"רצים ומנקים" – החזון בכל חופי הארץ

"רצים ומנקים" המיזם המבורך והמיוחד של החיפאי גיא פארן, בו משלבים פעילות גופנית וניקוי חופים. אז אם אתם חובבי ספורט ואוהבים לשמור על הסביבה לשנות ולהשפיע זה בשבילכם.

התמונות באדיבות דף pick&run
התמונות באדיבות דף pick&run

מיזם "רצים ומנקים" הוא אחד המיזמים המבורכים שיצא לדרך השנה בחיפה, במסגרתו רצים בחוף הים ובו זמנית מנקים את החוף. כאשר המטרה היא להנחיל אותו בכל הארץ.

את המיזם המבורך והמיוחד שאף זכה לסיקור תקשורתי מערוצי תקשורת זרים בעולם יזם גיא פארן, בן 28 תושב חיפה.

 

גיא פארן

בראיון לחי פה מספר גיא פארן על איך זה התחיל:

"אני חובב ספורט וכשהיתי רץ בים נורא הציק לי לראות פחיות ושקיות ובקבוקים. היתי רץ ואוסף את הלכלוך עד שהבנתי מהר מאוד שזה לא יעיל. היתי מסיים את הריצה עמוס וגדוש ותשוש והבנתי שצריך לעשות משהו רציני ומאורגן, ואוליי יש עוד אנשים שאיכפת להם כמוני. הקמתי קבוצה שמשלבת ריצה וניקוי חופים כל שישי באותה השעה. אנחנו נפגשים בסאן ביץ' עם חולצות ולוגו של המיזם, מחלק שקיות מתכלות לאיסוף רצים, מנקים ונהנים".

המיזם שיצא לדרך לפני כארבעה חודשים מוכיח שאכן יש לא מעט כמו פארן, אנשים איכפתים שאוהבים לרוץ וגם לשמור על הסביבה וקבוצת הרצים ומנקים מונה כיום כ-70 אנשים באופן רשמי שזוכים להרבה מחוות גם מהרוחצים וגם מהמצילים ואף לא פעם זוכים גם למחיאות כפיים ובזכות.

פארן מוסיף: "אנחנו נהנים לאורך כל הדרך מהעשייה שלנו ומקבלים מחוות מהרוחצים והמצילים וגם מפתחים שיחות איתם, עושים הסברה ומעלים את המודעות. המפגש מתקיים כל שישי בשעה 17:00 ריצה של שעה וחצי מנקודת המפגש בסאן ביץ' לכיוון דרומה. המשתתפים מתחלקים לקבוצות לפי היכולת של כל אחד. קבוצת ריצה של ארבעה ק"מ חמישה ק"מ ושישה ק"מ הלוך וחזור. רצים ומנקים את הלכלוך שהים פולט לחוף ואת הזבל שהמתרחצים לא חוסכים בלהשאיר".

"המטרה של המיזם היא מעורבות חברתית והחזון- קבוצה של רצים ומנקים בכל חופי הארץ"

"המטרה של המיזם היא מעורבות חברתית", אומר פארן "אני מאמין שבתור אזרחים ותושבים נוכל להשפיע על החיים שלנו, על הסביבה שלנו, על כדור הארץ עצמו ולעשות את זה באמצעות הספורט".

"המיזם הכללי הזה נועד לאנשים שאוהבים את הים ורוחצים בים בשעות הספיציפיות האלה שבהן אנחנו נפגשים. כאשר החזון הוא שתהיה קבוצה כזאת בכל חופי הארץ ואני חושב שזה בר ביצוע", מסכם פארן.

"עושה ולא רק מדבר"

 

רחלי אור

רחלי אור, מנהלת ומדריכה ראשית של כמו דג במים – המרכז לשחיית תינוקות, פעוטות וילדים בחיפה, וחברה בקבוצת "רצים ומנקים" מספרת על השתתפותה בקבוצה ועל פארן: "גיא פארן הוא בחור מדהים מלא מוטיבציה שלא מתייאש. היה מעלה תמונות של הלכלוך בים ומפרסם על הנושא עם הרבה רצון ומוטיבציה לשינוי. מיד החלטתי שאני גם לוקחת חלק במיזם המבורך הזה וכמו שאר המשתתפים אנחנו באים עם רצון לתרום. אנחנו נפגשים רצים ואוספים את הלכלוך. מה שמדהים הוא שגיא לא מתייאש, אדם מדהים שאיכפת לו, אדם שעושה ולא רק מדבר".

 

אז אם גם אתם איכפתיים ובא לכם לקחת חלק בעשייה המדהימה הזאת לעשות ספורט ובו זמנית גם לשמור על הסביבה ולגרום לשינוי אמיתי. אתם מוזמנים להצטרף לקבוצה דרך דף הפייסבוק pick&run

המפגש כל שישי בשעה 17:00 בחוף הים ליד הסאן ביץ'.

התמונות באדיבות דף pick&run

 

התמונות באדיבות דף pick&run

התמונות באדיבות דף pick&run

התמונות באדיבות דף pick&run
התמונות באדיבות דף pick&run

לא ניתן להגיב