מירוץ אקשן פלאנט 8: סיכום המירוץ ששטף את חיפה בכתום

המירוץ הכי אקסטרימי חיפאי יצא לדרך זו השנה השמינית בחוה"מ, סוכות, 2017, כשאת רחובות וכבישי העיר שטף הצבע הכתום של בגדי המשתתפים.

יוצאים לדרך. צילום:אתר אקשן פלאנט בפייסבוק.
אשדר בהצדעה רחב

במירוץ אקשן פלנט בחיפה השתתפו כ-1,200 רצים שזהו מספר שיא למירוץ אורבני בארץ ואף בעולם. 500 צוותים, 12 משימות, 3 מקצים ועיר אחת שנשטפה באנרגיה כתומה. הצוותים מכל רחבי הארץ התחרו ראש-בראש בניווט ברחבי העיר חיפה, פתירת כתבי חידה וביצוע 12 משימות מאתגרות וחווייתיות.

המרוץ מיועד לכולם, משפחות, ילדים, נוער, ספורטאים ומבוגרים. משתתפי המרוץ התמודדו עם משימות מאתגרות וחווייתיות הדורשות שיתוף פעולה, עבודת צוות, אומץ וגם קצת הומור. מארגני המרוץ הבטיחו שהמרוץ השנה יהיה הגדול והמאתגר מקודמיו וגם קיימו. יריית הפתיחה החלה ביום שישי ה-6.10.2017, מקניון הסינמול, בשעה 9:00 בבוקר, בשלושה מקצים: המקצה הכללי הכלל זוגות של משתתפים כאשר על אחד מבני הזוג להיות מעל גיל 18, מקצה הנוער המוגבל ל – 200 צוותים ומאפשר רישום זוגות בגילאי 15-18, ומקצה משפחות בו ניתן להירשם בצוותים של 2-4 משתתפים, כאשר על אחד מחברי הצוות להיות או מעל גיל 45 או מתחת לגיל 16 וחבר צוות אחד מעל גיל 18. פרסים הוענקו לזוכים במקצים השונים ולצוותים שיתחרו בתחפושות מקוריות.


בתור אירוע שחלק ניכר בו הוא בעצם הספורט והפעילות הגופנית, בחרנו מספר צוותים המורכבים מאנשים שיש להם עיסוק או חיבור לספורט ביום יום:

לפני תחילת המירוץ, במקצה המשפחות, תפסנו צוות מעניין המורכב משלושה משתתפים: יפה סחייק (58) שהגיעה עם בנה מאילת!, עובדת בהנהלה של קבוצת הכדורסל הפועל אילת ואחת האוהדות האדוקות של הקבוצה. גל (23) בנה של יפה כאמור, שנמצא כרגע בין עבודות ולפני לימודים אקדמאיים ואור לוונטל (36), דיקן מכללת אוהלו, מדריך כדורגל ובמקרה בנו של שחקן העבר אלי לוונטל ששיחק בין היתר בהפועל חיפה ובנבחרת ישראל.

יפה שהגיעה מעיר הנופש הדרומית סיפרה לחי פה מדוע בחרה להשתתף במירוץ רחוק מכור מחצבתה:

מירית הנדסה – נותרו 2 דירות

“אני חברה טובה של ההורים של אור שהם כמו משפחה בשבילי כבר 25 שנים, עוד מהתקופה שגרו באילת ומבחינתי המרחק הוא לא פקטור משום שההנאה והביחד עם כל משפחת לוונטל מבטלים כל מרחק, למרות שאני בת 58, אני חולת אקשן ואתגרים ופשוט מתרגשת כבר להתחיל את החוויה”.

 

אור, שמלבד היותו דיקן, גם מחזיק  בתעודת מאמן כדורגל ועושה חוגי כדורגל לבנות בהתנדבות מתוך כוונה לעזור ולקדם את הענף, סיפר לחי פה בתור חיפאי ותיק מה גרם לו השנה להירשם למרוץ?

תמיד הייתי רואה את החבר’ה עם החולצות הכתומות רצים בעיר ולא ממש התעמקתי. השנה, אחותי רצתה לרשום אותנו כצמד ובררתי פרטים על האירוע. בסוף היא לא יכלה אז נרשמתי למירוץ עם הצוות החדש. אני משתתף בשביל החוויה והאתגר. זה אירוע חיפאי, כשיש סוף סוך משהו טוב בעיר שהופך לאט לאט למסורת, אז חובה לקחת בו חלק”.

מתחרים במרוץ אקשן פלנט בחיפה (צילום: בן סער)

 

משפחה אחרת שהתחרתה בצוות בהרכב מלא הייתה משפחת כהן. לאם אורית יש קבוצת התעמלות בשם “אורות חיפה” ובראיון לחי פה סיפרה על הסיבות להשתתפות והחוויה:

“כמשפחה ספורטיבית נרשמנו למסלול משפחות- איציק -בעלי, אני, רואי(13) גיל- בת 11 ומתעמלת בנבחרת התחרותית של אורות חיפה וגיא 8). שמענו על המירוץ מחברים ומפירסומים שונים והרעיון קסם לנו ולילדים.
זאת הייתה חוויה מדהימה לעבור את זה כמשפחה. רוב המשימות היו משימות של שילוב פעולה ועבודת צוות ולכן החוויה הייתה מגבשת ומהנה”.

אקשן פלנט בחיפה: משפחת כהן בהרכב מלא.

 

ליעד (דידי) נישליס, מארגן התחרות התראיין לחי פה וסיפר על אופי האירוע והייחוד בו השנה:

“השנה במיוחד המשימות הן מאתגרות וקשות יותר, משימות שמשלבות אקסטרים ולכלוך, חידות קשות, המירות מבוסס על יכולת של שיתוף פעולה בין חברי הצוות, מחשבה, פיזיות, אומץ ויכולת ניווט בעיר. המירוץ עבר ב-12 מקומות שונים בעיר והסתיים בספורטן. השנה, כמות המשתתפים היא אדירה, כ-1200 איש. ההשקעה השנה של העיר והספונסרים היא מהגדולות בעולם!”.

המשימות עצמן כפי שצוין נערכו במספר מוקדים בעיר חיפה כמו משימת הקיאקים בחוף השקט בבת גלים, משימת הפחד בגן האם במרכז הכרמל, משימת לייזר טאג בנמל ומשימת הזיכרון באיצטדיון “סמי עופר”.

קייאקים בחוף השקט. צילום: רדיו חיפה

 

משימת זיכרון בשילוב אפניים ב”סמי עופר”. צילום:רדיו חיפה

למקום הראשון הגיעה משפחת פישמן שכללה צוות של אבא עם שלושת ילדיו הגדולים.

בתום האירוע, ראיינו את קרן גרשגורן שהגיעה למקום השלישי והמכובד במקצה המשפחות בצוות שכלל אותה, את בעלה ואחיו של הבעל:

 

הצוות המקורי שלנו היה אסף בעלי, נדב הבן שלנו בן 15 ואני. נרשמנו כי אנחנו חולים על המירוץ, על האנרגיות, על המשימות ואנחנו תחרותיים בטירוף. קראנו לצוות צוות “מעופפי חיפה” על שם אגודת ההתעמלות שלי. נדב הבן שלנו נוסע עוד יומיים לאליפות אירופה והבנו שהמירוץ עלול לסכן אותו אז החלפנו עם אח של אסף לאל. המירוץ היה קשה בטירוף! רצנו לפי הטלפון כ-17 ק”מ. היו משימות פיזיות קשות ומאתגרות. הופתענו כשהגענו בין הראשונים והיינו מאושרים. תפוסים בכל הגוף, עייפים אך גאים!”

הגרשגורנים. זכו במקום השלישי.

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
תגובות
בטעינה...