היזמים נגד התושבים וחברי המועצה בישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחיפה

צעקות וקריאות גנאי הערב בוועדה המקומית לתכנון ובניה. היזמים האשימו את חברי המועצה שהם תוקעים את הבנייה בעיר ואילו חברי המועצה השיבו שלעומת היזמים, להם דווקא אכפת מהתושבים ולא רק מהרווח הכספי.

ישיבת מועצת העיר חיפה - ארכיון

מלחמת גוג ומגוג הערב בוועדה המקומית לתכנון ובנייה. הדיון היה לגבי התנגדויות למספר פרויקטים בעיר והגיעו אליו, מלבד חברי המועצה, גם יזמים ותושבים. היזמים האשימו את חברי המועצה אביהו האן ושרית גולן שטיינברג, בכך שהם מונעים בנייה בחיפה. האן וגולן שטיינברג לא נשארו חייבים וענו שלעומת היזמים, שיש להם אינטרס להרוויח, הם כנציגי התושבים דווקא רואים את טובת העיר ולעתים בנייה חדשה או התחדשות עירונית מנוגדת לאינטרס של התושבים הוותיקים.

אחד היזמים צעק מהקהל שחברי המועצה רק מעכבים את הפיתוח של העיר:

"יש כאן וועד שמייצג רק כמה עשרות אנשים, אבל גורם לעיכוב בפיתוח העיר. אתם לא וועד של כלום".

 

בתגובה ענתה ליזם תושבת שהגיעה לדיון, על מנת להביע את התנגדותה לפרויקט ברחוב פינסקי במרכז הכרמל:

"מה אתה מדבר? יש כאן 150 אנשים, שמתנגדים לבנייה בפינסקי.

(בפינסקי 45 יש היום בניין בן 3 קומות (8 יח"ד) שעתיד להפוך לאחר הדיון בהתנגדויות לשני בניינים בני 5 ו-6 קומות (21 יח"ד)…)

מי שענתה לקריאותיהם של היזמים היא חברת המועצה שרית גולן שטיינברג:

(שרית גולן שטיינברג הגישה הסתייגויות לפרויקטים ברחוב צפרירים 5 בכניסה לכרמליה)

"אני הורסת את העיר?", היא שאלה בכעס את היזמים, "לי אין בעיה עם הביקורת הזו. מבחינתי לא צריך להוציא מהדיון אף אחד מהיזמים. אני אשמח אם תהיו פה על מנת שאני אוכל להגיד לכם את כל האמת בפרצוף".

מחאת תושבי שושנת הכרמל

תושבים מרחוב שושנת הכרמל במרכז הכרמל הגיעו לדיון על מנת למחות על הכוונה להפוך את הבניין בשושנת הכרמל 28 מבניין בן 3 קומות (6 יח"ד) לבניין של 7.5 קומות מגורים (15 יח"ד). את ההסתייגות הגישו חברי המועצה האן וירון חנן. הפרויקט יחזור לוועדת המשנה לאחר דיון נוסף.

קריאות "רודף בצע" 

"מי הוא שהוא יכנה חבר מועצה רודף בצע?", אמר בכעס חבר המועצה מטעם סיעת צעירים של חיפה – יש עתיד אורי גרינברגר , "לא ייתכן לכנות חבר מועצה רודף בצע, אפשר להגיש תביעת דיבה על הערות כאלה". אביהו האן הגיב לדברים ואמר, שהוא לא זוכר פעם אחת שגרינברגר אמר משהו על מנת להגן על חבר מועצה שתקפו אותו קבלנים על זה שהוא עוצר פרויקטים בעיר, שאינם מתוכננים כראוי. האן גם מחה כנגד הכוונה להוציא מהדיון את התושבים ואף פנה אל התושבים ואמר להם להישאר בדיון. "לא ייתכן לדבר בצורה כזו לתושבים, שבארנונה שלהם מממנים את שכרם של סגני ראש העיר", אמר האן.

 

לא ניתן להגיב