הרפורמה בחינוך המיוחד: ועד ההורים היישובי לא ישבית מחר את הלימודים בחיפה ולא יצטרף להנהגת ההורים הארצית

עופר גרין וטלי לוי - ועד ההורים היישובי (צילום: ירון כרמי)

הנהגת ההורים הארצית משביתה מחר את שעת הלימודים הראשונה בבתי הספר. ועד ההורים היישובי בחיפה לא מצטרף.


ועד ההורים היישובי החליט שלא להצטרף להנהגת ההורים הארצית ולא להשבית מחר (13/09/19) את הלימודים בשעה הראשונה בבוקר. מחר הנהגת ההורים הארצית תנסה להשבית את הלימודים בבתי הספר ובגנים, כך שהלימודים יחלו בשעה 09:00. כאמור, מוסדות החינוך בחיפה לא יצטרפו. יש מספר ועדים בבתי ספר בחיפה שהודיעו כי הם כן מצטרפים לשביתה.


תיקצוב החינוך המיוחד
ההשבתה המתוכננת נועדה למחות על כך שחוק החינוך המיוחד לא תוקצב ובתי הספר והתלמידים עלולים להיפגע מכך. הרפורמה בחינוך המיוחד מתחילה כפיילוט השנה במחוז צפון (הכולל את חיפה) ועתידה להיות מיושמת כמעט בכל המדינה בשנת הלימודים הבאה. הרפורמה תאפשר להרבה יותר תלמידים מהחינוך המיוחד להשתלב בחינוך הרגיל. מחאת ההורים נועדה למחות על כך שבתי הספר לא מוכנים לקליטת התלמידים ואין מספיק תקציב למימון התכנית.

ממשרד החינוך נמסר לחי פה:
ביום שישי הלימודים יתקיימו כסדרם ובתי הספר יהיו פתוחים לרשות התלמידים. המענים שיש לתת לילדי החינוך המיוחד עומדים בראש מעייננו ולאור זאת, במהלך השנה הנוכחית הוספנו עוד אלפי שעות לימוד, בנינו מרחבי למידה חדשים, התחלנו להכשיר את המורים והענקנו גמול לרכזי השתלבות כדי להבטיח את קליטתם של התלמידים המשולבים. עד כה הוקצו לבתי הספר: כ-105 מיליון ₪ תקציב שקלי גמיש לשימוש המנהלים,2,250 רכזי השתלבות, 91 מדריכי הכלה והשתלבות ויותר מ- 25,000 תומכי הוראה בבתי הספר, נוספו כ- 17,000 שעות הכלה, נבנו כ-560 כיתות חינוך מיוחד חדשות ו- 135 מרחבי הכלה וכ- 5,000 אנשי הוראה עברו פיתוח מקצועי בנושא הכלה והשתלבות. עם זאת, האוצר יידרש לתקצב בבסיס את הגידול הטבעי כדי שהמשרד ימשיך לשקוד על טיפוח לתת של ילדי החינוך המיוחד כדי להבטיח את הכלתם המיטבית במערכת החינוך.

הודעת ועד ההורים היישובי בחיפה:
הנהגת הורי חיפה עומדת לימינם ומאחורי תלמידי החינוך המיוחד. כולנו מיוחדים!
קיימנו בימים האחרונים דיונים מעמיקים בנושא, והחלטנו לצאת לטיפול שורש מסודר בנושא.
אנו קוראים להורי חיפה לקיים את הלימודים כסדרם ביום ו, ולמנהלות בתי הספר בעיר לייחד את שעת הלימודים הראשונה לנושא קבלת האחר והשונה.
בכוונתנו להקים צוות פעולה שיעבוד עם אגף החינוך בעיריית חיפה ומנהלת מחוז חיפה במשרד החינוך על מנת להביא פתרון מסודר לתלמידי העיר.

בברכה,
עופר ויובל

עופר גרין וטלי לוי - ועד ההורים היישובי (צילום: ירון כרמי)
עופר גרין וטלי לוי – ועד ההורים היישובי (צילום: ירון כרמי)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.