העירייה מאתרת כלבים שברחו מהבית או טיילו לבד וקונסת את בעליהם בגין אי איסוף צרכיהם

החמרת האכיפה על כלבים משוטטים בחיפה

כלב ביום אימוץ בחיפה (צילום - ירון כרמי)

בעלי כלבים, לידיעתכם, עיריית חיפה מגבירה את האכיפה על כלבים המשוטטים ברחובות העיר.

כלב אשר ברח וטייל לבדו ברחבי העיר חיפה, נתפס ע”י הפקחים והועבר להסגר- הבעלים קיבלו קנס בסך 730 ש”ח בו צוין “נתת לכלבך לעשות צרכים ולא אספת אותם” ותשלום בסך 164 ש”ח לשחרור מההסגר.

עיריית חיפה: “אגף הפיקוח מבצע סיורים ברחבי העיר ובתוך השכונות, על מנת לשמור על הסדר הציבורי ולא בכדי לארוב לכלבים משוטטים”.


זאת לא הפעם הראשונה שבעלי כלבים בחיפה מקבלים קנס עד הבית בו צולם הכלב שלהם משוטט לבד ועושה את צרכיו. לא פעם מדובר בכלב שברח או בכלב שהלך לאיבוד, כך שהם משלמים שני קנסות גם על אי איסוף צרכיו של הכלב וגם על השחרור מההסגר.

מקרה כזה התרחש לפני כשבוע כאשר כלב שרק אומץ מצער בעלי חיים ברח מהבית וטייל לבדו. עת שטייל לבדו פקחי העירייה עקבו אחריו, צילמו את הכלב עושה צרכים לאחר מכן תפסו אותו ולקחו אותו להיסגר. בתמורה לשחרורו הבעלים שילמו 164 ש”ח אך ההפתעה היתה הדו”ח שהגיע עד הבית עם תמונות של הכלב מאותו יום שברח ונתפס בו מחייבים את הבעלים לשלם קנס בסך 730 ש”ח על אי איסוף צרכיו של הכלב למרות שבאותה העת הכלב היה לבדו ולא עם בעליו.

מקרה דומה קרה גם לתושבת העיר אורלי פריד-גרוסו שהפקחים עקבו אחרי הכלבה שלה שברחה לרחוב, וצילמו אותה עושה צרכים. גם היא קיבלה דו”ח על שוטטות וגם על עשיית צרכים. פריד-גרוסו,  לא שילמה וביקשתי להישפט. לדבריה היא הגיעה לבית המשפט בחיפה ולהפתעתה זימנו  יחד איתה עוד 10 אנשים עם אותו סיפור בדיוק. סיפור שנסגר בוויתור על החוב במלואו טרם כניסתה לשופט.

פריד גרוסו: “העירייה שולחת פקחים בשיטת מצליח. רוב האנשים נבהלים ומשלמים מאות שקלים של הדו”ח וככה העירייה מרוויח”.

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

“אגף הפיקוח מבצע סיורים ברחבי העיר ובתוך השכונות, על מנת לשמור על הסדר הציבורי ולא בכדי לארוב לכלבים משוטטים. במידה ונתפס כלב משוטט העושה צרכיו ברחוב, המפקח העירוני ונציג השירות הווטרינרי מנסים לאתר את בעל הכלב, באמצעות קריאת הצ’יפ, והכלב נלקח לכלביה העירונית עד לדרישת בעליו. מאחר ובמקרה זה מדובר בשתי עבירות – עשיית צרכים ברחוב ושיטוט כלב ללא בעלים, נרשמים לחובת בעל הכלב שני קנסות נפרדים”.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. יובל אמר/ה

    איך אפשר לקנוס בעל כלב על אי איסוף צרכים כאשר הכלב ברח ובעל הכלב לא נכח במקום?

הגיבו כאן לכתבה