אופק מאיר התמנה למנכ”ל מרכז חינוך ליאו באק ויחליף את דני פסלר

הרב אופק מאיר - מנכ"ל ליאו באק (צילום: אלבום אישי)

היום  מונה רשמית הרב אופק מאיר כמנכ”ל מרכז החינוך ליאו באק במקום דני פסלר המנכ”ל הפורש. הרב מאיר ייכנס בינואר 2018. עד לתאריך זה ימשיך דני פסלר בתפקידו.

בכך סיים המינוי את חרושת השמועות אשר התרוצצו מאז הודיע דני פסלר על פרישתו.

עם מינויו, סיפר הרב מאיר לחי פה:

נולדתי בתל אביב. בכיתה ג’ עברתי להתגורר עם משפחתי בירושלים. בשנת 1989, בצבא שירתתי בתזמורת צה”ל ובמקביל התנדבתי בתנועת הנוער הרפורמית. שם הכרתי את אשתי, יפעת. לליאו באק, הגעתי בעקבות חברתי, לימים אשתי, אשר הייתה בוגרת ליאו באק. עם הגעתי, אימץ אותי הרב סמואלס  אל חיקו.

לימים סגרתי מעגל, עת לקחתי חלק פעיל בקבורתו של הרב סמואלס ז”ל, מייסד ליאו באק. בכוונתי לעלות לקברו של סמואלס ז”ל, להתפלל שם, בבית הקברות בעין הוד ולציין סגירת מעגל נוסף, עם מינויי למנכ”ל ליאו באק.

ממש לפני חודשיים, אמרה לי אנט, אלמנתו של סמואלס ז”ל, כי היא חפצה לראות את שובי ופריחתי  בבית הספר ליאו באק. איש לא ציפה אז למינוי הזה.

 

30 שנות עשייה חינוכית

שלושת ילדיו של הרב אופק מאיר (10, 16, 20), למדו ולומדים בליאו באק.

  • בשנת 1998, הוביל הרב מאיר את הקמת מרכז לוקיי ללימודי יהדות, אותו ניהל במשך 8 שנים, עד שנת 2006.
  • בשנת 2006 הקים את בית הספר היסודי של ליאו באק וניהל אותו במשך 4 שנים, עד 2011.
  • בשנת 2011 ניהל את חטיבת הנעורים בליאו באק (חטיבת הביניים).

השינוי הגדול אותו העביר בחטיבה, הוא המעבר מ”חטיבת הביניים” ל”חטיבת הנעורים”. בחזונו, מדגיש הרב מאיר כי כיתות ז’-ט’ הן לא “תחנת ביניים” בין היסודי לתיכון, אלא בית ספר, בו שלוש שנים של חיים, המתוארות על ידי המילה “נעורים”.

מדובר בהשלכה אנרגטית ופילוסופית, הן עבור התלמידים והן עבור המורים, שאין מדובר בחטיבת מעבר שמטרתה היא הישרדות, אלא תקופה חשובה בפני עצמה.

עוד הטמיע הרב מאיר את חזונו של מעבר מ”הערת המחנך” ל”הארת המחנך”. ברמה הפרקטית זה אומר שהשיח בין המחנך לתלמיד הוא על דרכו של התלמיד ולא רק על ציוניו.

 

הרב אופק מאיר

 

אנו בחי פה נאחל לרב מאיר ולדני פסלר הצלחה בדרכם החדשה

 

תגובת הרב אופק מאיר:

“ב – 1989 הגעתי לליאו באק לראשונה לתפילות יום הכפורים שם התחלתי

את המסע הליאו באקי שלי.

עמדתי נפעם למול עולם חדש שנגלה בפניי; בית ספר ממלכתי ולצדו בית כנסת, פעילות ענפה של עשייה חברתית, שיחה עמוקה ומתמשכת בין צוותים, תלמידים, הורים ושותפים בארץ ובתפוצות סביב סוגיות בחינוך, ציונות, יהדות וקהילה, ובעיקר חינוך עמוק לפלורליזם וסובלנות.

מצאתי בית, בית שהחינוך הממלכתי והשיח הציבורי בישראל מנע ממני

עד לאותו היום מלהכיר ולפגוש.

התאהבתי במקום ובאנשים שבו ומאז אני שם, לומד ומלמד, שותף ויוזם.

מרכז חינוך ליאו באק הוא מופת עבורי ועבור רבים למפעל חינוכי קהילתי בעל חזון גדול היודע להגשים ולפרוט אותו לתהליכים מורכבים ותכניות פעולה מגוונות במציאות

הישראלית המורכבת.

התרגשות ושמחה רבה בלבי על הזכות לעמוד בראש מרכז חינוך ליאו באק ולהיות ממשיכם של הרב ד”ר מאיר אלק שלא זכיתי להכירו, רבי ומורי הרב ראובן סמואלס ז”ל שהלך לעולמו לפני כשנה ושל מר דני פסלר שבשמונה עשרה השנים האחרונות זכיתי לעבוד, ללמוד ולהתפתח תחת שרביטו כמנהל הכללי של המרכז.”

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו