ג’וני הרדי ז”ל: אבל כבד בספורט החיפאי – מועד הלוויה כאן

אבל כבד בספורט החיפאי: הערב 06.11.2017 הלך לעולמו שחקן ומאמן ג’וני הרדי שחקן ומאמן העבר האגדי של מכבי חיפה, בן 83 במותו.


מאת: כתב הספורט של האתר “חי פה”

אבל כבד ירד הערב בספורט החיפאי, הערב הלך לעולמו שחקן ומאמן העבר האגדי של מכבי חיפה, ג’וני הרדי והוא בן 83. ג’וני הרדי נולד ב-2 ביוני 1934 וסיפור נחיתתו במכבי חיפה מאפיין את רוח הזמנים ההם. כיליד חיפה, וכבן לאב שעבד ברכבת, הועברה המשפחה לעיר קנטרה שבמצרים שהיתה אז תחת השלטון האנגלי. הוא למד בפנימיה, מגיל 9 עד 13 שיחק כדורגל והרחיב פעילותו גם לטניס, טניס – שולחן, התעמלות, שחיה, סקווטש, קריקט ואפילו הוקי קרח.

ג’וני הרדי הגיע ל”מכבי חיפה” בשנת 1948, בגיל 14 והוא שיחק בשורות קבוצת הנוער מכבי “שלמה” עד גיל 16 ומשם קפץ לקבוצה הראשונה. הוא 193 הופעות ליגה ועוד 28 משחקים בגביע וכבש בסך הכל במדי מכבי חיפה 91 שערים. הרדי שיחק גם בבית”ר ובמכבי זיכרון יעקב ובגיל 34 תלה את נעליו. מאז הפך להיות גם מאמן ואימן את קבוצת הנוער של מכבי חיפה. אחר כך מונה למנהל הקבוצה. ב-1971 הגיע למשרת המאמן בקבוצה הבוגרת ואימן אותה במספר קדנציות. הרדי היה למאמן שהעלה את מכבי חיפה ליגה ב-1981 וכיהן כמאמן הקבוצה הבוגרת במעמד חצי הגמר הבלתי נשכח בשנת 1983 (4:4 נגד מכבי ת”א).

ג’וני הרדי טיפח וגידל עשרות שחקנים רבים בחיפה בהם אבי רן ז”ל, ברוך ממן, ראובן עטר ואייל ברקוביץ’, איתן אהרוני, אברהם אבוקרט, ברוך ממן, משה סלקטר, רוני רוזנטל, אריק בנאדו וניר דוידוביץ’. אין ספק כי ג’וני הרדי היה דמות משמעותית וחזקה בכל ההיסטוריה של מחלקות הנוער של המועדון והוא המשיך את השליחות בדרכו זאת עד אשר חלה.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:
ג’וני הרדי ז”ל

הערב, עם לכתו של הרדי, אמר נשיא מועדון הכדורגל של מכבי חיפה יענקל’ה שחר:

“הצטערתי מאוד לשמוע הערב על מותו של ג’וני. לא נשכח אף פעם את ג’וני השחקן את ג’וני המאמן ואת ג’וני שתרם שנים רבות כל כך הרבה למועדון כדורגל מכבי חיפה. כולנו מצטערים על לכתו, המועדון מרכין ראשו בערב זה ואנו מוסרים את תנחומינו למשפחה”.

מועד הלוויתו של ג’וני הרדי:

מועד הלוויה של ג’וני הרדי

 

יהיה זכרו ברוך !

הגיבו כאן לכתבה