עובדי מפעל כאו”ל הפגינו נגד החלטת יהב להוציא צו סגירה למפעל

עובדי מפעל כרמל אולפינים הפגינו היום (ה’) נגד החלטת ראש עיריית חיפה יונה יהב, להוציא צו סגירה למפעל.

09_עובדי_כרמל_אולפינים_מפגינים_נגד_צו_הפסקת_העבודה_שהוציא_יונה_יהב.JPG

עובדי כרמל אולפינים מפגינים נגד צו הפסקת העבודה שהוציא יונה יהב
כזכור ראש עיריית חיפה יונה יהב, הוציא אתמול צו סגירה מיידי כנגד מפעל כרמל אולפינים. החברה פנתה לבית המשפט בעניין ובית המשפט נתן צו לעיכוב ביצוע צו ההפסקה. היום לשכת ראש הממשלה התערבה למניעת הסגירה הזמנית של המפעל ודרשה מיהב לבטל את החלטתו.

08_-_עובדי_כרמל_אולפינים_בהפגנה_מול_קריית_הממשלה_נגד_סגירת_המפעל._צילום_-_חי_פה_בשטח.jpg

עובדי כרמל אולפינים בהפגנה מול קריית הממשלה נגד סגירת המפעל. (צילום – חי פה בשטח)
מאות עובדים הפגינו היום נגד החלטתו של יהב. המפגינים הרימו שלטים עליהם נכתב בין היתר: “יונה יהב תתפטר” – התעשייה במפרץ חיפה = אלפי בתי אב” – “התעשייה הכח הכלכלי המניע את המדינה” ועוד.

דב_חנין.jpg
ח”כ דב חנין
בעקבות התערבות לשכת ראש הממשלה הגיב ח”כ דב חנין, בפוסט ברשת החברתית בפייסבוק:
“לשכת ראש הממשלה מתערבת למניעת סגירה זמנית של מפעל מזהם ומסוכן במפרץ חיפה. מפעל “כרמל אולפינים” מהווה חלק מקבוצת בתי הזיקוק לנפט (בז”ן), ששייכת לטייקון עידן עופר, המתגורר בלונדון. המפעל מייצר חומרי גלם לתעשיית הפלסטיקה, והוגשו נגדו בעבר כתבי אישום בגלל זיהום אוויר חמור ואיחסון פסולת כימית מסוכנת. אתמול החליטה עיריית חיפה להוציא נגדו צו סגירה. אז למה אי אפשר עדיין לנשום לרווחה? כי ראש לשכת נתניהו דרש מראש עיריית חיפה באופן חריג לבטל את צו הסגירה. התירוץ? כמה לא מפתיע: מטעמי ביטחון. באיזה מין עולם סגירת מפעל מסרטן נחשבת “סיכון ביטחוני”, אבל המשך הפגיעה בבריאות ובחיים היא תועלת ביטחונית? אגב, לשכת נתניהו לא הציגה בפני ראש העירייה כל מסמך רשמי המעיד על “הצורך הביטחוני” בהמשך פעילות המפעל”.

“כמה זה לא מפתיע: כשהמורים לא קיבלו משכורת – נתניהו לא התערב כדי לעזור להם. כשקשישים נדחקים לעוני כי אין להם פנסיה – הוא לא מתערב כדי לעזור. אבל כשהאינטרס הציבורי מוביל סוף-סוף לנקיטת צעדים נגד טייקון – נתניהו מזנק מיד לפעולה. נתניהו הראה שוב באיזה צד הוא עומד. וזה לא בצד של אזרחי ישראל”.

דר_עופר_דרסלר_-_מנכל_איגוד_ערים_לאיכות_סביבה_-_חיפה.jpg
ד”ר עופר דרסלר – מנכל איגוד ערים לאיכות סביבה – חיפה
מאיגוד ערים להגנת הסביבה נמסר לאור צו עיכוב סגירת כאו”ל: “האיגוד מציג את נתוני המדידה של תחנות הניטור באופו גלוי לאזרחים באתר האינטרנט, ומעדכן ככל שישנן תקלות. נתונים אלו יעמדו לפתחם של השופטים כאשר יקבלו את החלטתם. האיגוד מאמין בשקיפות נתונים, דיון מקצועי וענייני”.


הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.