האם חיפה צריכה להיות בירת האלכוהול של מדינת ישראל? • דעה • ירון חנן

שלט הכניסה לפסטיבל עיר הבירה (צילום - חגית אברהם)

שלום רב,

בתקשורת המשודרת מופיעה קריאתו של יונה יהב לציבור בישראל להגיע לחיפה ולבלות ב"עיר הבירה" של ישראל, הלא היא חיפה.
ואכן כבר כמה שנים מתקיים בחיפה "פסטיבל הבירה" שנתרם בחלקו ע"י חברת בירה ישראלית וכל תכליתו עידוד שתיית הבירה בקרב צעירים.
אנו מעודדים קיום פסטיבלים בחיפה לכל מיגזרי האוכלוסייה וכמובן גם לצעירים, אך מדוע פסטיבל המעודד שתיית אלכוהול בפרהסייה?
האם זהו המסר שצריך לצאת מראש העירייה שלנו, זאת לאחר ש חיפה "כיכבה" השנה במקום הראשון בארץ בטבלת שתיית האלכוהול לנוער וצעירים?
ציפינו לתוכנית רצינית מצד העירייה למיגור תופעת שתיית האלכוהול בקרב צעירי העיר, לנחישות בטיפול בתופעה ובעיקר למסרי חינוכי שיחלחל בהתמדה בקרב הצעירים כנגד שתיית אלכוהול ובוודאי שלא בראש חוצות.
האם כך מתכוונת העירייה להתמודד עם תרבות שתיית האלכוהול שהרגה כבר כמה צעירים שתויים בעיר שלנו בשנים האחרונות והיא מקור הרע העיקרי בהתגברות האלימות והבריונות ברחובות העיר?
בתקווה שהציבור בחיפה ישמיע קולו, אני מבקש ממך להפיץ את המייל הזה לכל מכריך תושבי העיר והאזור!

2 תגובות
 1. geronimo אמר/ה

  שלום ירון חנן.
  האם העירייה מתקצבת תוכניות להסברה במערכת החינוך לבני נוער על השפעות אלכוהול?
  אי אפשר לאסור פסטיבלים כאלו כפי שלא היית אוסר על סוכנויות רכב להציג ולפרסם רכבים כי יש 400 הרוגים בתאונות דרכים בשנה.
  העניין פה זה חינוך לסכנות אלכוהול ולצריכה מבוקרת שלו.
  בכל אופן יקפידו שלא ימכרו אלכוהול מתחת לגיל 18 וצריך בכלל לאסור כניסת ילדים מתחת גיל 18 למתחם הזה.

 2. ירון חנן - הירוקים אמר/ה

  כבר אמר לי פעם יו"ר הסיעה שלנו שמואל גלבהרט: " אתה בן אדם מסוכן…כנראה שניחנת בחוש נבואי, בכל פעם שאתה מפרסם אזהרה, היא מיד מתממשת…" כך היה בנושא השריפה הגדולה בכרמל, כך היה בנושא סכנת צוברי הגז, כך בנושא אלימות בקרב בני נוער וצעירים וכך לצערי גם בנושא קיום פסטיבל "עיר הבירה" בחיפה. ואשר יגורנו קרה.
  וכי מה ציפינו? שבמקום בו מעודדים שתיית אלכוהול, לא ימצאו שיכורים או צעירים "מתודלקים"? ובירה כידוע היא משקה משכר ומשקר..לכאורה זהו משקה "קוּלי", רענן, צעיר כיפי, אך כאשר מעודדים במישרין ובעקיפין שתיית אלכוהות בפרהסיה וברשות הרבים מקבלים מיד את הסטירה בפרצוף…אלימות, וונדליזם, הפרת הסדר הציבורי ונהיגה פרועה. כל זה מוביל לצערנו ללא מעט קורבנות בארץ וכאן אצלנו באזור חיפה!לא סתם השכילו במספר מדינות למנוע שתייה בפרהסיה, למנוע פרסום של חברות המוכרות משקאות משכרים ובאותן מדינות,פסטיבל כזה לא היה מתרחש…גם בארץ ישנן ערים שסירבו לקבל את "המתנה" הזו של "פסטיבל הבירה" מחברת המשקאות הזו..
  נסו לחשוב: מדוע שחברה מסחרית תתרום אירוע כזה יקר הפונה לקהל של צעירים ובתוכו גם קטינים? התשובה ברורה: אין ארוחות חינם! זהו קהל היעד האידיאלי לשיווק מוצרים, לכל החברות וגם לחברת בירה ואלכוהול!

  ושוב באה השאלה:
  מדוע עיריית חיפה, שאמורה להילחם עד חורמה בתופעת שתיית האלכוהול בקרב הצעירים, לאור הסטטיסטיקה האיומה בחיפה בתחום זה, צריכה לקיים פסטיבל בירה בתחומה? מדוע יונה יהב צריך להזמין את הציבור בתשדירי הרדיו להגיע בהמוניו ל"עיר הבירה" בחיפה?
  אכן הוא קיבל את מבוקשו: בני נוער "מתודלקים" היטב, שהגיעו בין השאר מחוץ לחיפה, נעצרו בחשד להתפרעות אלימה במהלך הפסטיבל…

  אחח.. איזה פסטיבל היה לנו פה….ממש "הביא כבוד" לעיר…!

לא ניתן להגיב