קורונה • גני הילדים והחינוך המיוחד – הסתדרות המורים נגד החלטת הממשלה: “זו החלטה חלקית”

לעומת דרישת הסתדרות המורים מהממשלה לסגור את גני הילדים ומוסדות החינוך המיוחד, הנהגת ההורים בחיפה תומכת בהחלטה כי מסגרות אלו ימשיכו לפעול כרגיל. הסתדרות המורים: “זו שעת משבר”.

החלטתו של ראש ממשלה בנימין נתניהו על סגירה כללית של בתי הספר כיתות א’-יב’, והמשך פעילות רגילה בגני הילדים ומוסדות החינוך המיוחד, הביאה את הסתדרות המורים והגננות להתנגדות חריפה למהלך.
נבהיר כי, החלטת הממשלה כוללת את סגירת כיתות החינוך המיוחד המשולבות בבתי ספר רגילים.

עדנה דוד

עדנה דוד, יו”ר מרחב צפון וסגנית יו”ר הסתדרות המורים הארצית:
“הסתדרות המורים בהנהגת המזכ”לית, יפה בן דוד, דורשת את סגירת כל מוסדות החינוך ובכללם גני ילדים וחינוך מיוחד, מאחר וההתכנסות במוסדות אלו מסכנת את כל הבאים בשעריהם.
המזכ”לית הוציאה מכתב דחוף לראש הממשלה ובו ביקשה לסגור לאלתר את כל מוסדות החינוך ללא יוצא מהכלל. זאת כדי להגן על בריאות הצוותים החינוכיים ועל בריאות התלמידים.
ההחלטה שהתקבלה לסגור את רוב מוסדות החינוך היא בכיוון הנכון. אולם לצערנו מדובר בהחלטה חלקית שיש בה אפליה כלפי ציבור הגננות ועובדי החינוך מיוחד. אנחנו בהסתדרות המורים נמשיך להפעיל את כל הלחץ האפשרי על הממשלה, לרבות הכרזה על סכסוך עבודה, כדי שגם המוסדות שהוחלט לקיים בהם פעילות רגילה ייסגרו.
לא נפקיר את בריאותם של עובדי ההוראה. “

עופר גרין, יו”ר הנהגת הורים יישובית חיפה:
“אנו מקבלים את החלטת הממשלה, זו החלטה נכונה ושקולה. אני חושב שזה נכון שהותירו את הגנים פתוחים. יש לנו בעיה במשק. רמת הסיכון להידבקות מילדים היא פחות קריטית לעומת מבוגרים.”

עופר גרין (צילום: אלבום אישי)
עופר גרין (צילום: אלבום אישי)

עדנה דוד מוסיפה כי לא ניתן להטיל את כל האחריות על המורים. במוסדות החינוך המיוחד, על כל ילד מטופל יש כשלושה אנשי צוות. זהו מצב מורכב של חשיפה מוגברת של העובדים. כבר היה לנו מקרה של אמא אחת שמפרה את הבידוד שלה ומסיעה את בנה כל יום לבית הספר.
מה ההבדל בין מורים בבתי ספר רגילים לאלו שבמוסדות החינוך המיוחד? כולם חשופים לסיכון ההדבקה באותה מידה.
מורי החינוך המיוחד כועסים ומוחים על כך שבריאותם הופקרה, הם מופלים לרעה לעומת אחרים ודורשים את הסתדרות המורים לנקוט בכל הצעדים העומדים לרשותה להגנתם.

2 תגובות
  1. א.א אמר/ה

    ובמי אנחנו נעזרים בגילאים האלה…. ההורים שלנו (הסבים והסבתות)עם רמת סיכון הגבוהה ביותר.
    ממש חוסר אחריות!!!

  2. אביאל אמר/ה

    חוסר אחריות מוחלט מה ייעשו יילדים כאלה חסריי יישע ועונים מה עדנה דוד אל תחפשו לעצמכם חיים קלים הורים לילדים בחינוך המיוחד קדימה בואו נפתח הפגנה רצינית לא ייתכן שמערכת כזו חשובה תשבוט

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.