סחבת בבחירות יו”ר וועד ההורים היישובי: הבחירות בסיום שנת הלימודים

לטענת יו"רים מבתי ספר בעיר בשנים האחרונות וועד ההורים הישובי כמעט ואינו פועל. הם מוחים על הכוונה לערוך בחירות על מנת להחליף את יו"ר הוועד הפורש רק בחודש מאי, לקראת סיום שנת הלימודים. יו"ר הוועד הישובי חזי חרל"פ: הבחירות מתקיימות בהתאם לתקנון, לוח הזמנים לכך נקבע בסעיף ה.21.א.לתקנון הבחירות.

תאטרון חיפה – רחב

יו”רים ממספר בתי ספר מוחים על הכוונה לערוך בחירות ליו”ר וועד ההורים היישובי רק בעוד 3 חודשים, מה שאומר שלאורך כל שנת הלימודים לא תהייה פעילות של הוועד.

לטענתם, בכל שנת לימודים, הבחירות אמורות להתבצע עד חודש נובמבר. בשבוע שעבר הודיע היו”ר הנוכחי, עו”ד חזי חרל”פ, שהוא מסיים את תפקידו. מספר יו”רים שכבר תקופה ארוכה מוחים על כך שהוועד היישובי לא מתכנס ולא פועל, קיוו שתוך תקופה קצרה יהיו בחירות והיו”ר הנבחר יעודד את פעילות הוועד, אבל חרל”פ הודיע שבגלל שייתכן שיש בתי ספר, שעוד לא ערכו השנה בחירות ליו”ר וועד ההורים בבית הספר, הבחירות יערכו רק בחודש מאי.

היו”רים מעלים טענות קשות:

“לפני כ-5 שנים היו בחירות לראשות העיר ומי שהייתה עד אז יו”ר וועד ההורים היישובי, חברת המועצה סיגל ציוני, סיימה את תפקידה והחליף אותה עו”ד חזי חרל”פ, שהיה הסגן שלה. הוא מונה ליו”ר הוועד ללא בחירות. תוך שנה הוא היה אמור לעשות בחירות, אבל הוא לא עשה בחירות. יש לו שני סגנים. הוועד לא מתפקד, הוא לא כינס את הוועד למעט אולי פגישה אחת בשנה. כל היו”רים ממורמרים. הופעלו עליו לחצים לכנס את הוועד. בשנה שעברה בתחילת השנה ראש מנהל החת”ר אילנה טרוק הזמינה את חברי הוועד למשרדה, וזה מצוין. אחרי זה הוא כינס את כולם והתחילו לקטר. באותו מעמד חרל”פ אמר שצריך לאייש וועדות, אבל לא קרה כלום. הוא מינה אנשים ליו”רי וועדות, אבל הוועדות מעולם לא התכנסו”.

“בשנה שעברה היה לחץ לכנס עוד פגישות, ולא קרה כלום – אפס מעשה. היו”רים הפעילים עשו לעצמם קבוצת ווטסאפ. בסוף שנת הלימודים שעברה עשינו פגישה משותפת… רצינו לעשות את זה באחד מבתי הספר השש שנתיים בעיר, אבל חיבלו בזה.

מתחילת השנה הייתה דרישה לעשות בחירות, כי הוא מונע את פעילות הוועד, הם אומרים לחי פה… בסביבות חנוכה תאמנו פגישה עם סיגל ציוני. הסברנו לה שאנחנו רוצים לעבוד. הוא כינס את האסיפה ביום ראשון בערב ואמר שהוא לא היה יכול לעשות כנסים, כי היו לו בעיות בריאות. דרשנו לעשות בחירות מידיות, אבל אמרו לנו שלפי התקנון של וועד ההורים הארצי, שוועד ההורים היישובי לא שייך אליהם, הבחירות לא צריכות להיות מידיות”.

עיריית חיפה – רחב

עכשיו הכעס יוצא גם על תאריך הבחירות:

התקנון של הוועד הארצי קובע שבחירות לא ייערכו לא יאוחר מהאחד בנובמבר בכל שנת לימודים. מי שלא התאמץ בבית הספר לעשות בחירות בית ספריות, שלא יתלונן. לא מן הנמנע, הם סחבו את זה כדי שהבחירות יהיו בסוף השנה. הם לא רוצים שלבחירת הוועד החדש תהייה השפעה על הבחירות. היו”רים הפעילים שוקלים מה לעשות אם הבחירות אכן יידחו ולא יהיו בפרק זמן סביר”.

עו”ד חזי חרלף יו”ר ועד ההורים היישובי חיפה:

“התקנון החל בחיפה, זה התקנון של ‘ארגון הורים ארצי’ המורכב מתקנון הארגון ותקנון בחירות (להלן: “התקנון” ו-“תקנון בחירות”) אשר קיבלו תוקף מבית המשפט בתל-אביב, שעה שהעמותה הוחייתה על פי בקשת משרד החינוך ובשיתוף וועדי ההורים. לפי תקנונים אלו אנו פועלים ולא כל תקנון אחר.

על פי סעיף 38 א לתקנון, ועד הורים יישובי אמור להתכנס פעמיים בשנה וכך נעשה.
אין ולא היה מקרה בכל מהלך כהונתי שמשהו פנה אלי ו/או ליו”ר הועדות ולא נענה.
הבחירות מתקיימות בהתאם לתקנון, לוח הזמנים לכך נקבע בסעיף ה.21.א.לתקנון הבחירות.
ועדת הבחירות תחל עבודתה שלושה חודשים לפני מועד הבחירות.
כל פעילות הועד היא בהתאם לתקנון הבחירות ותקנון הארגון”.

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...