קו 4, מסלול קו 4 יוארך החל מחודש יולי2017 ויעבור בחלקה התחתון של שכונת הדר

יונה יהב, ראש עיריית חיפה : "צעד נוסף להנגשת התחבורה הציבורית לכלל השכונות בחיפה"

בשורה משמחת לתושבי שכונת הדר. בתחילת חודש יולי הקרוב יוארך מסלול קו 4 השכונתי, ויחבר את רחובות חלקה התחתון של הדר למרכז השכונה. הארכת הקו תאפשר, לראשונה, לתושבי הרחובות הגובלים בחלק זה נגישות תחבורתית למרכז שכונת הדר ולשוק תלפיות, והיא אף עשויה  להפחית את מצוקת החנייה הקיימת ברחובות אלו.

עם החלת הארכת המסלול בתחילת חודש יולי, ייצא הקו מרחוב אבן גבירול, ומשם ימשיך לרחוב השומר ולשוק תלפיות, שם הוא צפוי לעצור בשתי נקודות עצירה – האחת ברחוב יחיאל והשנייה ברחוב סירקין. בהמשך מסלולו יחזור הקו בחזרה אל חלקה התחתון של השכונה.
תושבי איזור הדר תחתון, הידוע ברחובותיו הצרים, יזכו לראשונה ליהנות מתחבורה ציבורית נגישה וזמינה, אשר לא הייתה קיימת בו עד היום.

רחוב הילל בהדר – חיפה

הארכת מסלול הקו מהווה את השלב הראשון בתוכנית שיפור קווי האוטובוסים השכונתיים  בהדר. על-פי התוכנית המלאה, אשר מתוכננת לצאת לפועל בעתיד, צפוי הקו להמשיך גם לרחובות בחלקה העליון של שכונת הדר ולעבור ברחובות: מסדה, הלל, טבריה ובן-יהודה. בכך למעשה יבוצע שחזור של מסלול קו 4 הוותיק, הפועל מזה שנים רבות ומחבר את חלקה התחתון של שכונת הדר לחלקה העליון.

 

בור בכביש במרכז זיו

יוזמה זו מהווה דוגמא נוספת לשיתוף פעולה מוצלח בין עיריית חיפה לבין מועצת קהילת הדר, אשר יחד פועלים לפיתוח שכונת הדר ולקידום תהליך ההתחדשות העירונית המתקיים בה וצובר תאוצה בשנים האחרונות.

 

ראש העיר, יונה יהב: “הארכת הקו תספק לראשונה נגישות בתחבורה ציבורית לציבור שלם שאין ברשותו רכב פרטי, ובמיוחד לבני נוער. זהו נדבך נוסף בתוכנית שיזמנו לשיפור ולהנגשת התחבורה הציבורית בחיפה, על כלל שכונותיה”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.