מה השתנה הפסח הזה? 4,500 תלמידים בחיפה בבית ספר של החגים בחיפה

המשמעות היא שבעלות סמלית של 100 ש"ח בלבד אלפי הורים קיבלו עוד 5 ימים של שקט מהדאגה מה לעשות עם הילדים בחופשת פסח, כשהם בעבודה. הקייטנה נערכת ב-45 בתי ספר יסודיים ברחבי העיר חיפה.

השנה נערך לראשונה “בית הספר של החגים” ב-45 בתי ספר יסודיים בחיפה,  כחלק מתכניתו של שר החינוך נפתלי בנט, שמטרתה להקל על ההורים העובדים. כ-4,000 תלמידי כיתות א’-ג’ בבתי ספר יסודיים בעיר המשיכו ללמוד ברציפות, גם כשהתלמידים בכלל בתי הספר בארץ כבר יצאו לחופשת הפסח.

המשמעות היא שאם עד השנה ההורים נדרשו למצוא סידור לילדים לשבועיים וחצי בפסח, כשהם עצמם עבדו בחלק הארי של החופש, השנה הם היו פטורים מלמצוא סידור לילדים לימים שקודמים לליל הסדר. בית הספר של החגים התחיל ביום חמישי (22/03/2018), יום החופש הראשון, ונמשך 5 ימים. הפעילות בכל יום היא עד השעה 13:00, אבל התלמידים הרשומים למועדוניות של בתי הספר במהלך השנה נהנים מפעילות עד השעה 16:00 כולל ארוחת צהריים חמה ללא עלות נוספת.

יש לציין, ששר החינוך נפתלי בנט מדבר לעתים תכופות על החשיבות שמערכת החינוך, שהוא אמון עליה, תציע פתרון לבעיה שמטרידה הורים לתלמידים בבית הספר היסודי, הפער בין ימי החופש של ההורים עצמם וימי החופש בבתי הספר. לטענתו, לא ייתכן שהורה, שכמו רוב העובדים במשק מספר ימי החופש השנתיים שלו נע בין 10-22 יום בשנה, ייאלץ לספק מענה למעל 100 ימי חופש בשנה.

הצעד הראשון לטובת ההורים היה בית הספר של החופש הגדול, שמציע כ-3 שבועות של פעילות במסגרת בית ספרית במהלך חודש יולי. היתרון הגדול מלבד העלות הנמוכה משמעותית מקייטנות הוא שהקייטנה הבית – ספרית נערכת בקרבת הבית (בבית הספר היסודי, שסמוך בדרך כלל לבתי התלמידים, ולא דורש הסעה) ואין בה הרבה יציאות לים ולבריכה ולעוד אטרקציות שעלולות לכאורה להיות מעט מסוכנות לילדים קטנים.

הפרויקט כבר הוכיח את עצמו בקיץ וכעת הוא מורחב לחגים

לאור הצלחת הפרויקט בקיץ מנסה בנט לעשות דבר דומה גם בחגים בהם החופשה הבית ספרית ממושכת. חשוב לציין שמי שעובד בבית הספר של החופש והחגים הם לא עובדי הוראה, אלא מורים שמעוניינים לעבוד בחופש ולהרוויח שכר נוסף.
במספר ערים בארץ הודיעה הרשות כי היא לא מקיימת את בית הספר של החגים ממגוון סיבות ואחת מהן היא הקושי להתארגן בתקופה קצרה ולמצוא עובדים שיאפשרו פעילות מסודרת לילדים.

חודש אוגוסט עדיין בסימן שאלה בחיפה

עיריית חיפה לקחה על עצמה את המשימה ואפשרה להורים ראש שקט בימים, שקודמים לליל הסדר. יחד עם זאת, בחודשים האחרונים יש עצומה בפייסבוק, שקוראת לעירייה לתת מענה להורים לתלמידים בבתי היסודיים בעיר בחודש אוגוסט. לטענת הורים יש רשויות מקומיות, שלאחר 3 שבועות של בית הספר של החופש הגדול ביולי ממשיכות את הפעילות בבתי הספר בעלות לא גבוהה. ההורים טוענים שעל מנת לספק מענה באוגוסט חייבת להיות התארגנות מוקדמת כבר עכשיו.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

ביום חמישי, 22.03.18, נפתחה תכנית “בתי הספר של החגים” בחופשת הפסח.
במסגרת זו, פתחנו מסגרות ב- 45 בתי ספר, ובהם כ- 4,000 תלמידים.
הפעילות מתקיימת עבור תלמידי כיתות א’- ג’, בכל יום עד השעה 13:00, בעלות של 100 ₪ עבור חמישה ימי פעילות.
תלמידים הרשומים למועדוניות של בתי הספר במהלך השנה- נהנים מפעילות עד השעה 16:00, כולל ארוחה חמה, ללא עלות נוספת.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.