עובדי חיפה כימיקלים בהפגנה מול בית ראש העירייה יהב:”תעמוד בהבטחותיך ותחזיר את רישיון העסק למפעל”

צילום: סמר עודה

עובדי חיפה כימיקלים ובני משפחותיהם הפגינו הערב (ב’) מול ביתו של ראש עיריית חיפה יונה יהב, שהבטיח להם כי עם קבלת החלטת הוועדה אותה מינה הקבינט מדיני ביטחוני הוא יחזיר את רישיון העסק למפעל וכיוצא מכך העובדים יחזרו לעבודתם. אלא שאמש לאחר שהקבינט מדיני ביטחוני קיבל את החלטת הוועדה שבחנה את החלופות לאמוניה, והחליטה כי החלופה הבטוחה ביותר היא העברת האמוניה דרך אוניה קטנה ולא כפי שהעירייה רצתה דרך איזוטנקים, נציגי העירייה פרשו מהוועדה.

העובדים הגיעו להפגין, הדליקו נר חנוכה ודרשו מראש העיר לעמוד בהבטחותיו:

“מה שמעכב אותנו לחזור לעבודה כרגע זה עיריית חיפה שלא נותנת רישיון עסק לאוניה ולצינור. באנו לבקש מראש העיר ולדרוש ממנו את מה שהבטיח לנו [העובדים] לאורך כל השנה האחרונה כי ברגע שיקבל אישור מהוועדות הביטחוניות הוא ייתן את האישור למפעל. היום אנחנו  יום אחרי ההחלטה ומה שנותר זה לתת את האישור ובגלל זה אנחנו כאן, כדי לדרוש את מה שהובטח לנו ומונע מאיתנו לחזור לעבודה. אנחנו לא מחכים יותר לכלום אין יותר תירוץ שלא לתת לנו את האישור ובמחאה אנחנו נדליק נר חנוכה כי כולנו יחד זה אור אחד גדול וכאן אנחנו יכולים להאיר לו שיוציא אותנו מהחושך בו אנחנו נמצאים בזמן הזה ולהחזיר אותנו למסלול העבודה ולדרוש לעשות הכל עלמנת להחזיר אותנו לעבודה. אנחנו המפעל היחיד שמרוויח ולא רוצה כלום מהמדינה וכל מה שצריך זה לתת את האישורי כדי שנעבוד”.

ישראל לייבוביץ חבר וועד עובדי חיפה כימיקלים צפון בראיון לחי פה:

“הדרישה שלנו היא לקבל את החלטת הוועדה של הקבינט מדיני ביטחוני שיצאה אתמול, כפי שראש העיר הבטיח לנו לעשות כשתתקבל ההחלטה. בוועדה ישבו טובי המומחים בישראל להערכת סיכונים והם החליטו האוניה זו הדרך הבטוחה ביותר לאזור להביא את האמוניה לישראל. נכון לרגע זה בגלל שהוא לא החזיר את הרישיון עסק ולא נענה לדרישת הממשלה אנחנו בלשכת האבטלה. אנחנו רוצים שיחזיר את הרישיון כדי שנחזור לעבוד. חיפה כימיקלים הוא אחד המפעלים הטובים בארץ וכרגע הוא מושבת כי ראש העיר החליט שהוא מוסמך יותר מקבינט מדיני בטחוני שהחליט כי האוניה בטוחה יותר והסתמך על דוחו”ת של מומחים שהחליטו כי האיזוטנקים הם הדרך הבטוחה מדובר “בפייק דו”ח” כי התברר במשך החמישה חודשים האחרונים היו חמש דליפות של איזוטנקים זאת אומרת שהחלופה הזאת יותר מסוכנת מהחלופה שהמדינה מציעה”.

צילום: סמר עודה
צילום: סמר עודה
צילום: סמר עודה

 

הגיבו כאן לכתבה