היזם של מגדלי מגידו ממשיך לבקש להתחיל בנייה לפני הקמת בית ספר חלופי

ההורים של התלמידים בבית הספר דוד ילין ברחוב מגידו קיבלו מכתב לפיו הוועדה המחוזית פנתה ליעוץ משפטי על מנת לבדוק האם ניתן לאשר ליזם להתחיל לבנות יסודות למגדלים ורק לאחר מכן להשלים את בניית בית הספר החלופי.

לטענת הורים לתלמידים בבית הספר ההכרעה צריכה להתקבל ללא דיחוי בוועדה המחוזית, על מנת שלא להעמיד בסכנה את הילדים.

בניין בבנייה ברחוב מגידו במרכז הכרמל

 

הוועדה המחוזית העבירה את בקשתו של היזם גד זאבי ליעוץ משפטי. מדובר בעוד שלב בדיונים המשפטיים הנוגעים לכך שהיזם של מגדלי מגידו אמור לבנות מבנה חלופי לבית הספר דוד ילין, לפני שהוא מתחיל לבנות את המגדלים.

לטענת הורים מבית הספר דוד ילין, המגדלים היו אמורים להתנשא לגובה רב הרבה יותר, ולכן כשהיזם חישב בעבר את הכדאיות הכלכלית של הפרויקט, הוא היה יכול לספוג את הקמת בית הספר. כיום היזם עתיד להקים הרבה פחות יח”ד, ולכן הוא פנה לוועדה המחוזית על מנת שתפטור אותו מהצורך להקים מבנה עבור התלמידים.

בית ספר דוד ילין, מרכז הכרמל

 

ביקש להתחיל בחפירת יסודות לפני הזזת בית הספר

בשנת 2016 פנה היזם לוועדה המקומית על מנת שזו תאפשר לו לשנות את סדר השלבים. על פי התוכנית המאושרת, היזם צריך להשלים את מבנה בית הספר ורק אז להתחיל לבנות את המגדלים. היזם ביקש מהוועדה המחוזית, שתאשר לו להתחיל לחפור את היסודות עבור המגדלים ורק אחר כך לבנות את בית הספר החלופי.

 

חדווה אלמוג עומדת לצד התלמידים

ההורים בבית הספר דוד ילין לא הסכימו בשום פנים, שהילדים שלהם ילמדו כשחופרים יסודות למגדלים במרחק כמה מטרים מהם, ולכן החתימו מאות הורים על עצומה וביקשו עזרה מהעירייה. בוועדה המחוזית קבעה המשנה לראש העיר חדווה אלמוג, שהיא גם ראש מנהל ההנדסה, שאין לשנות את הסדר ולהתיר ליזם להתחיל את חציבת היסודות לפני שהוקם המבנה החלופי.

לפני מספר ימים הגיעה התשובה בדואר: הוועדה המחוזית החליטה לפנות ליעוץ משפטי על מנת להחליט כיצד להשיב לבקשת היזם. לטענת הורים, שפנו לחי פה, מדובר בניסיון להימנע מקבלת החלטה. יש לציין עוד כי לפני מספר חודשים הוועדה המחוזית ניסתה להעביר את ההכרעה לוועדה המקומית, אך בהתערבות ההורים ההכרעה נשארה בידי הוועדה המחוזית.

 

ההורים עם האצבע על הדופק

ההורים נפגשו בחודשים האחרונים מספר פעמים עם בכירים בעירייה על מנת לוודא שהם ממשיכים לתמוך בהם. לטענתם של ההורים, כל הזמן מבטיחים להם בעירייה שלא יאפשרו ליזם להתחיל לבנות עד שלא יהיה מבנה חלופי, אבל יש הורים שחוששים, שבסופו של דבר תתחיל בנייה וילדיהם יהיו בסכנה, לכאורה.

יש לציין שהורים מבית הספר דוד ילין מתריעים כל הזמן, שילדיהם נמצאים בסכנת חיים בגלל הבנייה ברחוב. הם מציינים כי עכשיו נבנה ברחוב בסמוך לבית הספר בניין (לא בפרויקט מגדלי מגידו), והבנייה שלו מסכנת את הילדים. לטענתם על אחת כמה וכמה מה שעלול לקרות לילדים אם הבנייה של מגדלי מגידו תחל לפני שיוקם מבנה חלופי עבור הילדים.  ההורים מוחים על כך, שבעיר כמו חיפה, שמשקיעה סכומים גדולים מאוד בחינוך ורואה בחינוך כדרך למשוך לעיר משפחות צעירות, מאות תלמידים עלולים לסכן, מדי יום, את חייהם, לכאורה, בשביל בנייה, ממנה ירוויחו כמה יזמים.

 

 

 

 

“היום הגיע בדואר רשום – מכתב מהועדה המחוזית …. אותה ועדה מחוזית שהיזם גד זאבי פנה עליה בניסיון ל”עקוף ” את תנאי ההיתר של מגדלי מגידו … לאחר פניית היזם – בשנת 2016 פנתה הועדה המחוזית וביקשה מהועדה המקומית להחליט בשבילה … עד פה הליך חוקי שנועד להתמודד עם הליך לא חוקי בעליל …. לאחר המאבק הציבורי שלנו … לאחר הדף והקבוצה שהקמנו … לאחר עצומה ובה אלפי חתימות של הורים ובתי אב מבית הספר … לאחר ישיבה מיוחדת בה נכחו הורים תלמידי בית ספר ואנשי מקצוע רבים . לאחר שנוכח כי הקבלן לא יוכל לקיים חפירה בזמן שהוא הצהיר . . . כי הפרויקט יפגע בחיי התלמידים בצורה ברורה … לאחר שחדווה אלמוג והועדה המחוזית המליצה שלא לתת ליזם אישור לשנות את השלביות – ולא לתת ליזם להתחיל ולבנות את פרויקט מגדלי מגידו לפני פינוי בית הספר ממקומו הנוכחי … אז … לקראת הישיבה הצפויה ב22 למאי התבשרנו כי הדיון בוטל … ועכשיו הגיע המכתב … הןעדה המחוזית – שביקשה את חוות הדעת החליטה שלא להתיחס עליה והעבירה את הבקשה ליעוץ משפטי … אז אם לפני כן היה נדמה לנו כי הבקשה של גד זאבי נתפסת בועדה המחוזית כ”תפוח אדמה לוהט” … שמעבירים אותו מיד ליד בניסיון לא להיכוות בדרך … קודם כל במקום לדחות על הסף את הבקשה של היזם גד זאבי להחלת הבניה והחפירה לפני קיום תנאי בסיס לתוכנית …העבירה הועדה המחוזית את הבעיה לפתח הועדה המקומית …. ועכשיו לאחר שהחולט והומלץ כנגד ההליך הועדה המחזית בראשות גב’ ליאת פלד הנכבדה החליטה לבטל את הישיבה ולהעביר את ה”שרץ” לייעוץ משפטי”

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.