא בכיר, מוסיקולוג מופלא ושוחר תרבות

ד"ר איל בראון, מנהל מחלקה פנימית ח' ורופא בכיר...

כחלון הודיע רשמית שהוא תומך ביונה יהב לראשות העיר

שר האוצר משה כחלון ניצל את הרמת הכוסית לחג של סיעתו "כולנו" על מנת להביע תמיכה בראש העיר יונה יהב לקראת הבחירות באוקטובר. בכך הוא שם קץ לתהיות לגבי מי המועמד בו הוא תומך, בגלל שבבחירות מתמודד גם מי שהיה יועצו דוד עציוני.

בהרמת הכוסית פנה כחלון, תושב העיר, ליהב ואמר לו, שהוא תמך בו בהתמודדויות הקודמות על ראשות העיר, וגם בהתמודדות הבאה הוא ומפלגתו עתידים לתמוך בו. כחלון ציין עוד כי אין לו ספק, שיהב יזכה גם בכהונה רביעית ויהיה ראש העיר הבא של חיפה.

יונה יהב (צילום – ירון כרמי)

יהב מתחת לקו ה-40%

בפועל, הסקרים האחרונים שהתפרסמו באמצעי התקשורת המקומיים והארציים מראים שהכול עוד פתוח ויהב יצטרך לעבוד קשה על מנת להיות העיר הבא, במיוחד אם הוא מעוניין לנצח בסיבוב הראשון.

על מנת לנצח בסיבוב הראשון, בבחירות לראשות העיר,  אחד המועמדים צריך להשיג יותר מ-40% מהקולות. בשלב הנוכחי על פי הסקרים האחרונים, יהב לא מתקרב ל-40%. יחד עם זאת יש עדיין 7 חודשים עד לבחירות, ולכן הכול עוד יכול לקרות.  הסקרים של היום רק מעידים על הלך הרוח הקיים בימים אלה בקרב תושבי העיר והלך הרוח יכול להשתנות לכאן או לכאן.

חוסר בהירות נוסף בנוגע לבחירות הקרובות נובע מהעובדה שעדיין לא ברור אפילו מי יהיו כל המתמודדים על ראשות העיר. לדוגמא, יובל רבין הודיע לאחרונה על כך שהוא שוכר דירה בשכונת נאות פרס ובוחן אפשרות של התמודדות על ראשות העיר, דבר שיכול להשפיע על האופן שתושבים בעיר יצביעו בבחירות. רבין מעוניין ככל הנראה להתמודד מטעם מפלגת העבודה, אך עדיין לא ברור עם אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה, יתמוך בהעמדתו בראש הרשימה החיפאית.

דוד עציוני בכנס בחירות – מרכז הקונגרסים – 18/3/2018 (צילום – ירון כרמי)

כחלון ועציוני:

הסיבה שבגללה תמיכתו של כחלון מעוררת עניין היא שאחד המתמודדים על ראשות העיר, דוד עציוני, היה עד לפני כמה חודשים אחד האנשים הקרובים אליו. עציוני היה במשך 3 שנים יועצו של כחלון, ובאופן טבעי התעוררה השאלה האם הוא יביע בצורה גלויה את תמיכתו בעציוני, על אף שבעבר תמך ביהב לראשות העיר. כעת ברור שעל אף ההערכה של כחלון לעציוני, הוא בחר להביע את אמונו ביהב.

שי אבוחצירה במועצת העיר חיפה (צילום – ירון כרמי)

מי יהיה "מספר 2 החדש" של יהב?

מאז שעציוני הודיע על התמודדותו על ראשות ראשות העיר רבים שואלים אותו מי עומד מאחוריו והאם בסופו של דבר הוא מתכנן להיות מספר 2 של אחד המתמודדים. עציוני טוען בצורה נחרצת שהוא הגיע לפוליטיקה המקומית על מנת להיות ראש העיר ולהילחם יחד עם תושבי העיר על מנת להחזיר את הצעירים לחיפה ולהפוך שוב את העיר למקום שטוב לחיות בו ולגדל בו משפחות. תמיכתו של כחלון ביהב מחזקת את טענתו של עציוני. מה שעוד מחזק את עציוני הוא העובדה שבימים הקרובים על פי ההערכות יהב עתיד להציג את מי שיהיה מספר 2 שלו בבחירות הבאות – סגן ראש העיר מסיעת יש עתיד – הצעירים של חיפה שי אבוחצירה. ברגע שאבוחצירה יהיה מספר 2 של יהב יהיה ברור שעציוני התפטר מתפקידו במשרד האוצר על מנת להיות העיר.

בהרמת הכוסית כחלון שיבח את יהב על מה שהוא עשה בחיפה ב-14 השנים האחרונות ואמר כי הוא בטוח שהוא עוד יביא את חיפה לשיאים נוספים בכהונה הבאה שלו.

עציוני בתגובה לחי פה:

המתמודד לראשות העיר דוד עציוני אמר בתגובה כי הוא מאוד מעריך את התכונה של כחלון להחזיר טוב לחבר שעזר. "העיר חיפה לא צריך טובות של חברות אלא מנהיג שישקם אותה, גם כחלון יודע את זה. איך אני יודע את זה? כי כל מייסדי כולנו בחיפה תומכים בי וגם רוב תושבי העיר. העיר זקוקה לראש עיר חדש בדיוק ההפך מהפוליטיקה הישנה. הערב אומרים ליונה שלום ותודה".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

הפגנה בחיפה בקריאה לעסקה להשבת החטופים – 13/7/24

(חי פה) - בחיפה נמשכות ההפגנות נגד ממשלת נתניהו בקריאה לבחירות עכשיו ולאישור עיסקת החזרת החטופים. אנחנו נשדר כאן את הנאומים. הודעת מטה "מחאת העם...

חברת החשמל בתרגיל מלחמה ראשון מסוגו

חברת החשמל בתרגיל מלחמה רחב היקף שיתנהל לאורך חמישה ימים ובמספר זירות. התרגיל יתחיל ביום ראשון 12/07/24 בשעה 07:00 ויסתיים ביום חמישי, 18/07/24 בערב....

31 נפטרים מקדחת מערב הנילוס

משרד הבריאות מעדכן כי עד כה דווח על 31 נפטרים כתוצאה מקדחת מערב הנילוס. כ-80% מהנדבקים בקדחת מערב הנילוס אינם מפתחים תסמינים כלל. עם זאת,...

בלורות • מי שלא שיחק……סימן שהוא צעיר…. • סיפור קצר

בערבית מדוברת גביש זכוכית נקרא בלורה. שם זה שמור לחיפה רבתי עם ייחוד לעמק-הזיתים, קסל ובן-יהודה. הארץ חולקה לאזורים לא על פי חלוקת "בזק"...

מוצרי בשר של מפעלי אירנה לבצק ממולא בע"מ – קריאה להחזרה (ריקול)

לאחר דיגום שיגרתי של שירות המזון במשרד הבריאות נמצא חיידק סלמונלה במספר מוצרים, וכמשנה זהירות ומתוך חשש להימצאות החיידק וממצאים מיקרוביאלים חריגים נוספים, החברה...