מסע הלוויה של ג’וני הרדי ז”ל וההספד של ג’ורג’ ואסילי | וידאו

הלווייתו של ג'וני הרדי בחיפה (צילום וסיקור: חגית אברהם וכתב החדשות של חי פה)

ג'ורג' ואסילי בהלווייתו של ג'וני הרדי בחיפה (צילום: חגית אברהם)

מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה” בסקירה נרחבת

קהל רב של מאות אנשים ליווה היום (שלישי 7.11.2017) בשעות אחר הצהריים, את יונתן (ג’וני) הרדי ז”ל מי שהיה שחקן ומאמן העבר האגדי של “מכבי חיפה” בכדורגל שהלך לעולמו אתמול בגיל 83, לאחר מאבק ממושך במחלת האלצהיימר, בדרכו האחרונה בבית העלמין ב”שדה יהושע” בנווה דוד בחיפה.

וידאו: דברים שנאמרו לזכרו של ג’וני הרדי מאת ג’ורג’ ואסילי

(צילום: חגית אברהם)

 

הלווייתו של ג’וני הרדי בחיפה (צילום: חגית אברהם)

בין כל מאות האנשים שהגיעו ללוות וליטול חלק בהלוויה היו נשיא מועדון “מכבי חיפה” יעקב שחר, המנכ”ל אסף בן דב, מאמן הקבוצה גיא לוזון, מאמן השוערים ניר דוידוביץ’, כמו כן נראו בקהל חברי הנהלה, שחקני עבר ומאמני עבר רבים בהם: יעקב מעיין, אברהם מנצ’ל, ציון מרילי, צדוק מלכה, איתי מרדכי, חיים סילבס, ראובן עטר, משה סלקטר, אברהם אבוקרט ועוד. קפטן קבוצת “מכבי חיפה” כיום, דקל קינן ומנהלה רפי אוסמו הניחו זרי פרחים בשם המועדון. מאות אוהדי הקבוצה רבים מתושבי העיר חיפה הגיעו אף הם לחלוק להרדי ז”ל כבוד אחרון.

הלווייתו של ג’וני הרדי בחיפה (צילום: חגית אברהם)
הלווייתו של ג’וני הרדי בחיפה (צילום: חגית אברהם)

במהלכה של הלוויה נקראו הספדים מרגשים של בני משפחת הרדי, שחקן העבר של המועדון עודד בלוש, מוטי לוביצקי והאוהד המסור והנאמן של הקבוצה שנים רבות ג’ורג’ ואסילי, מי שהיה אז גם בתפקידו של אפסנאי הקבוצה בתקופתו של הרדי כשהיה מאמן מכבי חיפה. בתום הלוויה הונחו עשרות זרים על קיברו הטרי של הרדי ז”ל.

הלווייתו של ג’וני הרדי בחיפה (צילום: חגית אברהם)

בין מאות האוהדים הרבים מתושבי העיר שהגיעו ללוות את הרדי ז”ל היו גם אוהדיה המסורים והנאמנים של קבוצת “מכבי חיפה” כיום ג’ורג ואסילי, הידוע כאוהדה המיתולוגי והאהוב של מכבי חיפה ולירן אלזסר הידוע בכינויו “לירן חולצה אפורה”, בתום מסע הלוויה המרגש אמר ג’ורג ואסילי לכתב החדשות של “חי פה”: “היתה לי הזכות הגדולה והכבוד הגדול להיות אפסנאי הקבוצה בתקופה שהוא אימן את מכבי חיפה. ג’וני ז”ל היה איש קטן קומה ונמוך אך היה לו לב חם ואוהב גדול וענק, הוא אהב את השחקנים והשחקנים כולם אהבו אותו, הוא היה דמות אבאית וחינוכית גם יחד, הוא נתן לי כבוד גדול ותמיד העריך אותי, הוא אמר לשחקנים קודם כל אפסנאי הקבוצה ואחר כך אתם השחקנים, איש ענק היה, לעולם לא אשכח אותו, יהיה זיכרו ברוך !”.

הלווייתו של ג’וני הרדי בחיפה (צילום: חגית אברהם)

לירן אלזסר, הידוע בכינויו “לירן חולצה אפורה”, שאף הוא מאוהדי הקבוצה הידועים אמר לכתב החדשות של “חיפה”: “רבים אינם יודעים, אך בעבר שיחקתי גם אני כדורגל בבית הספר לכדורגל של מכבי חיפה, באותה התקופה בה הרדי אימן את במחלקת הנוער, הוא היה איש חביב ונעים הליכות על כולם, כל האנשים הרבים שהגיעו היום לכאן לכבד אותו בדרכו האחרונה מראה כמה כל כך אהבו אותו כולם”.

הלווייתו של ג’וני הרדי בחיפה (צילום: חגית אברהם)

ג’וני הרדי ז”ל הוא שם דבר במועדון כדורגל מכבי חיפה, שיחק בה בין השנים 1951-1963 ולאחר מספר שנים הפך למאמנה של הקבוצה הבוגרת, והיה לו הכבוד הגדול להיות בצוות המקצועי שהוביל את מכבי חיפה כשלקחה את האליפות השלישית שלה בשנת 1988/89, כשהיה עוזרו של אמציה לבקוביץ’. בשנות ה-90 המאוחרות היה הרדי ז”ל גם מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער וגילה כישרונות לקבוצת הבוגרים של המועדון.


מערכת אתר החדשות “חי פה” מרכינה ראש ומשתתפת בצערם של בני משפחת הרדי.

יהיה זיכרו של יונתן (ג’וני) הרדי ברוך !

צילומים בלעדיים לאתר “חי פה”: חגית אברהם.

הלווייתו של ג’וני הרדי בחיפה (צילום: חגית אברהם)
ג’ורג’ ואסילי בהלווייתו של ג’וני הרדי בחיפה (צילום: חגית אברהם)

הגיבו כאן לכתבה