לפיד ענק מבהיל את החיפאים – שוב תקלה בכרמל אולפינים

לפיד ענק בעקבות תקלה בכרמל אולפינים צולם על ידי דניאל ליפניק

בהמשך לסדרת התקלות במפעל כרמל אולפינים, נרשמת הערב תקלה נוספת: לפיד ענק מאיר ברגעים אלה את מפרץ חיפה, בעת שהמפעל משחרר כמות עצומה של גזים לבעירה.

שחרור הגזים נועד לאפשר טיפול בתקלה במתקן. המטרה של המפעל היא שהלפיד ישרוף כמה שיותר מהחומר הנפלט, על מנת שהחומר לא יפלט לסביבה.

צפו בווידאו ששידרו אלינו קוראינו בוואטסאפ:

מאיגוד ערים להגנת הסביבה נמסר:

עקב תקלה במתקן בכרמל אולפינים יש הזרמה מוגברת ללפיד. ובעקבות כך לפיד גבוה. אין לוחות זמנים לסיום התקלה. צוות של האיגוד ייצא למקום לעקוב מקרוב. האיגוד בקשר עם המשרד להגנת הסביבה והרשויות המוסמכות.

מהנהלת מפעל כרמל אולפינים נמסר:

בעקבות תקלה במתקן המונומרים בכאו”ל ישנה פעילות ערה של הלפיד.  יש לציין שהלפיד הינו אמצעי בטיחותי שנועד לשרוף באופן יעיל עודפי גזים הנוצרים בעת פעילות תפעולית.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

והי עדות נוספת וחיזוק נוסף למאבקנו לצמצום גורמי הסיכון במפרץ חיפה והוכחה ניצחת למה אסור להעביר את מתחם בזן למועצה תעשייתית שתקטין את הרגולציה והפיקוח על המזהמים במפרץ ותאפשר להם לחמוק ללא דין וללא דיין.
בדעתנו לנקוט יד ברזל נגד חריגות , רשלנות ואי עמידה בתקנים.

עיריית חיפה כבר הוציאה צו סגירה שבוטל

כזכור, במהלך השנה החולפת, ניהלה עיריית חיפה מערכת משפטית נגד מפעל כרמל אולפינים וניסתה לסגור את המפעל בשל רצף התקלות והפגיעה בציבור החיפאי. ואולם, המפעל הצליח להדוף את צוי הסגירה ולכן פעילותו נמשכת.

אביהו האן יו”ר הירוקים של חיפה חבר מועצת עיריית חיפה

שוב תקלה במפעל כרמל אולפינים, שוב הלפיד דולק , שוב פליטת מזהמים ! עד מתי ימשיכו תושבי חיפה לסבול את התקלות של מפעלי בז”ן ולחיות תחת אימת פליטות מזהמות ותחלואת יתר. הגיע הזמן לומר ללא חשש ” אין מקום לבז”ן במפרץ חיפה” .
אישור המועצה הארצית להגדלת בז”ן ב 5 אחוז מהווה פשע לתושבי מפרץ חיפה.
דם תושבי חיפה – הפקר. ממשלת ישראל מפקירה את תושבי המפרץ למוות ותחלואה !
לא ניתן לחיות בכפיפה אחת עם מפעל מזהם כזה.
עודף התחלואה במטרופולין חיפה הינו גורם ישיר לעודף פליטות המזהמים מהמפעלים הפטרוכימיים !
אני קורא לתושבי כל המטרופולין, תושבי חיפה , הקריות, טבעון, נשר, כפר חסידים, לצאת לרחובות, לסגור את העיר עד שממשלת ישראל תיקח את המושכות ותפעל מיידית לסגירת המפעל והוצאתו ממפרץ חיפה

 

לפיד ענק בכרמל אולפינים במתחם בתי הזיקוק צולם על ידי דניאל ליפניק
לפיד ענק בכרמל אולפינים צילום – חיים הויזר
לפיד ענק בכרמל אולפינים. צילום – יצחק מירו
לפיד ענק בעקבות תקלה בכרמל אולפינים צולם על ידי דניאל ליפניק

הגיבו כאן לכתבה