עשרות תושבים במחאה נגד הכביש המתוכנן בואדי איזוב ואמור לחבר בין כרמליה לרחוב הרופא

רמי חן יו"ר פורום ציבורי כרמל

עשרות תושבים הפגינו היום (א') כנגד תכנון הכביש שאמור לחבר בין שכונת כרמליה לבין רחוב הרופא ולגרום להרס וואדי אזוב, ממנו נהנים תושבי הכרמל וצפוי לעלות מחר בוועדת התכנון ובניה שתדון בתב"ע לשכונת כרמליה.

מוחים נגד הכביש שיהרוס את נחל אזוב (צילום – סמר עודה)

תוואי הכביש המתוכנן חוצה רכסים, מתפתל ומחייב בבניית גשרים ושימוש בכספי ציבור לשווא לטענת התושבים, שכן הכביש המדובר אינו מביא לפתרון בעיות התחבורה בשכונת כרמליה ולא בשכונות הסמוכות אלא ההיפך הוא נכון. הכביש המתוכנן יחמיר את בעית התחבורה והפקקים ולא יביא לפתרון, ויפגע באיכות החיים של כל התושבים המתגוררים ברחובות, רות, אחל, נתיב, אופקים, מרגילת, מאפו, תל מאנה והרופא וכן יגרום להרס שמורת נחל אזוב.

רמי חן יו"ר פורום ציבורי כרמל: 

"מחר מתוכננת להתקיים ישיבה בנושא הכביש שמחבר בין שכונת כרמליה לבין רחוב הרופא, כביש שיהרוס את ואדי אזוב. זה כביש מיותר שלא מוריד צירים מהרכס אלא הוא מקשר בין שכונות שיש להן בעיות חמורות של תחבורה. הציר החדש לא תורם לפתרון בעיות לאף אחת מהשכונות. הדרישות שלנו הן שלמרות שהכביש הזה מופיע בתוכנית המתאר של העיר יש לפסול אותו לחלוטין. אנחנו פורום ציבורי כרמל התנגדנו לכביש הזה בהתנגדות שהוגשה לתוכנית המתאר חפ/2000 ואנחנו חושבים שהוא מיותר והואדיות חשובים לכל תושבי העיר לכן הכביש הזה צריך לרדת מסדר היום".

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

ליאור אפט תושב שכונת כרמליה:

"הכביש לא יועיל בשום צורה ואופן. אנחנו דורשים יציאה מינורית בכל אחת מהשכונות לכיוון מערב. יציאות שלא ישרתו שכונות אחרות ויהפכו לאוטוסרדה אלא כביש מינורי מקומי עם תנועה מאוד מרוסנת ואיטית. הפתרון לשכונת כרמליה זה להפוך מחדש את הכיוון של רחוב מרגלית זה יעשה את מה שהכביש החדש שיהרוס את הואדי אמור לעשות".

איתן מעמותת שמבור שלנו:

"אנחנ מפגינים נגד הכביש שאמור לעבור בין רחוב רות בכרמליה דרך שכונת שמבור דרך גבעה שהיא עדיין ירוקה ולא בנויה לכיוון הרופא. הרחוב לא יפתור את הבעיות בציר מוריה אלא הוא יעביר עומס משכונת כרמליה לשכונה אחרת שגם היא בבעיות יציאה לציר מוריה. אנחנו בעד כביש חירום לפינוי מכרמליה שישמש לעת חירום אבל לא הכביש המתוכנן שהוא כביש משורטט מהתקופה המנדטורית בצורה מבודדת. אין בו שום טעם וחבל על הכסף. אמורים להבנות שלושה גשרים במאות מיליוני שקלים והנחל שאנחנו נהנים ממנו ייחרב. אנחנו מוחים נגד זה".

אביטל מעמותת שמבור:

"כספי הארנונה שלנו והכספים ששר האוצר הבטיח לנו הולכים להיות מבוזבזים במליונים על גשר בשביל שכונת טייקונים ברחוב מרגלית".

מוחים נגד הכביש שיהרוס את נחל אזוב (צילום – סמר עודה)
מוחים נגד הכביש שיהרוס את נחל אזוב (צילום – סמר עודה)

לא ניתן להגיב