קו אוטובוס בשבת בין חיפה לתל אביב: אגודת ״נוע תנוע״

 

ביום שבת הקרוב יחל לפעול קו חדש של אגודת ״נוע תנוע״ בין חיפה לתל-אביב. האגודה מפעילה אוטובוסים בשבת מזה כשנתיים בגוש דן ובבאר שבע. היוזם והמנכ״ל הוא במקרה צעיר חיפאי, אחד משלנו – רועי שוורץ תיכון:

״אחרי שנתיים של פעילות בנוע תנוע, אני נרגש לחבר את עיר מגוריי חיפה, לתל אביב בשבת. העיר השנייה והשלישית הכי גדולות בישראל.

התחבורה הציבורית באמצע השבוע לעולם לא תהיה טובה כל עוד לא תהיה תחבורה בשבת ולכן אנחנו פה כדי לעשות את מה שהממשלה לא עושה וזה לחבר את ישראל בשבת ולאפשר לכל אחד לבחור איך לבלות בשבת.

המטרה שלנו היא להיסגר אחרי שהמדינה תיקח אחריות ותפעיל תחבורה בשבת.״

שני מימין: שוורץ תיכון. צילום: אביחי לוי

 

כיום, רוב הציבור תומך בתחבורה ציבורית בשבת אשר מהווה אמצעי חיוני להסרת התלות מהרכב הפרטי עבור אזרחים רבים. הם טוענים כי הדרישה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת איננה מהלך נגד הציבור הדתי והחרדי, אלא מהלך לסייע למי שרוצה בכך. הרי מי שרוצה ויכול ממילא יוצא ברכב פרטי ללא הפרעה וללא התנגדות. בחברה ישראלית ישנם קהלים רבים שאינם שומרים שבת ללא קשר לתחבורה הציבורית – לרבות כאלה שאינם יהודים כלל. מציאות זו איננה זרה לנו בחיפה ובהתאם לכך יש תחבורה ציבורית מצומצמת גם לאורך סוף השבוע.

התחבורה ציבורית בשבת תסייע יותר מכל להורדת מכוניות מהכביש וכך לחסוך בחיי אדם בתאונות דרכים ובתחלואה הנגרמת כתוצאה מהשימוש הרב במכוניות. ולסיום, היא תסייע מאוד לצמצם את הפער בין מי ״שיש לו״ למי ״שאין לו״ גם ביכולת להגיע לים ולהיפגש עם חברים בסוף השבוע.

נפרסם את לוח הזמנים והמסלול של הקו לאחר שיוגדר סופית.

צילום: אביחי לוי

איפה ומתי עולים על הקו המחבר את חיפה ותל אביב בשבת? כל הפרטים בלו"ז שבתמונה.

על מנת לנסוע איתנו יש להצטרף לאגודה, לאחר מכן להוריד את אפליקציית HopOn ולהזין בה אמצעי תשלום. להצטרפות לאגודה – http://bit.ly/2ic4ndQ

והכי טוב – לכבוד הפתיחה ההשתתפות בהוצאות הנסיעה היא 9 ₪ בלבד (לנוסע, לכיוון), במקום 35 ₪. הקו יפעל החל מהשבת הקרובה 19.08.17 ועד ה-16.09.17.

 

לא ניתן להגיב