חגיגה לדמוקרטיה במחנה הציוני בחיפה: עמיר פרץ ואבי גבאי עלו לסיבוב השני

מפלגת המחנה הציוני יצאה היום לבחור את היושב ראש הבא שלה. היכל הספורט התמלא בדגלים, שלטים, שוקולדים, פוליטיקאים מקומיים והנציגים עצמם, ולכולם יש תקווה אחת. להחזיר עטרה ליונה ולחזור לנהל את המדינה. התוצאות היום יקבעו האם יש למחנה הציוני סיכוי להתמודד על ליבו של הבוחר.

מאות תומכים של מפלגת העבודה בעיר הגיעו היום להיכל הספורט לבחור את מי שיהיה יושב הראש הבא של המחנה הציוני, והם מקווים שיום אחד גם ראש הממשלה הבא.

מנהל מטה הבחירות של חבר הכנסת אבי גבאי, ניר שובר, היה גאה מאוד בתוצאות.

"עבדנו קשה מאוד כי אנחנו מאמינים מכל הלב ביכולת של גבאי לעשות שינוי אמיתי במדינה שלנו וגם בעיר שלנו, חיפה. גבאי הוא מנהיג ראוי, צעיר, ערכי ואני בטוח שהוא יהיה עוד כמה ימים יו"ר המחנה הציוני ובעתיד גם ראש הממשלה הבא וכולנו נצא נשכרים מכך".

חבר המועצה בועז גור, שתומך בחבר הכנסת עמיר פרץ, היה גם הוא מאוד מרוצה מהתוצאות.

"אנחנו נעבוד קשה על מנת שפרץ ינצח את גבאי. אני מאמין שהעבודה הקשה שלנו והפעילות הפוליטית והציבורית של פרץ לאורך עשורים רבים תביא לו את הניצחון".

צפו בריאיונות וידאו עם תומכי המועמדים


היכל הספורט היה מלא בשלטים, פעילים מלאי אופטימיות, עיתונאים מקומיים וארציים, מצלמות, המועמדים עצמם וקלפיות ממוחשבות. כל תושב שהגיע לבחור מצא את עצמו קורבן לפעילים רבים, שקיוו מטר לפני הקלפי לשכנע אותו להצביע עבור המועמד שלהם.
הם ידעו למה הם מתאמצים. בבחירות היום כל קול קובע, וייתכן שכמה עשרות קולות בודדים יכריעו האם יהיה סיבוב שני או לא ואם יהיה סיבוב שני בין איזה מתמודדים הוא יהיה.

הכניסה לקלפי של מפלגת העבודה ברוממה. (צילום – מיכל ירון)

מי שהיו נראים מאוד בטוחים בעצמם הם הפעילים של אבי גבאי, עמיר פרץ ויצחק הרצוג.

עו"ד אליס גולדמן הסבירה שהיא מאוד מאמינה בהרצוג, בגלל שכבר לפני שנים כל פנייה שלה לגבי האוויר המזוהם במפרץ נתקלה בהקשבה אמיתית ומוכנות לעזור.

 

הפעילה החברתית נעמה לזימי, שתומכת בסגן השר לאיכות סביבה לשעבר אבי גבאי, אמרה שהיא מאמינה בו מאוד והוא מייצג פוליטיקה ראוייה:

"היום קשה לראות מנהיגים כמו גבאי, שמתפטרים מהפוליטיקה בגלל שהם רוצים לחבור לאופוזיציה. גבאי הוא מועמד ערכי, מסור, שהוכיח את עצמו ואני מאמינה שהיום הוא יצליח בגדול".

 

חבר המועצה ישראל סביון אמר שהוא בטוח שחבר הכנסת אראל מרגלית יפתיע הלילה:

"אני רואה בכנסים את התמיכה העצומה שיש לאראל. הוא מועמד חזק, מאמין ביכולת שלו להיות חלק מהשינוי, ואני בטוח שהוא יכול לקדם את חיפה ויום אחד גם את כל המדינה".

 

הכניסה לקלפי של מפלגת העבודה ברוממה. צילום – מיכל ירון .

 

חבר המועצה בועז גור, שתומך בחבר הכנסת עמיר פרץ, טען שלפרץ יש כל כך הרבה קבלות מעשרות שנים של עשייה לטובת המדינה, עד שכמעט מיותר לחזור על כל הפעילות שלו:

אין אחד שלא יודע שעמיר פרץ באמת רואה את התושבים. אם יש מישהו שיילחם בשביל ילדים, בשביל זוגות צעירים, בשביל גמלאים, זה כמובן עמיר פרץ. יש לו רגישות חברתית, שאני לא רואה היום בפוליטיקה. שלא לדבר על זה שהוא התחיל את הפעילות כנגד מיכל האמוניה כשהיה שר, כי הוא תמיד היה קשוב לתושבי העיר.

לא ניתן להגיב