הפועל חיפה בכדורגל ערכה טקס מרשים ומכובד לכבודם של ניצולי השואה בחיפה

ניצולי השואה עולים על כר הדשא בידיים משולבות עם שופטי המשחק. (צילום: חגית אברהם).

מימין, עמית אשד סמנכ”לית עמותת י”יד עזר לחבר” עם ניצולי השואה ביחד עם דורון אוסידון סגן נשיא מועדון הכדורגל “הפועל חיפה” (צילום: אדיר יזירף).

 

מאת: כתב הספורט של האתר “חי פה”

קבוצת “הפועל חיפה” גברה הערב (שבת, 3.2.2018) על “בני סכנין” בתוצאה 0:1, במשחק שנערך באצטדיון ע”ש “סמי עופר” לעייני 4,700 צופים ופתח את המחזור ה-21 בליגת העל. לפני שריקת הפתיחה עלו על כר הדשא במרכז המגרש שחקני הקבוצות כשהם מלווים בניצולי שואה וזאת במסגרת שיתוף פעולה ומבורך בין “הפועל חיפה” לעמותת “יד עזר לחבר” בחיפה.

ניצולי השואה של עמותת “יד עזר לחבר” מתארחים ביציע הכבוד באיצטדיון “סמי עופר” (צילום: אדיר יזירף).

במסגרת פעילות מועדון הכדורגל “הפועל חיפה” למען הקהילה ועם ציונו של “יום השואה הבינלאומי 2018″ ו-73 שנים לזכר שיחרור מחנה ההשמדה אושוויץ החליטו ב”הפועל חיפה” לכבד ולהנציח את אחד הימים החשובים בהיסטוריה היהודית. המועדון ערך על כר הדשא טקס מכובד ומרשים לכבוד ניצולי השואה כאשר שלושה מהם, ניצולת השואה מצכ’יה הגב’ יהודית רוזנצוויג בת-87, מר מרדכי (מוטקה) ליבר בן-87 מפולין ומר יצחק קלוסקי בן-84 ממולדובה עלו ביחד עם השחקנים לכר הדשא, השלושה הם דיירי ה”בית החם של ניצולי השואה” של העמותה הנמצא ברחוב קסל בשכונת הדר בחיפה.

ניצולי השואה מתקבלים במחיאות כפיים סוערות על כר הדשא. (צילום: חגית אברהם).

בתום הטקס המכובד לניצולי השואה על כר הדשא, סמנכ”לית עמותת “יד עזר לחבר” עמית אשד אמרה לכתב הספורט של “חי פה”:

“כל הכבוד ויישר כוח למועדון הכדורגל של “הפועל חיפה” שאירח את ניצולי השואה, ברצוני להודות מקרב לב על האירוח החם והלבבי אותו קיבלו ניצולי השואה דווקא בשבוע שבו צויין “יום השואה הבינלאומי 2018″ ובשבוע שבו האנטישמיות הגואה טיפסה עוד מדרגה עם הכרזתו של ראש ממשלת פולין כי מדינתו לא הייתה קשורה לפשעי השואה ולהרג המונים. חייבים אנו כולנו להתאחד ולהשמיע את קולם של ניצולי השואה שעדיין חיים בקרבנו, שסבלו אז וסובלים היום מאמירות שכאלה. ניצולי השואה ששרדו את מחנות ההשמדה ויד הצורר הנאצי הם הגיבורים האמתיים של כולנו ובזכותם אנו כאן היום, אנו אזרחי מדינת ישראל כולה נעמוד איתנים מול כל מכחישי שואה למינהם ולא ניתן לאיש לשכוח את הזוועות אותם עבר העם שלנו, לזכור תמיד ולא לשכוח !”.

מימין, עמית אשד סמנכ”לית עמותת י”יד עזר לחבר” עם ניצולי השואה ביחד עם הנמר האדום בובת העידוד והקמיע של קבוצת הכדורגל הפועל חיפה (צילום: אדיר יזירף).

יש לציין כי עמותת “יד עזר לחבר” העוזרת לניצולי השואה, ערכה השבוע טקס מרשים לציון “יום השואה הבינלאומי 2018″ כשאורחת הכבוד היתה רעיית ראש הממשלה הגב’ שרה נתניהו והתקיים במעמד חברי כנסת, שגרירים, קונסולים מהמדינות השונות, תלמידי בתי הספר, שוטרים, חיילים, סטודנטים, רבים מתושב העיר וכמובן עשרות ניצולי השואה דיירי ה”בית החם לניצולי השואה” של העמותה, במהלך הטקס נחנך גם “מוזיאון השואה והתקומה” החדש שנפתח בימים אלה לביקור לקהל הרחב.

ניצולי השואה עולים על כר הדשא בידיים משולבות עם שופטי המשחק. (צילום: חגית אברהם).

 

 

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.