רשימת העבודה לבחירות 2018 לעיריית חיפה: הרבה מתמודדים, לא מספיק מקומות ריאלים

במשחק הכיסאות של הרשימה של מפלגת העבודה למועצת העיר חיפה יש הרבה משתתפים, ולא מספיק כסאות. מה שבטוח - משעמם לא יהיה. חבר המועצה, ישראל סביון, ומי שהיה מנכ"ל העירייה, בטוח שניסיונו הרב יאפשרו לו לממש את הפוטנציאל האלקטורלי של המפלגה ולזכות לפחות ב-4 מנדטים. גם מי שניהל את המטה של יו"ר המפלגה אבי גבאי, ניר שובר, משוכנע שהוא יהיה במקום הראשון ברשימה.

אחת הרשימות המסקרנות ביותר בבחירות באוקטובר 2018 היא הרשימה של מפלגת העבודה. יש הרבה מאוד מועמדים שמעוניינים להתמודד על תפקיד חבר מועצה מטעם המפלגה והבולטים בהם הם מי שהיה יו”ר וועד העובדים בעירייה, משה מזרחי, חבר המועצה ישראל סביון והנציג הנוכחי של העבודה במועצת העיר עודד דוניץ’.

ישראל סביון ועודד דונייץ (צילום: ירון כרמי)

“אני מקווה שמפלגת העבודה לא תחזור על הטעות שהייתה בעבר”, אמר היום ישראל סביון, “לאור הניסיון שלי כמנכ”ל עירייה, מנכ”ל הגרנד קניון, יו”ר ועדת חינוך, יו”ר תיאטרון חיפה ועוד תפקידים רבים, יעמיד אותי בראש הרשימה למועצת העיר. אני מקווה שתחת הנהגתי מפלגת העבודה תהיה מאוחדת כדי להביא 4 מנדטים ואף יותר. אם נאחד כוחות ונשלב זרועות ונאחד כוחות של אנשים טובים, וותיקים לצד צעירים, נשים ומגזר ערבי יש סיכוי שנממש את הפוטנציאל. כבעל הניסיון הגדול ביותר אני אעשה הכול.

כזכור, בבחירות האחרונות, אוקטובר 2013, עודד דוניץ’ התמודד ברשימת העבודה למועצת העיר ומולו התמודד מי שהיה מנכ”ל העירייה ישראל סביון ברשימה עצמאית. דוניץ’ נכנס למועצת העיר וגם סביון. קדם לבחירתו של דוניץ’ קרב משפטי לא פשוט בין השניים, שבסופו החליט סביון להתמודד ברשימה עצמאית, והוכיח שהוא זוכה לאהדה ציבורית גדולה בעיר, גם ללא מפלגת העבודה.

הרבה שינויים חלו במפלגת העבודה (המחנה הציוני) מהבחירות לפני למעלה מ-4 שנים ועד היום. בבחירות הקודמת בראשות המפלגה עמדה ח”כ שלי יחימוביץ’ ואילו היום מי שעומד בראש המפלגה הוא אבי גבאי. מי שסייע לגבאי בפריימריז בחיפה הוא המתמודד על ראשות העיר, ניר שובר, שהודיע על כוונתו להתמודד על ראש העיר.
“אני מתכוון להתמודד על מקום ברשימה של העבודה. אין לי ספק שאני אקח בסערה את המקום הראשון או ע״י החלטה של חרמוני או של גבאי או בבחירות פנימיות ששם אנצח בוודאות את כל הדינוזאורים שיושבים שם כבר עשרות שנים!! נעשה להם אבי גבאי”.

יש לציין כי עדיין לא ברור איך תבחר הרשימה למועצת העיר ומה תהיה מידת המוערבות של הנהלת המפלגה. מי שמונה כראש המטה המוניציפאלי הוא מזכ”ל המפלגה ערן חרמוני. לא ברור כיצד יפעל הפעם צוות ההתערבות של מפלגת העבודה והאם מה שקדם לבחירות הקודמות יחזור על עצמו.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.