חגיגות האליפות, אירועי הקיץ שבפתח והחופש הגדול שמתקרב ◄ כיצד נערכת המשטרה בחיפה לבאות? • צפו

מבלים בעיר הבירה

כמדי שנה, נערכת המשטרה לקראת אירועי הקיץ. כוחות המשטרה מאשרים, מאבטחים ושומרים על הסדר הציבורי כדי שניתן יהיה לקיים את האירועים בצורה מסודרת ובטוחה.

אירועי הקיץ בחיפה, כמו מצעד הגאווה, אירועי חוף שונים ומרוצים, והשנה גם את חגיגות האליפות של מכבי חיפה. סגן מפקד תחנת חיפה, רב פקד דודי לוגסי מספר בראיון על ההיערכות במיוחד בתקופה בה סכנת הפח"ע (פעילות חבלנית עוינת) מרחפת מעל ראשם של כולם.

חגיגות האליפות של מכבי חיפה (צילום: יוסף הירש)

כשהחגיגות לא אושרו

כזכור, בשנה שעברה לא אישרה המשטרה להוציא לפועל את חגיגות האליפות שהיו אמורות להתקיים במגרשי אבי רן. לוגסי מסביר מדוע לא אושרו החגיגות, ועל ההיערכות המתוגברת לקראת החגיגות שיערכו היום (רביעי 25/5/22) באצטדיון סמי עופר.

רב פקד לוגסי מסביר על ההיערכות לחגיגות האליפות ◄ צפו


'לא נאפשר לקיים אירוע לא בטיחותי'

"בשנה שעברה העירייה תכננה לערוך את החגיגות במגרשי אבי רן, שיכולים להכיל 12,000 אנשים, כאשר הצפי היה שיגיעו 30,000 חיש. כל בר דעת יכול להבין שבמקום שיכול להכיל 12,000 ויכנסו אליו 30,000 ייווצר מצב של סכנת חיים מיידית ומוחשית, על כן לא יכולנו לאפשר קיום אירוע כזה, ולא נאפשר שיגיעו לחגוג אנשים בריאים ולא יחזרו בשלום הביתה. זו הסיבה שהאירוע לא אושר והוצא צו סגירה. כל אירוע נבדק, אנו דורשים אישור של יועץ בטיחות, בודקים את כמות האנשים שיכולה להיכנס למקום, את הצפי, חלוקה של כרטיסים וכיו"ב, אם יש סיכוי שהמצב יהיה מסוכן – לא מאשרים.

מכבי חיפה בכדורגל – עם צלחת האליפות (צילום: יוסף הירש)

הפקנו לקחים

"השנה הפקנו לקחים והוחלט לחגוג את האליפות בחלק החיצוני של סמי עופר, שם יוצבו דוכנים, יהיה אלכוהול, יהיו זמרים, הפנינג אחד גדול, עם כל האישורים הנדרשים כדי שהאירוע יתקיים בבטיחות ובבטחה. תהיה אבטחה מטעם העירייה לצד שמירה של שוטרים".

רב פקד לוגסי על ההיערכות לאירועי הקיץ ◄ צפו


בודקים היטב לפני שמאשרים

"בכל אירועי הקיץ, אירועים פתוחים תחת כיפת השמיים, פעילויות בחופים, מרוצים, מצעד הגאווה, הופעות וכיו"ב, אנחנו מזמינים את מארגן האירוע, הוא מגיש בקשה מסודרת ומקבל תנאים. כשאנחנו מבינים מה צפוי להיות באירוע, מקיימים הערכת מצב, מכינים פקודת היערכות, אישור תוכניות, קובעים את הכוח האופרטיבי שנדרש בתוך האירוע כדי לאבטח אותו, יחד עם התנאים שניתנים למגיש הבקשה".

בני הנוער והחופש הגדול ◄ צפו


שכולם יחזרו בשלום

השנה, לאור התקופה המתוחה בה אנו נמצאים, כשסכנת הפח"ע (פעילות חבלנית עוינת) מרחפת מעל ראשינו, בעניין של בטיחות ואבטחה ההיערכות אף מוגברת יותר ומעט שונה. זה יכול לבוא לידי ביטוי בכמות גדולה של שוטרים ואפילו רק בביקור ניידת, תלוי בגודל האירוע. כל זאת בשיתוף פעולה מלא עם גורמי עירייה, כשהמטרה היא אחת, שכל מי שהגיע לאירוע בשלום יחזור בשלום.

מירוץ ליאו באק על חוף הים של חיפה (צילום: ירון כרמי)
מירוץ ליאו באק על חוף הים של חיפה (צילום: ירון כרמי)
הגיבו כאן לכתבה